رود فرات کربلا عراق

رود فرات که از شهر کربلا می‌گذرد یکی از نهرهای بسیار معروف عراق به شمار می‌آید که نامش سه بار در قرآن آمده است. این رود در غرب عراق قرار دارد و در بین اهالی این کشور به معنی نهری است که آب آن شیرین و خوش گواراست.

رود فرات 1 - رود فرات کربلا عراق

طبق برخی روایات شیعه آب فرات را مهریه حضرت زهرا (س) خوانده‌اند و این رود را به عنوان یکی از چهار رود بهشتی می‌دانند که در ادبیات و شعرهای شیعه از فرات به طور ویژه و بسیار مقدسی نام برده می‌شود.

رود فرات 2 - رود فرات کربلا عراق

شاعران ایرانی و عراقی، اشعار عاشورایی را با این نهر پیوند می‌دهند تا واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) به همراه یارانش و ارتباط آن با رود فرات را بیان کنند.

یکی از عامل‌های رشد جمعیت در کشور عراق و حاصل‌خیزی خاک آن را به دلیل گذر آب این رود مقدس از آن سرزمین می‌دانند. فرات از رودهای بزرگی ا‌ست که از بین‌النهرین می‌گذرد و از کوهستان‌های شرقی کشور ترکیه سرچشمه می‌گیرد و از سوریه، عراق و خلیج فارس می‌گذرد و در نهایت به این هنر می‌ریزند.

رود فرات 3 - رود فرات کربلا عراق

رود فرات تقریبا 2900 کیلومتر طول دارد و در بستری عریض با جریان آب ملایم و آرام در جلگه بین النهرین روان شده است.

رود فرات 4 - رود فرات کربلا عراق

دو رود فرات و دجله که به موازات هم قرار دارند مرز میان رودان (بین النهرین) را مشخص می‌کنند و باعث جذب جمعیت در خاک خشک و گرم عراق شده‌اند و به آن رونق بخشیدند.

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  3   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  4,165 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .در حال حاضر 9929 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2213 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 59 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید