آیا شما بدنی به شکل ساعت شنی دارید

خوش به حال شما!!! شما بدنی به شکل ساعت شنی دارید که اغلب خانم ها برای داشتن آن جد و جهد بسیاری می کنند. سینه و باسن شما متناسب هستند و کمر تمیز و مرتبطی دارید. شانه های گرد و زیبایی دارید که هم تراز با باسن شما هستند. کمر شما کاملا مشخص و آشکار است و بصورتی زیبا و منحنی به باسن شما ختم می شوند. در قسمت پایین تنه بصورت مطلوب حالت بدن شما گرد است و در کناره ها و از جلو نما زیبایی دارد. بالا تنه شما از لحاظ قد نسبت به پاهای شما که شکل و ظاهر مطلوبی دارد، متناسب می باشد. از بالا تا پایین در مجموع بدن شما تصویری از تناسب و توازن است.

چگونه لباسی برای بدنی به شکل ساعت شنی مناسب می باشد

نکته اصلی در انتخاب لباس برای بدنی که شبیه به ساعت شنی است انتخاب لباس هایی متناسب با هم برای بالاتنه و پایین تنه بدن است که موجب برجسته شدن قسمت کمر بدن می شود. یکی از بهترین شیوه ها برای این کار استفاده از کمربند های پهن بر روی بلوز یا پیراهن برای به چشم آمدن کمر است. شما همچنین می توانید با انتخاب لباس هایی بصورت متناسب با هم برای بالاتنه و پایین تنه که به بدن حجم دهند موجب بیشتر به چشم آمدن انحنای بدن زنانه خود شوید، اما حتما باید به نکته حفظ تناسب در این دو قسمت توجه داشته باشید، چرا که این تناسب موجود در بدن شما بهترین دارایی فیزیکی شما می باشد. شما از پاهای بسیار زیبایی برخوردار هستید، بنابراین در استفاده از انواع دامن با قدهای مختلف محدودیتی برای خود قائل نشوید. برای دانستن موارد بیشتر در مورد لباس های مختلفی که می توانید برای خودتان ست کنید، حتما توصیه می کنم به ادامه مطالب توجه کنید.

بالاتنه های مناسب برای بدنی به شکل ساعت شنی

بدنبال لباس هایی برای بالاتنه خود باشید که موجب برجسته شدن قسمت دور سینه شما شوند و همچنین ظاهر متناسب شما را هم حفظ کنند. بنابراین گزینه های شما می توانند به قرار زیر باشند:

– بالاتنه هایی که همراه با کمربند استفاده می شوند.

– بالاتنه هایی که بر روی کمر یک راه افقی پهن داشته باشند، یک برش پهن افقی بصورت نوار داشته باشند، کمری جمع و چسبان داشته باشند.

– بالاتنه هایی که جذب و اندازه بدن باشند.

– بالاتنه هایی که شبیه به مدل ضربدری باشند که یک طرف بر روی طرف دیگر قرار بگیرد.

– پیراهن یا کت های شخصی دوز و مناسب اندازه بدن.

نمونه های لباس مناسب برای بالاتنه بدن به شکل ساعت شنی

1- شکل بدن شما دقیقا به صورتی است که لباس های مورد استفاده شما باید به بدن شما چسبیده و به اصطلاح فیت باشد. همچنین می توانید لباس هایی ساده ( بلوز لوله شکل بدون یقه و آستین یا بلوز های بافتنی) برای بالاتنه خود انتخاب کنید و از کمربند بر روی آنها استفاده کنید.


بلوز لوله شکل بدون یقه و آستین یا بلوز های بافتنی مناسب بدنی به شکل ساعت شنی

 

2- لباس هایی که به قسمت سینه و شانه های شما حجم می دهند و آنها را بزرگتر جلوه می دهند و البته ازکمرهای باریک و کرستی برای برجسته کردن کمر برخوردار هستند، به شرط اینکه همراه با لباس هایی متناسب برای پایین تنه مورد استفاده قرار بگیرند که به قسمت پایین تنه شما هم حجم داده و آن را متناسب با بالاتنه نشان دهند.

3- بلوز هایی که در قسمت جلو حالت ضربدری داشته و از یک طرف بر روی طرف دیگر قرار می گیرند موجب برجسته شدن کمر شما شده و شکل ساعت شنی را بر روی بدن شما بیشتر به چشم می آورند.

بلوز هایی که در قسمت جلو حالت ضربدری مناسب بدنی به شکل ساعت شنی

4- بلوزهایی که در بالا آزاد و مواج بوده و با حرکت کردن یا وزش باد به راحتی تکان می خورند(تاپ های ارشاپ)، ولی در قسمت کمر چسب بوده یا برشی بصورت نوار افقی بر روی کمر دارند. این بلوزها باعث می شوند تا انحنا بدن شما بخوبی نشان داده شوند و نمایی فوق العاده از ساعت شنی نشان دهند.

 

بدنی به شکل ساعت شنی
تاپ های ارشاپ با کمر باریک و چسب

5- پیراهن های بلند و چسبانی انتخاب کنید که کمر کرستی دارند و دقیقا مطابق با شکل و انحناء بدن شما هستند. از پوشیدن لباس هایی که بصورت چهارگوش یا مربع شکل هستند خودداری کنید.

بدنی به شکل ساعت شنی
نمونه لباس به شکل چهارگوش

6- یا کت هایی انتخاب کنید که به بدن می چسبند و دقیقا شکل بالاتنه شما هستند یا کت هایی که بر روی کمر چسب و باریک شده و در قسمت پایین تر و بر روی باسن قدری گشاد می شوند. میزان این گشادی باید با پهنای سرشانه در حالت پوفی یا اِپُل دار برابر و در تناسب باشد.

 

 

 

پایین تنه های مناسب برای بدنی به شکل ساعت شنی

خوش به حال شما!!! شما تقریبا هر نوع لباسی که بخواهید برای قسمت پایین تنه خود انتخاب کنید، فقط باید توجه داشته که این لباس باید با لباس انتخاب شده برای بالاتنه شما در تناسب باشد. گزینه های زیر را برای بدنی به شکل ساعت شنی در نظر بگیرید:

– شلوارهای فاق بلند و دامن های مدادی.

– دامن هایی که موجب نمایان شدن پاهای زیبا شما می شوند.

– شلوار مدل کارگو یا جین جیب دار در کنار لباسی متناسب با آن برای بالاتنه.

– شلوارهای طرح بوت کات یا راسته.

شلوار جین لوله تفنگی در کنار لباسی متناسب با آن برای بالاتنه.

بدنی به شکل ساعت شنی
نمونه های لباس مناسب برای پایین تنه بدن به شکل ساعت شنی

1- شلوارهایی با کمر پهن بر روی بدن شما بسیار زیبا هستند. توصیه می کنم شلوارهای طرح راسته را همراه با بلوزهایی چسبان برای بالاتنه یا شلوارهای کارگو را همراه با بالاتنه ای تو پر و حجیم انتخاب کنید تا شکل متناسب شما حفظ شود.


شلوار با کمر پهن

2- از شلوارهای جین لوله تفنگی همراه با بلوزهایی همراه کمربند یا یک برش و نوار افقی بر روی کمر استفاده کنید. شلوارهای جین طرح بوت کات تقربیا با تمامی موارد پیشنهاد شده برای بالاتنه متناسب و زیبا هستند.

3- دامن های مدادی و دامن هایی که موجب نشان داده شدن شکل و انحناء پایین تنه می شوند با هر قد و اندازه ای برای شما مناسب هستند. دامن هایی که کمر آنها در بالای قسمت طبیعی کمر بسته می شوند نیز دامن های زیبایی برای شما هستند. می توانید در لبه پایین دامن چین اضافه کنید تا آن را متناسب و هماهنگ با ژاکت و کت تو پر تر و حجیم تر خود نشان دهید.

اضافه کردن چین در لبه پایین دامن

4- دامن های ماکسی نیز زمانی که همراه با لباسی در بالاتنه مورد استفاده قرار گیرند که موجب برجسته شدن دور سینه و شانه های شما می شوند و همچنین کمر شما را برجسته می سازند، بسیار زیبا هستند. این چنین ظاهری به بهترین وجه نشان دهنده حالت ساعت شنی بر روی بدن شما می باشد.

 

لباس شنا مناسب برای بدنی به شکل ساعت شنی

شما در اغلب لباس های شنا به زیبایی می درخشید. فقط همانطور که در بالا هم اشاره شده باید لباس های بالاتنه و پایین تنه خودتان را بطور متناسب با یکدیگر انتخاب کنید. بنابراین به دنبال موارد زیر باشید:

– سوتین هایی برای لباس شنا خود انتخاب کنید که بند آنها در وسط شانه ها قرار بگیرند.

– استفاده از چین طبقه ای، کاپ یا هرگونه تزئین دیگر بر روی سوتین موجب بهتر دیده شدن انحناء بدن شما می شود.

– طرح و رنگ موجود بر روی سوتین و شورت لباس شنا دو تکه خود را حتما با هم ست کنید.

– شورت هایی که کمر آنها دارای انحناء نبوده و بصورت افقی از روی کمر عبور کند

– از سوتین های بدون بند و نواری استفاده کنید.

1- سوتین هایی را انتخاب کنید که بند سرشانه انها از وسط شانه شما عبور کند. سوتین های بدون کاپ را با شورت های ساده و بدون تزئین هماهنگ کنید و بطور عکس سوتین های کاپ دار را با شورت های تزئین دار ست نمائید.

2- سوتین های بدون بند و نواری بر روی بدن های به شکل ساعت شنی بسیار شیک و زیبا هستند. همانند نکته قبل سوتین های بدون بند و نواری که ساده هستند را با شورت های ساده و بدون تزئین هماهنگ کنید و سوتین های بدون بند و نواری خود که دارای کاپ هستند را نیز همراه با شورت های تزئین دار یا همان به اصطلاح چین طبقه ای استفاده کنید.

3- برای بدنی به شکل ساعت شنی شورت های ساده ای که در قسمت کمر بدون انحنا از روی کمر عبور می کنند (تصویر سیاه و سفید بالا – شماره 3) همراه با سوتین های ساده بسیار شیک هستند.

4- شورت های تزئین دار یا همراه با چین طبقه ای زمانی که با سوتین های مشابه خودشان ست شوند موجب تاکید بیشتر بر انحناء بدنی به شکل ساعت شنی شما می شوند.

5- لباس های شنا یک تکه که در قسمت کمر بصورت افقی برشی نواری بر روی آن قرار دارد نیز موجب برجسته شده انحناء بدن ساعت شنی مانند شما می شوند. حتما توجه داشته باشید که از لباس هایی استفاده کنید که از لحاظ رنگ و طرح در قسمت بالاتنه و پایین تنه بصورت یکسان و هماهنگ با یکدیگر باشند.

6- مایو های دو تکه ای را انتخاب کنید که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند می شوند و از نظر طرح و رنگ با قسمت پایین تنه هماهنگ هستند. سوتین های ساده را با شورت های ساده و سوتین های تزئین دار را با شورت های تزئین دار استفاده کنید. توجه کنید که رنگ این دو تکه در بالاتنه و پایین تنه حتما یک رنگ باشد.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 57 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید