پنج راهکار برای تعمیر کفش که همه باید بلد باشند

توجه داشته باشید که با دانستن ترکیبی از روش های سریع و آسان برای تعمیر کفش و اقدام های پیشگیرانه، کفش های مورد علاقه خودتان را تا چندین فصل می توانید استفاده کنید. با صفر یک ایران همراه باشید.

راه حل شماره 1 برای تعمیر کفش: کفش جیر شما بطور کل خش افتاده یا خراشیده شده و یا اصلا کلا لک شده

یکی از بهترین راه ها برای تر و تازه کردن و از بین بردن ظاهر خسته و بد قواره یک کفش چرم استفاده از بخار است. اگر این کفش بخصوص، کفش مورد علاقه و دوست داشتنی شماست، پیشنهاد می کنم از یک برس جیر هم برای آن استفاده کنید. در زمان حمام کردن، اجازه دهید کفش های شما قبل از برس خوردن در بخار حاصل از حمام قرار بگیرد، این کار موجب پاک شدن از بین رفتن چرک و کثیفی موجود بر روی آن می شود.

تعمیر کفش

راه حل شماره 2برای تعمیر کفش: سر پنجه کفش های صندل یا کفش های بدون پاشنه شما به شدت صدمه دیده

صدمه دیدن سر پنجه کفش ها به نظر خیلی عادی و طبیعی نمیاد، اما موضوعی است که برای بعضی ها زیاد اتفاق می افتد. به مرور که پاشنه و تخته زیر کفش از بین می رود، در حرکت کردن این سر پنجه کفش به کف زمین بیشتر و بیشتر نزدیک شده و با زمین در تماس قرار می گیرد و این کار باعث صدمه دیدن آن می شود. برای جلوگیری از این صدمه به سر پنجه کفش بهتر است هر چه سریعتر به یک کفاشی مراجعه کرده و از وی درخواست تعویض زیره کفش یا افزودن لایه ای بر روی آن بکنید تا سر پنجه کفش از روی زمین فاصله بگیرد. سپس ارگ کفش شما از جنس چرم است، این بخش اضافه را باید با واکس چرم واکس کردن و یک تی شرت قدیمی برق بندازید.

راه حل شماره 3برای تعمیر کفش: لکه های بر روی چکمه های دوست داشتنی شما افتاده است

زمانی که چکمه های خیلی گران قیمتی به پا می کنم، همیشه یک تی شرت قدیمی را در کیفم به همراه می برم. زمانی که از بیرون به داخل می آیم، خیلی سریع با این تی شرت آن را از بالا به پایین تمیز می کنم، خصوصا در پایان روز که از بیرون از منزل به داخل می آیم. اما اگر تمام روز را در بیرون به سر برده و تمام کفش شما خیس شده باشد، به شما پیشنهاد می کنیم، تکه ای روزنامه بردارید و آن را از داخل در قسمت پنجه کفش وارد کنید تا صبح تمام آب جذب شده به کفش را به خودش جذب کند. همچنین ممکن است متوجه لکه های نمکی از نمک موجود در سطح خیابان بر روی کفش خود شوید. راه حل؟ برای این کار بهتر است یک پارچه نمدار را با استفاده از سرکه خیس کرده و به آنها بکشید تا لکه های نمک از روی آنها پاک شود.

راه حل شماره 4برای تعمیر کفش: کفش پاشنه بلند (پاشنه 10 یا 15 سانتی) شما کاملا داغون شده است

اگر متوجه شده اید که لایه زیری پاشنه کفش شما کاملا ساییده شده، پس نیاز به استفاده از یک پوشش مجزا برای پوشاندن آن دارید. البته اگر این کفش را زیاد استفاده می کنید، ممکن است تقریبا هر دو فصل نیاز به تعمیر و تعویض این رویه پاشنه کفش خود داشته باشید. اگر با کفش پاشنه بلند زیاد راه می روید، بهتر است از قاب هایی بر روی پاشنه بلند کفش خود برای پهن تر شدن سطح اتکا آن و جلوگیری از فرو رفتن پاشنه در داخل خاک، گِل یا چمن شوید.

تعمیر کفش

راه حل شماره 5برای تعمیر کفش: کفش های ورزشی شما بوی فوق العاده بدی دارد که فضای کمد شما را بد بود کرده

معمولا جلوگیری کردن از این مشکل کار ساده و قابل انجام شدنی است. یکی از نکات مهم در این رابطه این است که توجه کنید جوراب شما بطور کامل از جنس کتان باشد یا درصد زیادی از کتان در بافت آن باشد. توجه داشته باشید که جوراب های به جنس نایلون یا پولی استر محیط خوب و مناسبی برای عرق کردن هستند. برای کفش هایی که بو می دهند، می توانید از جوراب های خود به عنوان وسیله ای برای بو زدایی از آنها استفاده کنید. بدین ترتیب که آنها را با جوش شیرین پر کنید و پس از یک ورزش در کفش های خود قرار دهید. برای شستن کفش های خود در ماشین لباسشویی بهتر است آنها را در داخل یک رو بالشتی قرار دهید و با دور کند ماشین لباسشویی اقدام به شستشو آنها کنید، اما از استفاده برنامه خشک کن آن خودداری کنید. در عوض در داخل آنها روزنامه قرار دهید و اجازه دهید در جلوی پنکه به مرور زمان خشک شوند.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 239 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید