نه روش فوق العاده برای نگهداری و مرتب کردن شال و روسری

استفاده از شال و روسری می تواند یک ظاهر شیرین، مطلوب و در عین حال ساده را در یک لحظه به ظاهری بسیار شگفت انگیز و کامل تبدیل کند. به همین دلیل است که شما هرگز راضی به داشتن تنها یک روسری یا شال برای خودتان نشده و در نتیجه همیشه در جمع کردن و مرتب نگاه داشتن این روسری ها دچار مشکلاتی می شوید. در این مطلب برای شما دوست داران مد و فشن چند ایده و راهکار عملی در این رابطه پیشنهاد می کنیم که حتما از آنها استفاده خواهید کرد.

شال و روسری

از برش هایی از لوله PVC سفید رنگ به این منظور استفاده کنید. البته نکته مهم این است که پس از برش زدن آنها باید اقدام به صاف و مرتب کردن لبه های آن بکنید. این روش همچنین برای استفاده جهت نگهداری دیگر اقلام مانند کراوات و کمربند هم می باشد.

از میله هایی که بر انتهای آنها قطعه ای فنری قرار دارد (میله های کششی) برای تبدیل کردن بخشی غیر قابل استفاده از منزل که به عبارتی فضای پِرت نامیده می شود، استفاده کنید. خیلی راحت می توانید مانند تصویر بالا روسری یا شال های خود را به دور هر یک از این میله ها ببندید و آنها را بر اساس اندازه، رنگ، جنس و . . . مرتب کنید.

یک جا لباسی هم می تواند در این رابطه بخوبی عمل کند. می توانید آن را همانند یک آویز یا دستگیره بر روی کمد از داخل یا دیوار کناری اتاق خود، در زیر یک طبقه یا هر جای دیگری در اتاق آویزان کنید.

همچنین می توانید چند قطعه از حلقه هایی که برای آویزان کردن پرده های حمام استفاده می شود را به یک جا لباسی اضافه کنید و اینگونه هر روسری را شال را بطور مستقل از دیگر شال ها قرار دهید و نظم بهتری به روسری ها بدهید. در این حالت قادر به آویزان کردن تعداد شال و روسری های بیشتری نسبت به روش های قبلی می باشید.

در این روش می توانید یک نردبان را تبدیل به یک محل برای مرتب کردن روسری های خود بکنید، البته اگر مجموعه بزرگ برای روسری های خود دارید. برای این کار می توانید آن را به راحتی به دیوار اتاق یا درب کمد خود تکیه دهید یا حتی در صورتی که فضای آزاد دارید آن را در داخل کمد خود قرار دهید.

شال و روسری

می توانید از یک مجموعه مناسب برای نگهداری جوراب ها یا دیگر اقلام شخصی که در بازار به این منظور عرضه می شود هم استفاده کنید. این مجموعه ها دارای مجموعه ای جیب های مختلف می باشد را می توانید برای قرار دادن روسری ها استفاده کنید ،شال و روسری ها را بر اساس رنگ آنها، کاربرد آنها برای فصول مختلف یا حتی بر حسب سلیقه خود مرتب کنید. این مجموعه را اغلب می توانید بر روی درب کمد از داخل یا بر پشت درب ورودی اتاق خود نصب کنید.

از یک شاخه خشک شده درخت در کنار یک تکه چوبی که بر فرض در طبیعت به راحتی پیدا می شود هم می توانید به عنوان آویزی برای روسری های خود استفاده کنید. مسئله اصلی در این بین است که شما فقط باید از چند تکه شاخه چوب مناسب برای پیاده کردن این پروژه ساده استفاده کنید. همچنین می توانید حلقه های پرده را هم به این کار خود اضافه کنید تا نهایتا قادر به نظم بخشیدن بیشتر به روسری های خود باشید.

شال و روسری

یا حتی می توانید از این قطعه دست ساز بسیار شیک هم استفاده کنید. برای این کار شما نیاز به تخته چوبی و چند آویز دارید. قبل از هر کاری باید اندازه آن را طبق سلیقه خود درست کنید. سپس اقدام به رنگ آمیزی آن کنید مانند نمونه ای که در بالا می بینید که ما آن را با دایره های رنگی مختلف رنگ آمیزی کرده ایم و سپس آویز ها را بر روی آنها نصب می کنیم.

حتی می توانید  از یک پنجره مشبک برای مرتب کردن روسری های خود هم استفاده کنید، البته غیر از این به قدری رنگ و چسب برای مرتب کردن و سر و هم کردن چنین پنجره ای استفاده کنید. سپس می توانید با استفاده از چند قلّاب این پنجره را بر روی دیوار نصب کنید و سپس شال و روسری خود را بر روی آن قرار دهید.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 177 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید