6 استراتژی بازاریابی ساده برای پیشرفت کسب و کار شما

مجموعه از فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی برای پیشرفت کسب و کار لازم است .

مردم در زمان شروع و یا اجرای کسب و کار کوچک خود مشکل عمده ای با بازاریابی دارند، و آنها به من چیزی شبیه به این را میگویند:” من تبلیغات زیادی انجام داده ام ولی انگار هیچ کاری انجام نشده است “. به عبارت دیگر تبلیغات برای آنها مشتری و فروش به ارمغان نیاورده است .

 

بازاریابی بیشتر از تبلیغات است

اما این به این معنا نیست که بازاریابی و تبلیغات مترادف نیستند و ” قرار دادن چند اگهی” برای یک کسب و کار کوچک الزاما دلیل موفقیت و فروش بیشتر نیست .

بازاریابی یک فرآیند است و نه یک رویداد، این شامل برنامه ریزی برای اهداف بازاریابی و اجرای (اغلب مواردی از) استراتژی های بازاریابی برای رسیدن به آنهاست.

این بدان معنا نیست که بازاریابی یک پروسه پیچیده دارد، اما به این معنا است که شما باید بدانید چه اهدافی دارید تا آنها را به دست بیاورید و به کار ببندید. اینجا شش راهکار ساده بازاریابی وجود دارد که می توانید برای افزایش مشتریان و فروش خود از آنها استفاده کنید.

 

6 استراتژی بازاریابی ساده

1- کلاس های رایگان، کارگاه های آموزشی مربوط به محصولات و یا خدمات خود را در خانه و یا در محل اجاره شده که از طریق موسسه آموزش و پرورش محلی مانند کالج برگزار کنید. در صورت لزوم مخاطبان و یا رویدادهای خاص را هدف قرار دهید. به عنوان مثال: شخصی که دارای کسب و کار خیاطی است میتواند کارگاه های ویژه ای در زمان های کریسمس  برای دختران ارائه کند. مربی یوگا ممکن است یک کلاس یوگا برای مردان ارائه کند.

2 – به سازمان های کسب و کار محلی و شبکه های گروهی بپیوندید. بسیاری از افراد مانند گروه های تجاری مبتنی بر خانه، برای پیوستن به کسب و کارها، کم هزینه هستند.

منافع بازاریابی بسیار بزرگ هستند، به عنوان مثال: هنگامی که همگروهی هایتان به چیزی که در کسب و کارتان انجام میدهید نیاز دارند و یا شما را به دیگران ارجاع میدهند.

3 –  ایجاد یک رویداد خیریه و یا سهیم شدن درآن می تواند مقادیر عظیمی از مطبوعات را برای شما به ارمغان بیاورد که در پی آن مشتریان جدید به همراه دارد. به عنوان مثال: یک هنرمند محلی نقاشی کرده که بر روی کیسه های کاغذی مورد استفاده قرار گرفته و فروش تمام آنها را برای موسسه خیریه در نظر گرفته است. اما شما مجبور نیستید که رویداد خیریه را خود برپا کنید، بسیاری از موسسات خیریه ای امکاناتی را ایجاد کرده اند که شما می توانید حامی مالی آنها شوید و آنها بخش قابل ملاحظه ای را برای شما در نظر میگیرند.

 

4 – وبلاگ خودتان را ایجاد کنید و از آن برای ارتباط با مخاطبانی که به محصولات و یا خدمات شما علاقمند هستند استفاده کنید. ایجاد یک وبلاگ ساده تر از ایجاد یک وب سایت است. شما به طور منظم در مورد موضوعاتی که مربوط به کسب و کارتان است و آنچه که انجام میدهید  بنویسید، شروع به ارتباط با دیگر وبلاگ نویسان، افراد دارای کسب و کار و مشتریان بالقوه کنید.

5 – عضویت و استفاده از توییتر. اگر وقت داشته باشید تا از انواع مختلف رسانه های جمعی استفاده کنید، حتما انجام دهید ولی اگر فقط وقت برای یک شبکه اجتماعی  دارید، حتما توییتر را انتخاب کنید زیرا استفاده از آن بسیار آسان و سریع است.

در مورد استراتژی های بازاریابی، مطمئن شوید که از طریق توییتر به طور منحصر به فرد برای ارتقاء محصول خود استفاده نمی کنید، بلکه برای یافتن افراد و گفتگو با آنهایی که علاقه مند به انجام کاری هستند می پردازید.

6 – انتقاد مشتریان را جدی بگیرید، اگر شما یک کسب و کار بر پایه خدمات را مدیریت میکنید، میدانید درخواست برای ارجاع ها ساده ترین و کمترین زمان مصرف استراتژی های بازاریابی است. این واقعا تعجب برانگیز است که چرا از این استراتژی کمتر استفاده میشود. اگر شما به طور منظم مشتریانی که ارجاع داده میشوند را راضی نکنید، احساسات ناخوشایند را ادامه داده اید.

 

طناب بازاریابی

پس همانطور که میبینید بازاریابی هیچ تضادی با تبلیغات ندارد .

فقط این موضوع وجود دارد که اکثر موارد بازاریابی موثر نخواهند بود مگر آنکه با بخشی از برنامه بازاریابی هماهنگ باشید. بازاریابی را به عنوان یک طناب و تبلیغات را به عنوان یک رشته طناب در نظر بگیرید. طناب بازاریابی موجب میشود که رشته طناب تبلیغات نیز محکمتر شود .

این را هم در نظر داشته باشید که برای موفقیت در تبلیغات و بازاریابی نباید توقع داشته باشید که به سرعت و یک شبه انبوهی از مشتریان به سمت شما سرازیر میشوند . شما باید به طور مداوم و منظم کار کنید تا افزایش مشتری داشته باشید.

 

نویسنده: سوزان وارد

نوامبر 2016

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید