شهر آبوجا در نیجریه

شهر آبوجا ، با جمعیتی بالغ بر 1235880 نفر، پایتخت کشور نیجریه بوده و در قلمرو فدرال (FCT) واقع شده است. این شهر در تاریخ 12 دسامبر 1991 میلادی، جایگزین لاگوس به عنوان پایتخت شد. سایت های بزرگ مذهبی شامل مسجد ملی نیجریه، مرکز مسیحی ملی نیجریه و فرودگاه بین المللی ناظمی Azikiwe در این منطقه از جهان قرار دارند. آبوجا، یکی از معدود شهرهایی است که به طور مستقیم در آفریقا شناخته شده و یکی از ثروتمندترین آن هاست. این شهر دیدنی، مرکز اداری و سیاسی نیجریه بوده و سرمایه کلیدی قاره آفریقا به دلیل نفوذ جغرافیایی و سیاسی هست.

 

 

 

 

هتل ها و اقامتگاه های شهر آبوجا

یکی از دغدغه های همیشگی مسافران در هنگام ورود به مقصد، یافتن اقامتگاهی مناسب بوده که با شرایط مالی آن ها هماهنگی داشته باشد. این مکان باید تمامی امکانات رفاهی نظیر اتاق خواب با تخت خواب های راحت، سرویس بهداشتی تمیز، سرویس آشپزخانه و در موارد پیشرفته تر امکانات ورزشی را دارا باشد. هتل های آبوجا شامل هتل های 5 ستاره، 4 ستاره، 3 ستاره و 2 ستاره در نواحی بالای شهر و هاستل و اقامتگاه های ارزان قیمت در نواحی پائین دست شهر هستند که گردشگران متناسب با مدت اقامت و همچنین شرایط مالی خود یکی را انتخاب می کنند. از میان هتل های شهر آبوجا موارد زیر را برای شما یادآور می شویم: هتل ترنسکورپ هیلتون آبوجا یا Transcorp Hilton Abuja، هتل نوردیک یا Nordic Hotel، هتل اس وی کروم یا SV Chrome و هتل نست سوئیت اند اسپا یا Nest Suite & Spa

 

 

 

 

رستوران های شهر آبوجا

برای دست یابی به طعم و عطر بی نظیر غذاهای آبوجا می توانید از رستوران های زیر استفاده کنید: رستوران چاپ استیکس یا Chopsticks، رستوران سیلانترو یا Cilantro Abuja، رستوران جانی راکتز یا Johnny Rockets و رستوران یاهوزا سویا اسپات یا Yahuza Suya Spot

 

 

 

 

 

مراکز خرید شهر آبوجا

مرکز خرید جابی لیک یا Jabi Lake Mall

مرکز خرید دونز یا Dunes

 

 

 

 

سلامت و درمان آبوجا

از رابطه جنسی بدون محافظت با غریبه ها و حتی با فردی که فکر می کنید می شناسید، دوری کنید چون خطر بیماری های مقاربتی و ایدز در این منطقه از جهان بالاست. مسافران مجبورند خود را در برابر تب زرد واکسینه کنند، ترجیحا 10 روز قبل از ورود به این شهر. مالاریا در این شهر دیدنی شایع بوده و به همین خاطر، قرص های مالاریا و شبکه های ضد پشه توصیه می شود. واکسیناسیون پولیو در آبوجا متناوب بوده و در حال حاضر میزان بالای عفونت در شمال منطقه وجود دارد.

 

 

 

 

دیدنی های شهر آبوجا

  • مسجد آبوجا یا Abuja National Mosque
  • دریاچه جابی یا Jabi Lake
  • کلیسای آنجلیکن یا Anglican Church of Nigeria
  • مسجد نور یا An Noor Mosque

مشاهده توسط 39 نفردر حال حاضر 9769 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2050 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 58 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 8 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید