تزیین شلوار جین با دانه های مروارید

در سایت فروش پوشاک shopbop بودم که شلوارهای تزئین شده با مروارید از برند Paige Denim را دیدم .در همان نگاه اول متوجه شدم تزیین شلوار جین با دانه های مروارید می تواند به عنوان یک کار دست دوز جدید در مجله پوشاک و مد صفر یک ایران معرفی شود. بنابراین دست به کار شدم. البته موارد مختلف دیگری هم برای استفاده به عنوان نمونه جهت معرفی این سبک از کار شاید پیدا شود، یا حتی نمونه های آماده این طرح را هم با قدری جستجو پیدا کنید. اما این طرح به نظرم خیلی زیبا بود و چون مدت زیادی بود که به این بخش نپرداخته بودیم، تصمیم نهایی برای معرفی آن به شما را گرفتم.

تزیین شلوار جین

اینها لوازمی هستند که برای این کار به آنها نیاز دارید . . .

تزیین شلوار جین

لوازم مورد نیاز

– شلوار جین – ترجیحا این شلوار نباید از انواع مدل های تنگ یا لوله تفنگی و … باشد، که در غیر اینصورت پس از تمام شدن کار با مرواریدهای نصب شده بر روی کار مشکل پیدا کرده و استفاده از آن برایتان سخت می شود.

– مروارید های پلاستیک در 4 سایز و 2 رنگ، که من برای این رنگ جین از مرواریدهایی به رنگ سفید و عاجی استفاده کردم.

– سوزن/نخ/قیچی

توجه1: تمام شدن این کار چیزی در حدود 2 ساعت برای زمان برد.

توجه2: با وجود اینکه این کار را می توانید در ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار دهید، من سعی می کنم آن را با دست شسته و برای خشک کردن از روش آویزان کردن استفاده کنم. هرچند که به ندرت لباس های جین خودم را در ماشین خشک کن قرار می دهم و به شما هم توصیه می کنم برای لباس جین از ماشین خشک استفاده نکنید.

مراحل کار:

تزیین شلوار جین

در نظر گرفتن طرح و مرتب کردن دانه ها

مرواریدهای خود را آماده کنید . . . ابتدا باید طرحی در ذهن داشته باشید که از هر مروارید با چه سایزی و چه رنگی می خواهید در کجا استفاده کنید.

من در این کار یک تکه پارچه نمدی استفاده کرده و دانه های مروارید را به آن می مالیدم تا از حرکت کردن آنها بر روی پارچه جلوگیری شود

تزیین شلوار جین

روش دوخت

دو راه برای متصل کردن دانه های مروارید وجود دارد و من از هر دو آنها استفاده کردم. یک روش اینکه در هر بار دوختن می توانید یکی از مرواریدها را استفاده کرده که در واقع بهترین روش برای این کار است – – اما زمان بیشتری لازم خواهید داشت. این روش البته به دلیل اینکه از جمع شدن پارچه هم جلوگیری می کند نیز شاید بهترین روش باشد و البته اگر یکی از نخ های دوخته شده باز شده و مرواریدی رها شود، تنها یک مروارید را از دست داده اید، نه کل کار!!! به هر حال من برای این کار مروارید های درشت را تک به تک دوختم و مرواریدهای کوچک تر را هم در یک نوبت و با یک نخ شروع به دوختن کردم.

ابتدا سوزن خود را نخ می کنید و از کناره های جیب شلوار با مروارید های بزرگ شروع می کنید، باید توجه داشته باشید که پس از هر بار فرو بردن سوزن همراه با مروارید در پارچه شلوار و محکم شدن مروارید بر روی پارچه باید نخ را با قیچی قطع کنید و انتهای آن را قبل از شروع به دوخت مروارید بعدی گره بزنید که مروارید از جای خود حرکت نکند. همچنین باید توجه داشته باشید که بخیه ها خیلی نزدیک هم قرار دهید در ظاهر کار و از کناره های مرواریدها نخ های بخیه ها دیده نشوند.

مروارید های بزرگ را با فاصله نسبی از هم می دوزید و مرواریدهای متوسط و سپس کوچک را هم به منظور پر کردن فضای بین آنها در بین آنها قرار داده می دوزید.

نکته جالب در رابطه با تزیین شلوار جین این است که چیدمان مرواریدها و نزدیک یا دور بودن آنها از هم به نظر شما بستگی داشته و خودتان انتخاب می کنید.

تزیین شلوار جین

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 1115 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید