خرید آیفون تصویری

راهنمای خرید آیفون تصویری

این روزها کمتر خانه‌ای را پیدا می‌کنید که مجهز به سیستم درب‌باز کن تصویری نباشد. آیفون‌های تصویری یکی از پایه‌ای ترین تجهیزات امنیتی و نظارتی برای منازل محسوب می‌شوند و به دلیل استقبال فراوان عموم مردم از این نوآوری، به صنعتی بزرگ تبدیل شده است، با توجه به تنوع و پیشرفت‌های بسیاری که در تکنولوژی ساخت آن‌ها صورت گرفته و هم‌چنین قیمت‌های متفاوت، داشتن یک دید کلی به محصولات موجود در بازار می‌تواند به انتخاب بهترین آیفون تصویری متناسب با نیازتان بیانجامد.

آیفون ها دارای گوشی و بدون گوشی

به طور کلی آیفون تصویری (Iphone Video) به دو صورت با گوشی و بدون گوشی (هنذفری) تقسیم میشود. دربازکن های بدون گوشی چند سالی است وارد بازار شده است و این محصول در بین تمامی برند ها با کیفیت های متفاوت کم بیش دیده میشود اما از شاخص ترین آنها میتوان به فروش دربازکن های تابا و سیماران اشاره کرد . این آیفون های تصویری بدون گوشی است و از لحاظ ساختاری شبیه به تبلت های موجود در بازار میباشد. از این رو به دربازکن های تبلتی یا هندزفری نیز معروف هستند.

خرید آیفون تصویری

تفاوت در اندازه تصویر و اینچ مانیتور

با توجه به تولید انواع مختلف آیفون تصویری در سایزها و طرح های مختلف ، اندازه های مانیتور ها نیز متفاوت است ولی به طور کلی مانیتور ها از سایز کوچک 2.5 اینچ شروع میشود و به ترتیب شامل 3 اینچ ، 3.5 اینچ ، 4 اینچ ، 5 اینچ ، 7 اینچ ، 10 اینچ میباشد . دربازکن های 10 اینچ تنها در آیفون تصویری تابا موجود میباشد اما در کلاس تولیدات دربازکن تصویری 7 اینچ سایر بند ها از جمله آیفون های تصویری سیماران ، آیفون تصویری الکتروپیک ،نیز نامهای پر فروشی در بازار مباشند.کیفیت تصویر در این مانیتور ها با توجه به برند تولید کننده آن متفاوت است. این تفاوت شامل کیفیت تصویر ، زولوشن و تراکم پیکسلی ، استفاده از فناوری LCD  یا  LEDمیباشد . میزان نور و روشنایی و نور پس زمینه نیز سبب تفاوت در تولیدات مانیتور ها در انواع آیفون های تصویری است.

قابلیت لمسی بودن کلید ها یا صفحه نمایشگر

قابلیت لمسی بودن یا TOUCH در دو سطح مختلف در درب با کارایی دارد یکی شامل مانیتور ها میباشد یعنی شامل ایفون های تصویری میباشد که دارای مانیتور های لمسی میباشد. دیگری شامل کلید های تنظیمات میباشد که در بعضی از دربازکن های تصویری این کلید ها به صورت لمسی میباشد. فروش محصولات بند های سر شناسی که دارای صفحه نمایشگر لمسی هستند مانند مانیتور های لمسی سیماران ، مانیتور های لمسی تابا ، مانیتور های لمسی سوزوکی و مانیتور های لمسی الکتروپیک در بازار ایران از سایر تولید کنندگان بیشتر است.

خرید آیفون تصویری

داشتن حافظه داخلی و خارجی

حافظه در آیفون تصویری آیتمی مهم محسوب میشود چرا که یکی از امکانات مهم در دربازکن های تصویری داشتن قابلیت ذخیره سازی تصویر و فیلم میباشد. گروهی از آیفون های تصویری که دارای حافظه میباشند دارای حافظه داخلی میباشد و توانایی ذخیره سازی تصویر را دارند. در گروهی دیگر از دربازکن های تصویری علاوه بر داشتن حافظه داخلی ، با افزودن حافظه خارجی یا کارت حافظه قابلیت ذخیره سازی تصویر را افزایش میدهد و توانایی ذخیره سازی فیلم های 15 ثانیه ای را ایجاد میکند.

قابلیت انتقال تماس

قابلیت انتقال تماس یا ترانسفر تماس زمانی کارایی دارد که شما در منزل یا محل سکونت خود نباشید و با استفاده ازاین قابلیت میتوانید مانند انتقال تماس زنگ واحد خود را به واحد دیگری انتقال دهید. به طور مثال اگر کسی برای مراجعه به شما زنگ واحد شما را بزند و شما در منزل یا محل کار نباشید زنگ واحد دیگری را که شما انتخاب کردید به صدا در میآید و به جای شما پاسخگو میشوند.

خرید آیفون تصویری

پنل درب باز کن خارجی

 

پنل‌های درب‌ بازکن به دو صورت روکار و توکار در بیرون درب منزل نصب می‌شوند و از لحاظ عملکردی به سه دسته کلی نگهبانی، کدینگ و چند واحدی تقسیم می‌شوند. مدل معمول پنل‌های خارجی که در اکثر مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان‌ها دیده می‌شود مدل چند واحدی می‌باشد که بسته به تعداد واحدهای ساختمان 2، 4، 6، 8 و.. واحدی می‌باشد.

کیفیت دوربین به کار رفته در پنل خارجی درب بازکن از معیارهای بسیار مهم در انتخاب این محصول به حساب می‌آید. علاوه بر رزولوشن مناسب دوربین که بتواند تصویری واضح و شفاف از افراد تهیه کند، برخورداری از قابلیت دید در شب نیز خصوصیتی ضروری می‌باشد. زاویه دید دوربین نیز هرچه بیشتر باشد امکان پوشش منطقه‌ی گسترده‌تری را به کاربر می‌دهد.

معمولا در صورتی که تعداد واحدها بسیار زیاد باشد (مثلا در برج‌های مسکونی) می‌توان از پنل‌های کدینگ استفاده کرد که امکان وارد کردن عدد واحد را به بازدیدکننده می‌دهد. همچنین این پنل‌ها از امنیت بالاتری نیز برخوردار بوده و امکان باز کردن درب از طریق کارت‌های RFID را میسر می‌نماید.

خرید آیفون تصویری

قابلیت اینترکام یا ارتباط بین واحد ها

قابلیت ارتباط داخلی یا اینترکام به توانایی در آیفون های تصویری گفته میشود که قابلیت ایجاد ارتباط با سایر واحد ها را داشته باشد. این یعنی بعضی از مانیتور های درب بازکن رنگی قابلیت ایجاد ارتباط صوتی را با واحد نگهبانی یا یار واحد های دیگر را دارند و این تماس به مانند تلفن فقط یک تماس صوتی میباشد.

پشتیبانی از سیستم دو پنلی

سیستم دو پنلی در آیفون تصویری به این معنی است که که دربازکن های تصویری امکان باز کردن دو درب ورودی را با یک دربازکن تصویری داشته باشند. پنل همان زنگ درب ورودی میباشد که با استفاده از این قابلیت میتوانید اگر منزل یا محیط اداری شما دارای دو درب باشد دو درب ورودی را بتوانید مدیریت کنید.  چرا که اگر منزل یا محل کار شما دارای یک درب ورودی باشد میتوانید با استفاده از این سیستم یک دوربین مدار بسته نیز نصب نمایید و فقط تصویر دوربین را به صورت لحظه ای میتوانید ببینید و به صورت کلی قابلیت ذخیره سازی تصاویر این دوربین ها برای دربازکن های تصویری وجود ندارد.

قابلیت باز کردن درب پارکینگ با استفاده از آیفون

یکی دیگر از امکانات موجود در آیفون تصویری قابلیت باز کردن جک ها درب پارکینگ میباشد ، این قابلیت به این معنی است که درب های پارکینگ بدون نیاز به ریموت و با فرمان یک کلید بر روی دربازکن تصویری باز و بسته شوند.

خرید آیفون تصویری

قابلیت تغییر ملودی

آیفون های تصویری یا اصطلاحا آیفون تصویری به دو گروه عمده از نظر داشتن ملودی تقسیم میشوند : گروه اول دربازکن های تصویری با یک ملودی پیش فرض گروه دوم دربازکن های تصویری با چند ملودی پیش فرض . داشتن قابلیت انتخاب بین چند ملودی برای یک آیفون تصویری یک امتیاز محوسوب میشود.

داشتن منو دو زبانه

امتیاز دیگری که در بعضی از آیفون های تصویری وجود دارد داشتن منو های دو یا چند زبانه است . این امکان ، توان استفاده از دو تاریخ و زمان به صورت فارسی یا انگلیسی یا سایر زبان ها را برای کاربران این طیف از آیفون های تصویری فراهم میسازد. این قابلیت یک امتیاز ضروری نیست اما بودن آن یک قابلیت و آپشن بای یک دربازکن محسوب میشود.

داشتن مگنت یا آهن ربا در گوشی و بدنه

مگنت یا آهن ربا در بعضی از برند ها استفاده میشود ، این آهن ربا وظیفه دارد تا در زمان قرار دادن گوشی در سر جای خود گوشی را به بدنه محکم نگه دارد تا از افتادن گوشی جلوگیری شود. اصولا آهن ربا به صوتی دو تایی در آیفون قرار میگیرد یکی در گوشی و دیگری د محل قرار گیری گوشی تا در زمان قرار گرفتن گوشی این دو آهن ربا یکدگر را جذب نمایند.

گارانتی آیفون تصویری

برند های تولید کننده آیفون تصویری برای محصولات خود گارانتی های بلند مدتی را تعریف کرده اند که اصولا بین 30 تا 36 ماه میباشد. این گارانتی ها نسبت به تولید کنندگان آیفون های تصویری متفاوت میباشد در بعضی از برند ها حتی تا یک سال گارانتی تعویض نیز قرار داده شده است . بعد از گارانتی نکته مهم این است که خدمات این محصولات دارای نمایندگی در سراسر ایران داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید