اندازه و سایز لباس بارداری به چه ترتیبی است؟

سایز لباس بارداری در واقع تفاوت خاصی با سایز لباس در دوران عادی و خارج از بارداری ندارد. به این معنا که اگر مثلا در حالت عادی سایز شما سایز کوچک یا همان “small” است، در دوران بارداری هم سایز شما همان سایز کوچک یا “small” باقی می ماند. این موضوع به همین ترتیب برای سایزهایی که بصورت عدد مشخص می شود نیز صادق می باشد، به این معنا که اگر در دوران قبل از بارداری سایز لباس مورد استفاده شما سایز 8 بوده است، سایز لباس بارداری هم همچنان 8 باقی می ماند.

اما زمانی که نوبت به شلوارهای جین می رسد، خصوصا در مواردی که برند یا طراح مورد نظر شما برای شلوار جین اندازه و سایز بندی محصولات را بر اساس اندازه دور کمر شلوار تعیین می کند (مثلا اندازه شلوار را بصورت 28 اینچ نشان می دهد)، شما در زمان بارداری تنها نیاز به خریدن یک شلوار با همان سایز عادی خودتان فقط مدل لباس بارداری نیاز دارید. (در واقع باید توجه داشته باشید که اندازه دور کمر شما – استخوان بندی بدن شما تغییر نکرده – و این فقط شکم شماست که بزرگتر شده است و این طراحان برای راحتی بیشتر شما اقدام به نشان دادن سایز این لباس با همان اندازه و نشان قبلی شما می کنند.)

لباس بارداری

نکته مهم دیگر این است که هرگز نباید نسبت به وسوسه خرید لباس های عادی منتهی با یک یا دو سایز بزرگتر واکنش نشان داده و شیوه خود را تغییر دهید، انگار که گویی چاق تر شده اید، نه شما چاق نشده اید، بلکه قدری بدن شما حجم گرفته که موضوعی کاملا متفاوت از چاق شدن است. اگر اقدام به خرید لباسی با یک یا دو سایز بزرگتر از لباس های حالت عادی خود بکنید، تنها نتیجه ای که می گیرید داشتن لباس هایی است که بر روی بدن شما بی تناسب قرار گرفته و ظاهری زشت و نامرتب به شما می دهد. طراحان برای طراحی لباس های مناسب با این دوران از پارچه هایی استفاده می کنند که حالت کشسانی داشته و قدری در صورت نیاز و وارد شدن فشار کش می آیند و البته خودشان بر اساس اطلاعات و تجربه قسمت هایی از لباس را که لازم باشد بزرگتر در نظر می گیرند که موجب راحتی و آسایش شما در زمان استفاده از آنها می شود.

نکته آخر، اگر جنینی که در شکم دارید دو قلو هست، پیشنهاد می کنم سایز عادی لباس های خود را یک سایز بزرگتر کرده و سپس اقدام به خرید لباس های مخصوص بارداری با آن سایز بزرگتر کنید، و باز هم تاکید می کنم که لباس بارداری خرید کنید و نه لباس های عادی با سایزی بزرگتر. مثلا اگر در حالت عادی لباس شما سایز 12 دارد، در صورت داشتن یک دو قلو می توانید از لباس های سایز 13 اما مخصوص بارداری استفاده کنید.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 242 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید