انتخاب لباس مناسب برای پاهای لاغر در خانم‌ها

در این مطلب از مجله مد و پوشاک صفر یک ایران به انتخاب لباس مناسب برای پاهای لاغر در خانم‌ها پرداخته‌ام آنها چگونه می‌توانند برای خود لباس‌هایی را انتخاب کنند که با وجود داشتن پاهای لاغر ضمن پوشش دادن این موضوع و قدری بزرگ‌تر نشان دادن پاهای خودشان در اجتماع با اعتمادبه‌نفس بالاتری را ظاهر شوند. البته در مطلبی جداگانه به همین موضوع و راهکارهایی برای آن در ارتباط با آقایان هم خواهم پرداخت:

انتخاب لباس مناسب برای پاهای لاغر در خانم‌ها

پاهای لاغر در خانم‌ها

پاهای لاغر در خانم‌ها

1- شلوارهای راسته یا طرح بوت کات بپوشید. حالت پخ بودن و یا گشادی پایین در شلوارها قدری به پاها شکل داده و وزن آنها را افزایش می‌دهد و عضله لاغر و ضعیف ساق پا را بخوبی پنهان می‌کند. فقط باید توجه داشته باشید که این شلوارها در قسمت ران پا بخوبی به بدن چسبیده باشد، چرا که اگر قدری آزاد باشد موجب بد قرار گرفتن در بدن شده و درواقع موجب تأکید بیشتر بر لاغر بودن بدن شما می‌شود. یک شلوار مدل راسته هم که البته دقیقاً چسبیده به عضله ساق پا نباشد نیز به راحتی می‌تواند حالت یک پا درشت و گوشتی‌تر را به پا شما بدهد.

– از پوشیدن شلوارهای جین یا پارچه‌ای خیلی تنگ و چسبان، خصوصاً آن دسته از شلوارهایی که از پارچه کشی تهیه‌شده‌اند اجتناب کنید، چرا که این دسته از شلوارها با هدف لاغرتر نشان دادن پاها طراحی و تولید شده‌اند.

– اگر چاره‌ای نداشته و نمی‌توانید بر خواسته قلبی خود مبنی بر استفاده از این دست شلوارها جلوگیری کنید، سعی کنید در زیر آنها از جوراب‌های کلفت یا ساق‌های بافتنی که برای گرم‌تر شدن پاها مورداستفاده قرار می‌گیرد، استفاده کنید. این موارد موجب اضافه شدن حجم زیادی به ماهیچه ساق پا شما می‌شود.

2- سعی کنید در انتخاب‌های خود با طرح‌ها و الگوهای درشت و رنگ‌های باز و روشن بازی کنید. شلوارهای تنگ و چسبان در سایه‌های روشن‌تر از قبیل سفید استخوانی، آبی روشن، خاکستری یا رنگ‌های روشنی از قبیل قرمز و زرد حجم بیشتری به پاهای شما می‌دهد. طرح‌های با حروف یا شکل‌های بزرگ نیز موجب بزرگ‌تر به نظر رسیدن پاهای شما می‌شود – – به این منظور می‌توانید از طرح‌های گل‌دار، طرح‌های پیچازی و خطوط مورب یا افقی استفاده کنید.

– رنگ‌های تیره مثل سیاه و لاجوردی یا شلوار جین با سایه‌های تیره، تأثیری لاغر کننده داشته و باید از آنها اجتناب کرد.

– راه‌راه های باریک روی پارچه هم (خصوصاً بصورت عمودی) بیشتر موجب لاغرتر به نظر رسیدن پاها می‌شود، پس حتما سعی کنید فقط و فقط از طرح‌هایی استفاده کنید که موجب بزرگ‌تر نشان داده شدن پاها می‌شوند.

پاهای لاغر در خانم‌ها

پاهای لاغر در خانم‌ها

3- شلوارهای کوتاهی انتخاب کنید که دهانه آنها برای ورود پا باریک باشد و در میانه ران هم تمام شوند. شلوارهایی که دهانه گشادی برای ورود پا داشته یا اینکه در زمان استفاده در بدن به حالت موج‌دار قرار می‌گیرند موجب لاغر به نظر رسیدن پاهای شما می‌شوند – به عبارتی تمامی فضای خالی موجود در شلوار بخوبی نشان می‌دهد که پا شما چقدر لاغر است که بخوبی نتوانسته فضای پاچه شلوار را پر کند. بخش میانی ران شما به احتمال زیاد چاق‌ترین قسمت پا شماست و با استفاده از این قسمت می‌توانید اینگونه نشان دهید که تمام بخش‌های پا شما تا بالا به همین اندازه است.

پاهای لاغر در خانم‌ها

پاهای لاغر در خانم‌ها

4- دامن یا پیراهن‌هایی را انتخاب کنید که قد آنها تا روی ران یا تا روی ماهیچه ساق پا شما باشند. این قد از لباس یا دامن دقیقاً اشاره به خوش ترکیب ترین قسمت پا شما دارند – – که همان بزرگ‌ترین قسمت از ران یا ساق پا شماست. زمانی که حاشیه دولا شده پایین لباس شما بر روی بزرگ‌ترین قسمت پا شما قرار می‌گیرد، چنین القاء می‌کند که انگار باقی قسمت‌های پا شما که پوشیده شده در زیر دامن هستند هم به همین اندازه است.

– به همراه کردن دامن‌های کوتاه‌تر با چکمه‌های بلندتر هم توجه داشته باشید. از این طریق تنها بخش بزرگ‌تر و حجیم‌تر پاهای شما دیده می‌شود.

– برش‌های مستقیم موجود بر روی دامن با طرح فون هرگونه انحناء بر روی پاهای شما را برجسته می‌سازد. فقط باید توجه داشته باشید که از آن دسته طرح‌های دامن فون که خیلی حالت موج داری دارند استفاده نکنید، که در غیر اینصورت پاهای شما در میان آن همه پارچه در عمل گم می‌شود.

– یک پیراهن یا دامن مدل ماکسی بطور کامل پاهای شما را می‌پوشاند، اما باید توجه داشته باشید که حتما در قسمت کمر و بالای کمر این لباس‌ها بطور مناسب اندازه شما باشند تا احساس نکنید که در لباس انتخاب‌شده خودتان غرق‌شده‌اید.

پاهای لاغر در خانم‌ها

پاهای لاغر در خانم‌ها

5- از چکمه‌هایی استفاده کنید که در قسمت ماهیچه پشت ساق پا کاملاً اندازه شما باشند. در قسمت بالای چکمه شما فضای خالی زیادی نباید وجود داشته باشد، چرا که این فضای خالی موجب تأکید بیشتر بر باریک و لاغر بودن پای شما هست. اگر نمی‌توانید در بازار چکمه‌ای تا زیر زانو خود پیدا کنید که موجب لاغر نشان داده شدن پا شما نشود، بجای آن می‌توانید از یک چکمه که تا نیمه ساق پا شما بالا می‌آید نیز استفاده کنید. چرا که پیدا کردن یک چکمه راحت و اندازه در این طرح و مدل به نسبت راحت‌تر از مدل‌های بلندتر است.

– اگر چکمه موردنظر شما قدری خمیدگی و حالت پذیری در بدنه خودش داشته باشد، مانند چکمه‌های طرح و سبک Peter Pan، قدری گشاد بودن و فاصله گرفتن آن از پا شما طبیعی بوده و ایرادی ندارد.

– برای رفع این مشکل می‌توانید از انواع جوراب‌های کلفت یا بافتنی‌هایی که به عنوان گرم‌کننده ساق پا موجود هستند، استفاده کنید.

پاهای لاغر در خانم‌ها

پاهای لاغر در خانم‌ها

6- مراقب کفش‌های سنگین و حجم دار باشید. اگر با کفش‌ها و قدم‌های سنگین راه می‌روید، قوزک پاهای شما مطمئناً به مرور ضعیف‌تر شده و در آینده نشانه‌هایی را در ظاهر خودش نشان می‌دهد. کفش‌های بدون پاشنه سبک و انواع صندل که دارای بندی برای بسته شدن به دور مچ پا هستند موجب متعادل شدن ظاهر یا حتی تا حدودی مخفی نگاه‌داشتن مچ پا شما می‌شوند.

– کفش پاشنه‌بلند موجب خم شدن ماهیچه پا شما به سمت داخل شده و همین موضوع موجب برجسته‌تر شدن ماهیچه ساق پا شما می‌شود.

7- سعی کنید دید مخاطب را به‌جای ماهیچه ساق پا به چیز دیگری جلب کنید. اگر در مورد اندازه پا خودتان خجالت می‌کشید، سعی کنید مخاطب به‌جای نگاه کردن به پا شما به چیز دیگری غیر از پاهای لاغر شما توجه کنند. یک بلوز زیبا بر تن کنید، از یک رژ لب جلب‌توجه کننده استفاده کنید، یک گردنبند یا گوشواره جذب یا خیلی چیزهای دیگر را مورداستفاده دهید.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 163 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید