ده مرحله آغازین شروع یک بیزینس کوچک – قسمت اول

بیش از 28 میلیون کسب‌وکار کوچک در سراسر ایالات‌متحده امریکا وجود دارد که 7/99 درصد از کل شرکت‌های ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد. هنگامی‌که شما بعضی از محبوب‌ترین دلایل شروع یک کسب‌وکار کوچک را بررسی می‌کنید، درمی‌یابید که آن‌ها شامل مشخصه‌های معینی هستند که عبارت‌اند از: کسب‌وکارهای منحصربه‌فرد، طراحی حرفه‌ای که قابلیت انعطاف‌پذیری با پیشرفت شمارا دارد، در جهت استقلال مالی و سرمایه‌گذاری در خودتان است. جای تعجب نیست که کسب‌وکارهای کوچک در همه‌جا هستند.

اما همه کسب‌وکارها به موفقیت دست پیدا نمی‌کنند. در حقیقت، تنها دوسوم کسب‌وکارهایی که دارای کارمند هستند، حداقل دو تا پنج سال زنده می‌مانند؛ بنابراین ممکن است با یک چالش واقعی روبرو شده باشید زمانی که در کار روزانه خود غرق‌شده‌اید و می‌خواهید صاحب یک بیزینس شوید. اغلب مراحل شروع ایجاد یک کسب‌وکار در ابتدا تنظیم می‌شود، بنابراین اول باید پایه و اساس موفقیت خود را تعیین کنید تا به موفقیت برسید.

در اینجا 10 مرحله برای موفقیت کسب‌وکار وجود دارد، در یک‌زمان مناسب گام بردارید و قدم درراه ایجاد راه اندازی یک کسب‌وکار موفق بگذارید.

مرحله 1: تحقیقات خود را انجام دهید

به‌احتمال‌زیاد، شما یک ایده کسب‌وکار را شناسایی کرده‌اید؛ بنابراین، اکنون زمان تعادل با واقعیت است. آیا ایده شما توانایی موفقیت را دارد؟ قبل از آنکه بیشتر جلو بروید باید از طریق فرایندهای اعتبار سنجی، ایده کسب‌وکار خود را اجرایی کنید.

برای آنکه یک ایده کسب‌وکار به موفقیت برسد، باید یک مشکلی را حل کنید یا آنکه چیزی را به بازار ارائه بدهید که نیاز به آن داشته باشد.

تعدادی راه وجود دارد که می‌توانید نیازهای بازار را شناسایی کنید، ازجمله تحقیق، تمرکزهای گروهی و حتی آزمون‌وخطا. همان‌طور که در بازار جستجو می‌کنید، باید به برخی سؤالات پاسخ دهید که عبارت‌اند از:

  • آیا نیاز به خدمات و محصولات پیش‌بینی‌شده شما وجود دارد؟
  • چه کسی به آن نیاز دارد؟
  • آیا شرکت‌های دیگری وجود دارند که محصولات یا خدمات شمارا ارائه دهند؟
  • رقابت چگونه است؟
  • چگونه کسب‌وکار شما مناسب بازار خواهد شد؟

فراموش نکنید، قبل از آنکه در کسب‌وکارتان غرق شوید، درباره آن سؤال کنید.

مرحله 2/ یک برنامه را ایجاد کنید

شما نیاز به یک برنامه دارید تا ایده کسب‌وکارتان را به واقعیت تبدیل کنید. برنامه کسب‌وکار، طرحی است که کسب‌وکار شمارا از مرحله راه‌اندازی به کسب‌وکار موفق می‌برد و از طریق استقرار و نهایت رشد این کار را انجام می‌دهد.

خبر خوب این است که انواع مختلفی از طرح‌های تجاری برای انواع کسب‌وکار وجود دارد.

اگر قصد دارید از حمایت سرمایه‌گذاران و یا مؤسسات مالی استفاده کنید، یک طرح تجاری سنتی ضروری است. به‌طورکلی این نوع طرح‌های کسب‌وکار، طولانی و کامل هستند و بخش‌های مختلف دارند که سرمایه‌گذاران و بانک‌ها به دنبال این ایده‌ها هستند.

اگر قصد استفاده از حمایت‌های مالی را ندارید بهتر است از یک طرح کسب‌وکار ساده استفاده کنید که به شما درروند آنچه می‌خواهید یاری برساند و چگونگی رسیدن به موفقیت را به‌طور روشن برایتان مشخص کند. در حقیقت شما می‌توانید یک طرح کسب‌وکار را پشت دستمال‌کاغذی بنویسید و در بلندمدت آن را بهتر کنید. برنامه‌های نوشته‌شده همیشه بهتر از برنامه‌های نوشته‌نشده است.

 

مرحله 3/ سرمایه‌های خود را برنامه‌ریزی کنید

شروع یک کسب‌وکار جدید نیاز به پول زیادی ندارد اما سرمایه لازم برای بعضی از سرمایه‌گذاری‌های اولیه و پرداخت هزینه‌ها قبل از سودهی لازم می‌باشد. قرار دادن یک صفحه برای یادداشت هزینه‌های پیش‌بینی‌شده برای شروع کسب‌وکار مانند (مجوزها، تجهیزات، هزینه‌های حقوقی، بیمه، ثبت‌نام تجاری، تحقیقات بازار، لوگوی تجاری، مراسم افتتاحیه بزرگ، اجاره ملک و …) لازم می‌باشد. حداقل 12 ماه هزینه‌هایی مانند (اجاره ملک، قبض آب و برق، بازاریابی، تبلیغات، تولید، لوازم موردنیاز، هزینه‌های سفر، حقوق کارمندان، دستمزد خود و غیره) را باید مدنظر داشته باشید.

این اعداد تقریبی حداقل سرمایه اولیه موردنیاز شماست.

در حال حاضر تعداد کمی از راه‌هایی را که می‌توانید هزینه‌های کسب‌وکارتان را تأمین کنید را در نظر دارید. از موارد زیر هم می‌توانید استفاده کنید:

  • تأمین‌کنندگان مالی
  • وام‌های کوچک تجاری
  • کمک‌های کسب‌وکارهای کوچک
  • سرمایه‌گذاران قرض‌الحسنه
  • جذب سرمایه‌های مردمی

مرحله 4/ ساختار کسب‌وکارتان را انتخاب کنید.

کسب‌وکار کوچک شما می‌تواند یک شرکت منحصربه‌فرد، مشارکتی و یا شرکت با مسئولیت محدود باشد. نهادهای تجاری را انتخاب کنید که بانام تجاری شما، مسئولیت شرکت شما، نوع مالیات و نحوه تأمین منابع مالی شما در یک راستا باشد.

شما ممکن است یک ساختار اولیه را برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید ولی ممکن است با پیشرفت کسب‌وکارتان آن را تغییر دهید. کسب‌وکار شما رشد می‌کند و نیاز به تغییر دارد.

با توجه به پیچیدگی کسب‌وکارتان، گاهی اوقات لازم است از یک وکیل سرمایه‌گذاری مشورت کنید تا مطمئن شوید ساختار مناسب را برای کسب‌وکارتان انتخاب کرده‌اید.

 

مرحله 5/ نام برند تجاری‌تان را انتخاب کرده و ثبت نمایید.

نام تجاری‌تان، نقش مهمی در تمام جنبه‌های کسب‌وکارتان دارد، اطمینان حاصل کنید که نامی را انتخاب می‌کنید که تمام پیامدهای بالقوه آن را در نظر گرفته‌اید.

زمانی که نام تجاری‌تان را انتخاب کردید باید بررسی کنید که این نام قبلاً توسط هیچ موسسه و یا شرکتی استفاده‌نشده باشد، سپس آن را ثبت کنید. می‌توانید از موسسه‌های ثبت شرکت نیز استفاده کنید. فراموش نکنید، بعد از انتخاب نام تجاری، حتماً نام دامنه کسب‌وکارتان را نیز انتخاب کنید.

پایان قسمت اول

ده مرحله آغازین شروع یک بیزینس کوچک – قسمت اول

نویسنده: آلیسا گرگوری

تاریخ 25 ژوئیه 2017

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید