چطور از گیره کراوات استفاده کنم؟

گیره کراوات یکی از ابزارهای تزئینی پوشاک مردانه است که هم زیبایی خاصی به لباس شما می بخشد و هم موجب عملکرد بهتر کراوات می شود. اگر بدرستی از آن استفاده شود ظرافت و زیبایی خاصی به لباس شما می دهد که توصیف آن در قالب کلمات خیلی راحت نیست. با این وجود، اگر بصورت اشتباه از آن استفاده کنید، به عاملی فاحش تبدیل می شود که به راحتی در اولین برخورد توسط مخاطب شما دیده می شود و ظاهر شما را بد جلوه می دهد. جهت اطمینان از اینکه گیره کراوات خود را به صورت صحیح استفاده کرده اید در این مطلب از صفر یک ایران برای شما سه قانون ساده ارائه کرده ایم که نیاز به دانستن آنها دارید. همچنین در کنار استفاده از گیره کراوات با طول مناسب و جای صحیح قرار گرفتن آن بر روی کراوات، راهکار هایی در رابطه با پیدا کردن رنگ، جنس و طراحی مناسب هم در اختیار شما قرار می دهم.

 

گیره کراوات

قانون اول

جای مناسب برای قرار گرفتن گیره کراوات بین دکمه سوم و چهارم پیراهن می باشد. عموما اگر قدری بالاتر هم قرار بگیرد، جلوه ای مدرن تر و به اصطلاح به روز تر به شما می دهد.

قانون دوم

گیره کراوات باید چیزی در حدود ¾ پهنای کراوات شما را پوشش دهد. حتی مقدار اندکی کوتاه تر هم باشد بهتر است، اما هرگز نباید از پهنای کراوات شما بلند تر باشد. پس با توجه به این متوجه می شویم که شما در منزل نیاز به داشتن چندین گیره کراوات مختلف دارید. گیره های کراواتی که در حدود 4.5 سانت تا 5.5 سانت هستند، برای استفاده بر روی کراوات های معمولی مکه پهنایی در حدود 8 سانتیمتر دارند مناسب می باشد. گیره هایی با طول 1.5 سانت برای کراوات های باریک تر که طولی در حدود 6 تا 7.5 سانت دارند مناسب می باشد و گیره های کراوات خیلی کوتاه با طولی بین 2.5 تا 3 سانت برای کراوات های خیلی باریک با پهنای کمتر از 5 سانت مناسب می باشد.

قانون سوم

گیره کراوات برای متصل ساختن کراوات به پیراهن شما طراحی شده است. بنابراین توجه کنید که حتما هر دو قسمت کراوات را به پیراهن خود متصل کنید(تصویر سمت چپ را ببینید). یعنی اینکه تنها نباید دو قسمت کراوات را به یکدیگر وصل کنید(که در تصویر سمت راست نشان داده است) که بطور کامل از هدف اصلی گیره کراوات به دور است.

قانون چهارم

امروزه این گیره ها دیگر فقط و فقط در زنگ های طلایی و نقره ای تولید نمی شوند. در حالی که دو رنگ طلایی و نقره ای زیباترین و مرسوم ترین انتخاب برای رنگ گیره کراوات است، در برخی از موقعیت ها استفاده از رنگ هایی غیر از این موارد هم قابل قبول است. زمانی که از یک گیره کراوات به رنگ طلایی یا نقره ای استفاده می کنید حتما باید توجه داشته باشید که این رنگ با دیگر اقلام تزئینی شما مانند ساعت، دکمه سر دست و سگک کمربند هماهنگ باشد؛ اما زمانی که از یک گیره به رنگی غیر از این موارد استفاده می کنید باید حتما توجه داشته باشید که رنگ این گیره با دیگر اقلام پوشاک شما و موقعیت که در آن وارد شده اید در تطابق باشد.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 39 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید