تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان
نکته مهم برای تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان این که، دانشگاه های کشور مجارستان اکثراً مورد تایید ایران و در مقاطع مختلف اقدام جهت ثبت نام از دانشجویان خارجی می نماید. در ادامه با سایت 01iran.com همراه باشید تا با تحصیل در مجارستان آشنا بشیم .

البته مرور مطالب دیگه در رابطه با مجارستان هم میتونه اطلاعات مناسبی از این کشور را در اختیارتون قرار بده مثل هزینه های زندگی در مجارستان ، نکاتی که باید هنگام سفر به مجارستان در نظر بگیریم ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور و همینطور اقامت کشور مجارستان .
دانشگاه فنی بوداپست از جمله دانشگاه های مطرح اروپا که به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و مجاری تدریس دارد. همچنین 5 دانشگاه این کشور در لیست 400 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.برای ورود به دانشگاه های کشور مجارستان نیازمند به دانش زبان انگلیسی، همچنین اطلاعات و دانسته های تحصیلی فراوانی هستید تا بتوانید دانشجوی موفقی باشید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور مجارستان نیازمند اخذ آیلتس 5.5 و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازمند داشتن آیلتس 6 میباشید. هزینه تحصیل در این مقاطع تحصیلی حدودا 5000 تا 9500یورو سالیانه میباشد. دانشجویان این کشور میتوانند از امکانات حق بیمه، بهره مندی از خوابگاه دانشجویی و داشتن حساب بانکی برخوردار باشند.

شرایط عمومی تحصیل در مجارستان

شما برای ورود به کلیه مقاطع تحصیلی مجارستان بایستی دوره یکساله کالج را بگذرانید و سپس پس از قبولی در این دوره میتوانید بسته به امتیاز کسب شده وارد دانشگاه های پزشکی یا فنی و مهندسی این کشور شوید. افرد متقاضی در دوره یکساله کالج برای گروه های پزشکی درس های زیست، شیمی، آناتومی و زبان را میگذرانند و برای ادامه تحصیل در رشته های فنی دانشجویان موظف به خواندن دروس ریاضی، مکانیک، رسم و درس فنی و زبان هستند.
دانشگاه فنی مجارستان تنها دانشگاه شش زبان اروپا میباشد که رشته های فنی و مهندسی را به شش زبان انگلیسی ، فرانسه ، اسپانیایی ، ایتالیایی ،آلمانی، مجاری وروسی ارائه مینماید و دانشجویان مخیر به انتخاب زبان تحصیلی خود میباشند .
دانشگاه فنی بوداپست مجارستان دارای رتبه خوبی بین دانشگاههای برتر جهان میباشد و اساتید برجسته ای در آن مشغول به تدریس میباشند که نه جایزه نوبل را به خود اختصاص داده اند . دانشگاه فنی مجارستان دارای راکتور تحقیقاتی بوده و دانشجویان فیزیک از فرصت مناسبی برای تحقیقات در این دانشگاه برخوردارند . دانشجویان رشته های فنی و مهندسی میتوانند در اواسط تحصیلات خود و با گذراتدن تعداد واحدهای مشخص (۳۶ واحد )  و کسب نمرات و معدل قابل قبول و رعایت سایر ظوابط قانونی به سایر کشورها مراجعت و تحصیلات خود را در آن کشورها ادامه دهند که ایران نیز جزء این کشورها میباشد .

دانشگاههای پزشکی مجارستان نیز با دارا بودن اساتید برجسته و باتجربه زمینه رشد و تعالی دانشجویان خارجی را در کشور مجارستان فراهم نموده و باتوجه به امکانانت مناسب آموزشی دانشگاههای مجارستان ، دانشجویان توانمند و کارآزموده ای را پرورش میدهند.دانشگاههای مجارستان با توجه به رنکینگ بسار بالا و اعتبار بین المللی شرایط جذب دانشجویانی از سایر کشورها را فراهم نموده اند که از میان کشور ها میتوان از آمریکا ،  آلمان ، اتریش ، انگلیس ، فرانسه ، ایتالیا ، چین ، ژاپن ، فلیپین ، عربستان ، ایران  و سایر کشورهای اروپایی و آسیایی را نام برد.

دانشگاههای مورد تایید مجارستان در وزارت علوم

بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور مجارستان اعم از دانشکده های فنی و مهندسی و یا پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت علوم ایران میباشند که مهمترین آنها دانشگاه های زیر هستند .

Budapest University of Technology and Economics 1024x590 - تحصیل در مجارستان

Budapest University of Technology and Economics

  • دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس (1735)

University of Miskolc - تحصیل در مجارستان

University of Miskolc

  • دانشگاه علوم کشاورزی گودولو (1920)

Godollo University of Agricultural Sciences 1024x680 - تحصیل در مجارستان

Godollo University of Agricultural Sciences

  • دانشگاه علوم کشاورزی پانون (1797)

Pannon University of Agricultural Sciences 768x1024 - تحصیل در مجارستان

Pannon University of Agricultural Sciences

University of Debrecen - تحصیل در مجارستان

University of Debrecen

  • دانشگاه کوروینوس (1920)

Corvinus University of Budapest - تحصیل در مجارستان

Corvinus University of Budapest

  • دانشگاه صنایع غذایی (1787)

University of Horticulture and Food Industry - تحصیل در مجارستان

University of Horticulture and Food Industry

  • دانشگاه اتوش لورند (1635)

Eotvos Lorand University 1024x626 - تحصیل در مجارستان

Eotvos Lorand University

راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  1   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  4,125 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .در حال حاضر 9928 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2213 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 59 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید