چگونه رنگ کفش های خودتان را تغییر دهید ؟

از رنگ کفش های خودتان خسته شده اید؟ و میخواهید بدانید که چگونه رنگ کفش های خودتان را تغییر دهید ؟

همه ما کفش دوست داریم! اگر دوست دارید کمی با یکی از کفش های خودتان که دیگر جذابیتی برای شما ندارد، سرگرم شوید یا نیاز به کفش به رنگ خاصی دارید که به راحتی پیدا نمی شود، به شما دوستداران صفر یک ایران پیشنهاد می کنم قدری رنگ مخصوص استفاده بر روی چرم تهیه کنید و اجازه دهید به شما دقیقا یاد دهم که چگونه رنگ کفش های خودم را تغییر دادم.

 رنگ کفش

رنگ کفش

ابزار لازم برای تغییر رنگ کفش

شما به موارد زیر نیاز دارید:

یک جفت کفش
پاک کننده آمونیاک (برای چرم مصنوعی)
آماده کننده و پاک کننده سطح چرم (فقط چرم، جهت از بین بردن شفافی و درخشندگی)
رنگ آکریلیک مناسب برای استفاده بر روی چرم
یک شیشه یا ظرف در دار جهت مخلوط و آماده کردن رنگ(من در این نمونه از مخلوط رنگ آبی با سفید استفاده کردم)
قلمو کوچک مخصوص نقاشی و طراحی(که با آن بخوبی قادر به رنگ کردن لبه های کار باشید)
قلمو ضخیم، پد ابری یا برس اسفنجی(قابل تهیه با قرار دادن یک تکه ابر در بین لبه های یک گیره لباس) — از بین این سه وسیله تهیه تنها یک مورد به انتخاب شما کافی است–
حوله کاغذی یا چند تکه پارچه
گوش پاک کن برای انجام اصلاحات جزئی

توجه – – پاک کننده آمونیاک را هم می توانید از بازار بخرید و هم در خانه خودتان تهیه کنید. برای دیگر ابزار و اقلامی که در این مطلب برای استفاده معرفی شده اند نیز مدل های و شکل های مختلفی حتی تحت برند های مختلف در بازار موجود است که بر اساس راحتی خودتان هر یک را می توانید تهیه کنید – – توجه

 رنگ کفش

رنگ کفش

روش کار:

قبل از آغاز کار ابتدا کفش های خود را با استفاده از پاک کننده چرم یا پاک کننده آمونیاک بخوبی تمیز کنید. برای تمرین کردن از کناره های کفش شروع کنید و سعی کنید که رنگ شما بر روی لبه های کفش بخوبی بنشیند، اما بر روی تخت کفش قرار نگیرد. توجه داشته باشید که این رنگ در زمانی که هنوز به طور کامل خشک نشده باشد، با یک تکه پارچه مرطوب یا گوش پاک کن به راحتی قابل پاک شدن و اصلاح می باشد. ابتدا پس از باز کردن هر بخش اضافی و قابل باز شدن از روی کفش شروع به رنگ آمیزی بخش های مرزی و لبه ها بکنید. برای رنگ کردن مرز بین چرم و تخت کفش از فاصله تقریبی نیم میلیمتری شروع کنید و تنها اجازه دهید چند تار مو از قلمو در آن ناحیه در کنار تخت کفش حرکت کند و موجب رنگ شدن آن شود. پس از رنگ کردن مرز بین قسمت ها، ترتیبی که من برای رنگ کردن کفش خودم انتخاب کردم بدین شکل بود: ابتدا رنگ کردن بخش های کوچک تر کناری، جلو، پشت و سپس پاشنه کفش. یکی از دلیلی که می گویم کفش را بصورت تکه تکه رنگ کردم این هست که در زمان رنگ کردن هر بخش بتوانم برای نگاه داشتن کفش از یک قسمت آن استفاده کنم. مثلا در زمان رنگ کردن پاشنه قسمتی بی رنگ در قسمت میانی کفش را نگاه داشته بودم و اطراف کفش را اصلا لمس نمی کردم. من در مجموع این کفش را سه مرتبه در قسمت مرزها و در باقی قسمت ها رنگ کردم. بخش بند چرمی بالای کفش را بطور جدا رنگ کردم و سپس از بخش قلّاب آن کفش را با استفاده از یک سنجاق قفلی و یک آویز سیمی آویزان کردم. زمانی که کفش ها بطور کامل خشک شدند، می توانید از تمام کننده آکریلیک بر روی رنگ خود استفاده کنید که حالت تثبیت کننده دارد (اما من شخصا طرح و برنامه دیگری دارم) و در اینجا این مطلب را برای پایان می دهم، اگر که سلیقه شما ممکن است تغییر کند و بعد از این خواهان تغییر مجدد رنگ داشته باشید.

قبل از اینکه شما سوال کنید من تاکنون مشکلی در رابطه با پوسته پوسته شدن رنگ نداشته ام، حتی در موردی بوده که رنگ یک کفش را در حدود 10 مرتبه تغییر دادم!!!

و نکته مهم دیگر اینکه بله، شما می توانید رنگ یک کفش را از مشکی به سفید هم تغییر دهید، اما ممکن است برای این کار نیاز به استفاده چندین لایه بیشتر رنگ داشته باشید.

بازدید در دایرکتوری سایت های ایرانی 6345 نفر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید