9 نکته برای ارائه خدمات عالی به مشتری

خدمات عالی، مشتریان وفادار برای کسب و کار شما ایجا میکند. مشتریانی که تمایل دارند کسب و کار شما را به دوستان، خانواده و همکاران خود معرفی کنند. ارائه این نوع خدمات مشتری مداری با تمایل واقعی برای لذت بردن مشتریان است اما شما باید به فکر فروش محصولات و خدمات خود نیز باشید. شما باید تجارب، احساسات و فکری که مشتریان در هنگام بازدید از فروشگاه و یا وب سایت دارند را درک کرده و مد نظر قرار دهید و هر آنچه را که میتوانید انجام دهید تا این اعمال را بهبود بخشید.

در متن 9 راه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان کسب و کار وجود دارد که به شما کمک میکند یک الگوی عالی برای خدمات مشتری مداری خود در کسب و کارتان ایجاد کنید.

 

1/ محصولات و خدمات خود را بشناسید.

به منظور ارائه خدمات خوب به مشتریان، شما باید اطلاع داشته باشید از آنچه در داخل و یا خارج به فروش میرسانید. از اینکه شما و کارکنانتان اطلاع کامل از کارکرد دقیق و کامل محصولات و یا خدمات خود دارید مطمئن شوید و از آنها رایج ترین سوالات مشتریان را بپرسید و بدانید چگونه پاسخ هایی را که مشتریان را راضی میکند را بیان میکنند.

 

2/ دوستانه باشید.

همانطور که میگویند، خدمات مشتری با یک لبخند شروع می شود. هنگامی که شما در وضعیت چهره به چهره هستید، یک برخورد گرم باید اولین چیزی باشد که مشتریان در هنگام درخواست کمک با آن مواجه می شنوند و حتی در هنگام رسیدگی به درخواست های مشتریان از طریق تلفن، یک لبخند میتواند در صدای شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که دوستانه آماده فعالیت هستید.

 

3/ بگویید متشکرم.

قدردانی به یادماندنی است و به مشتریان خود یادآوری میکند که چرا از فروشگاه شما خرید کرده و یا چرا شرکت شما را استخدام کرده است. صرف نظر از نوع کسب وکارتان، از شما متشکریم. هر معامله میتواند یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک عادت خوب، خدمات مشتری شود.

 

4/ به پرسنل خود، آموزش دهید.

مهم این است که اطمینان حاصل کنید که تمام کارکنانتان، نه فقط نمایندگان خدمات مشتریان، درک روشنی از روش هایی که باید با مشتریان صحبت کنند به منظور برقراری بهتر با آنها و حل مشکلشان داشته باشند. آموزش کارکنان میتواند ابزارهای مورد نیاز انها را برای ارائه خدمات به مشتریان خوب از طریق تجربه مشتریان عمده فراهم کند.

 

5/ نمایش احترام

خدمات مشتری اغلب شامل احساسات است پس بنابراین مطمئن شوید که رفتار شما و دیگران همواره توام با محبت و احترام در انجام وظایف خود است. هرگز احساسات خود را از دست ندهید تا میل خود را برای دیدن مشتریانتان از دست بدهید.

 

6/ گوش دهید.

گوش دادن یکی از ساده ترین اسرار خدمات مشتری است. گوش دادن به معنای شنیدن آنچه آنها با صدای بلند میگویند و همچنین آنچه که آنها در ارتباط غیر معمول صحبت می کنند، برای نشانه هایی که آنها ناراحت هستند، در حالی که گوش دادن به آنچه که به طور مستقیم به شما میگویند، تماشا کنید.

 

7/ پاسخگو باشید.

ممکن است هیچ چیز بدتر از عدم پاسخگویی به یک مشتری که نیازمند کمک، حل مسئله و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش شما است، وجود نداشته باشد. این مهم است که شما به سرعت به سوالات پاسخ دهید، حتی اگر شما فقط بگویید به این مسئله نگاه میکنید و در تماس با آنها هستید. بعضی از پاسخ ها همیشه از نداشتن پاسخ بهتر است، بنابراین مشتری احساس نادیده گرفتن نمیکند.

 

8/ برای بازخورد سوال کنید.

آنچه شما یاد میگیرید از نیازها و خواسته های مشتریانتان زمانی که از آنها درباره ی محصولات، خدمات و کسب و کار خودتان میپرسید ممکن است شما را شگفت زده کند.

شما میتوانید از نظرسنجی ها، فرم های بازخورد و پرسشنامه های مشتری استفاده کنید و همچنین میتوانید از یک روش معمول برای پرسیدن بازخورد آنها زمانی که سفارشی به شما میدهند استفاده کنید.

 

9/ از دریافت بازخورد استفاده کنید.

شما باید با بازخوردی که از مشتریان دریافت میکنید، کاری انجام دهید تا بتوانید آن را در فرایند خدمات مشتری به خوبی به کار ببندید. وقت خود را برای بازبینی بازخوردها، شناسایی مناطق برای بهبود ایجاد تغییرات خاص در کسب و کار خود باشید.

سرویس های عالی مشتری اغلب به طور مداوم با مشتریان بررسی می شوند که اطمینان حاصل میکنند نه تنها از محصولات و خدماتی که شما در حال فروش دارید بلکه از فرایند خرید، سفارش، کار با شما و… راضی هستند. اگر این کار را با موفقیت انجام دهید میتوانید در راه خود برای شناخت خدمات ارائه مشتری، عالی باشید.

 

نویسنده: آلیسا گرگوری

10 فوریه 2017

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید