ده مرحله آغازین شروع یک بیزینس کوچک – قسمت دوم

در قسمت اول از این مطلب پنج مرحله نخست راه اندازی یک کسب کار و بیزینس کوچک را با هم مرور کردیم . در این قسمت پنج مرحله دوم را برای شما آماده کرده ایم که نقش حیاتی در استمرار کسب و کار شما دارد .

 

مرحله 6/ دریافت مجوزهای لازم

کاغذبازی بخشی از شروع روند ایجاد یک کسب‌ وکار است. بسته به نوع کسب‌ و کارتان و جایی که قرار است احداث کنید، باید تحقیق کنید که چه مجوزهایی برای راه‌اندازی و ادامه کار بیزینس کوچک خود  لازم است.

راه اندازی بیزینس کوچک

مرحله 7/ سیستم حسابداری خود را انتخاب کنید.

کسب‌وکارهای کوچک زمانی که به همراه سیستم کار می‌کنند می‌توانند مؤثرتر باشند. یکی از مهم‌ترین سیستم‌های کسب‌وکارهای کوچک، سیستم حسابداری است.

سیستم حسابداری برای مدیریت بودجه شما لازم است زیرا نرخ‌ها و قیمت‌ها را تنظیم می‌کند و مالیات را مشخص می‌نماید. شما می‌توانید سیستم حسابداری خود را تنظیم کنید و یا یک حسابدار استخدام نمایید تا از حدسیات دور شده و به واقعیات نزدیک شوید. اگر تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید حتماً برای انتخاب نرم‌افزار حسابداری، خواسته‌های خود را نیز در نظر بگیرید.

 

مرحله 8/ مکان کسب‌وکارتان را مشخص کنید

راه‌اندازی محل بیزینس بسیار مهم است و برای کار شما اهمیت دارد، اینکه آیا شما به یک دفتر مبتنی بر خانه، دفتر مشترک، شرکتی شخصی و یا حتی محلی برای خرده‌فروشی نیاز دارید بسیار بااهمیت است. شما باید در مورد مکان، تجهیزات و نیازهای دیگر خود فکر کنید و مطمئن شوید که محلی مناسب را انتخاب می‌کنید. همچنین باید تصمیم بگیرید که فضای تجاری خود را خریداری و یا اجاره می‌کنید. در هنگامی که یک بیزینس کوچک را راه اندازی میکنید نباید آنقدر هزینه کنید که ادامه کار برایتان غیر ممکن شود .

 

مرحله 9/ گروه خود را آماده کنید.

اگر باید کارمند استخدام کنید، پس زمان آن است که فهرستی از موقعیت‌هایی که نیاز دارید پرکنید و مسئولیت‌های شغلی که وجود دارد را تهیه کنید. اداره تجارت‌های کوچک راهنمای بسیار خوبی برای استخدام اولین کارمند، برای صاحبان کسب‌وکار جدید است.

اگر بخواهید از پیمانکاران استفاده کنید و کارمند استخدام نکنید، باید با وکیل‌های مربوطه شروع به جستجو کنید و قرارداد مستقل پیمانکاری لازم را ببندید.

درنهایت اگر شما یک کارآفرین واقعی هستید و نیاز به بستن قرارداد با پیمانکاران و استخدام کارمندان را ندارید، حتماً به گروه پشتیبانی نیاز خواهید داشت که می‌تواند شامل مربی کسب‌وکار کوچک و یا خانواده خود باشد که به‌عنوان مشاوره، انگیزه و اطمینان به شما یاری برسانند.

 

مرحله 10/ کسب‌وکار کوچکتان را ارتقا دهید

هنگامی‌که کسب‌وکارهایتان در حال اجرا است، شما نیاز دارید مشتری جذب کنید. شما می‌توانید با نوشتن یک پیشنهاد عالی فروش منحصربه‌فرد و یا ایجاد یک طرح بازاریابی با اصول اولیه شروع به کارکنید. سپس به‌عنوان ایده‌های بازاریابی بررسی کنید که کدام‌یک برای ترویج کسب‌وکار شما مؤثرتر خواهند بود.

به یاد داشته باشید موفقیت یک‌ شبه اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر از برنامه‌ای که ایجاد کرده‌اید استفاده کنید و طبق همان پیش بروید، شانس موفقیت شما افزایش می‌یابد.

ده مرحله آغازین شروع یک بیزینس کوچک – قسمت اول

نویسنده: آلیسا گرگوری

تاریخ 25 ژوئیه 2017

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید