چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

می خواهیم ظاهر شیک، مد روز و سفید شده به شلوار جین خودتان بدهیم و یاد بگیریم چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟ سنگ شور کردن لباس جین موجب می شود لباس شما ظاهری استفاده شده و نرم تر داشته باشد. خوشبختانه دادن چنین حالتی به لباس های جین در خانه بسیار ساده و آسان است که البته خیلی سریع با در اختیار داشتن قدری سفید کننده، یک سطل و صرف قدری زمان خودتان می توانید انجام دهید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

1- یک محلول آبی با استفاده از سفید کننده تهیه کنید.برای این کار نباید بطور مستقیم سفید کننده رقیق نشده را بر روی شلوار جین خود خالی کنید

– بلکه باید یک محلول رقیق شده را با استفاده از آن تهیه کنید. برای این کار توصیه می کنم (حداکثر) یک پیمانه یا یک قسمت سفید کننده را در سه پیمانه یا سه قسمت آب حل کنید. با این کار حتما در حین کار متوجه می شوید که میزان گازهای مضر متصاعد از این محلول به مراتب کمتر از حالت حل نشده آن در آب است.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

2- فضای کار خودتان را آماده کنید. اگر از سفید کننده مایع استفاده می کنید، برای انجام دادن کار خود فضایی بدون خطر را پیدا کنید. انجام دادن این کار در کف حمام بسیار مناسب و بی خطر است (چرا که روشن کردن یک پنکه در این مکان برای خارج کردن گازهای مضر از پنجره حمام هم به راحتی ممکن می شود).

– لباس خود را آماده کنید. نباید چیزی بر تن داشته باشید که تمایلی به سفید شدن آن توسط سفید کننده ندارید. اگر از سفید شدن یا خراب شدن لباس خودتان ناراحت می شوید، آن را در کمد لباس های خود قرار داده و از یک شلوار گرمکن و تی شرت قدیمی و بی ارزش که احیانا فقط برای کار مناسب است، استفاده کنید. همچنین اگر تصور می کنید ممکن است قدری از این سفید کننده بر روی دستان شما بریزد هم از یک دستکش پلاستیکی استفاده کنید.
چطور لباس جین را سنگ شور کنیم

3- لباس جین را خیس کنید. قبل از شروع کار باید لباس جین مورد نظر را مرطوب کنید – در این حالت سفید کننده بهتر اثر می کند.

4- اول قدری آزمایش کنید(اختیاری). اگر در مورد نتیجه نهایی و شکل آن اطمینان ندارید، این کار را بر روی یک جفت شلوار جین قدیمی و بلا استفاده آزمایش کنید، یا اینکه یک جفت شلوار جین ارزان قیمت برای این کار از بازار تهیه کنید.

5- چگونگی استعمال سفید کننده بر روی لباس جین خودتان را تعیین کنید. (با وجود اینکه می توانید این کار را یکدفعه انجام دهید) اما باید توجه کنید که نباید یکباره سفید کننده را بر روی لباس جین مورد نظر خالی کنید. در ادامه چند روش اختیاری برای ترکیب کردن و هماهنگ کردن آنها با یکدیگر به شما پیشنهاد می کنم:
چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

– از یک اسفنج برای آهسته کشیدن سفید کننده بر روی لباس استفاده کنید.

– یک مسواک قدیمی را آغشته به سفید کننده بکنید، سپس انگشت شصت خود را به آهستگی بر روی قسمت عقب موهای مسواک بکشید و مایع سفید کننده را بر روی شلوار بپاشید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

– یک قلمو قدیمی پیدا کنید.
چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟
– یک قطره چکان قدیمی پیدا کنید (قطره چکانی که دیگر از آن برای مصارف پزشکی یا … استفاده نمی کنید).

– یک شیشه اسپری پلاستیکی ارزان قیمت تهیه کنید و از آن برای اسپری کردن استفاده کنید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

6- در هر نوبت بر روی یک طرف لباس کار کنید. اول یا از پشت لباس یا از جلو آن شروع کنید و سپس پس از اتمام لباس را برگردانید و بر روی طرف دیگر امتحان کنید.
چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟
– اگر نمی خواهید طرف دیگر لباس سفید شود، در داخل لباس چند لایه روزنامه قرار دهید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

7- پس از گذشت 5 دقیقه لباس را آب بکشید. توجه داشته باشید که باید قدری صبر کنید تا سفید کننده اثر کند و سپس لباس جین مورد نظر را با استفاده از آب سرد آب می کشید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

8- با ماشین لباسشویی لباس را بشورید. در کنار این لباس می توانید چند حوله به رنگ روشن را هم قرار دهید، خصوصا اگر مدتی است که از آنها استفاده کرده و باید آنها را یک بار با اندکی سفید کننده شستشو دهید. نیمی از ظرفیت ماشین را با آب پر می کنید، تا میزان سفید کننده موجود در لباس بخوبی رقیق شود و سپس لباس مورد نظر را همراه با حوله ها در ماشین قرار می دهید. توجه کنید که برای تماس کمتر حوله ها با مایع سفید کننده لباس جین خودتان را در انتهای ماشین قرار داده و حوله ها را بر روی آن قرار می دهید.

چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

9- تمام شد!!! این راه کاری بود برای اینکه چطور لباس جین را سنگ شور کنیم؟

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 1162 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید