آویزان کردن پلیور بدون باقی ماندن اثر جالباسی

نگه داری از لباس هنر است آویزان کردن پلیور بدون باقی ماندن اثر جالباسی هم یکی از کارهایی است که در مجله پوشاک و مد صفر یک ایران به آن پرداخته ایم

رفته رفته ماه اول سال هم در حال پایان یافتن است و هر چند دیر ولی دیگر فکر می کنم استفاده از لباس های گرم و پولیورهای مخصوص هوای سرد زمستان دیگر کاربرد کمتری دارند، کمتر از این جهت که همچنان در برخی از شهرها هوا سرد است و چنان که در اخبار می بینیم هنوز بعضی از شبها قدری بارندگی بصورت برف هم داریم. ولی به هر حال دیگر نوبت آن رسیده که لباس های زمستانی را پس از  شستشو، کنار گذاشته و از لباس های تابستانی استفاده کنیم. مشکلی که من اغلب با کنار گذاشتن لباس های زمستانی دارم این است که اگر آنها را تا کرده و در کشو دراور قرار دهم، ممکن گاهی بچه ها (یا نوه ها) سراغ این کشوها بروند، به لباس ها دست بزنن و اگر خوش شانس باشیم و آنها را از کشو خارج نکنند، نظم آنها را بر هم زده و به زور و با قدرت برای اینکه ما چیزی نفهمیم، در کشو را می بندند و زمانی که ما می خواهیم این کشوها را باز کنیم یا کشوها باز نمی شوند یا اگر باز شوند دیگر بسته نمی شوند و باید مجددا همه را از کشوها خارج کنیم و کشو را مرتب کنیم. =)

راه دوم هم این است که لباس های زمستانی را با استفاده از جالباسی در کمد آویزان کنیم که ضمن زحمت کمتر، اما در نوبت بعدی که نیاز به این لباس ها داریم پس از برداشتن از داخل کمد و بر تن کردن، در جلوی آینه با صحنه ای مانند تصویر زیر روبرو می شویم، که دقیقا نمی دانم چه اسمی دارد؟ شاید فرو رفتگی در سطح لباس یا نوعی بیرون زدگی!!!! =)

آویزان کردن پلیور

آویزان کردن پلیور

اما چاره چیست؟

چاره روش سومی است که برای تا کردن و آویزان کردن پلیور ها پیدا کرده ام و می خواهم در این مطلب از مجله پوشاک و مد گوگ شو به شما آموزش دهم. پس با من همراه باشید:

پلیور را روی سطح صافی مثل میز، پهن کنید و از طول به صورت نیمه تا بزنید.

آویزان کردن پلیور

آویزان کردن پلیور

Hanging-Sweaters-(2)

چوب‌لباسی را طوری قرار دهید که قسمت آویز آن در زیر بغل روی لباس قرار بگیرد و یک بازوی چوب‌لباسی به صورت ضربدری روی بازوی لباس قرار گیرد و بازوی دیگر چوب‌لباسی به همین صورت روی بدنۀ لباس قرار گیرد. (شاید در این مورد یک تصویر از هزار کلمه توضیح هم بهتر باشد)

آویزان کردن پلیور

آویزان کردن پلیور

بازو و بدنۀ لباس را از روی بازوهای چوب‌لباسی تا بزنید.

آویزان کردن پلیور

آویزان کردن پلیور

Hanging-Sweaters-(5)

لباس را آویزان کنید و از زیبایی حاصل از نظم لذت ببرید.

آویزان کردن پلیور

آویزان کردن پلیور

این روش من را خوشحال کرد. امیدوارم شما هم آن را امتحان کنید و دراور خودتان را کمی خلوت کنید. در صورتی که این آموزش برایتان مفید بود، برای دوستان خودتان هم به اشتراک بگذارید.

پیش از این مطلب دیگری در رابطه با آویزان کردن لباس ها در این مجله برای شما منتشر کرده بودم که اتفاقا با استقبال خوبی مواجه شد، اگر آن را نخوانده اید، توصیه می کنم مطلب “چگونه لباس ها را همانند یک نابغه آویزان کنیم؟” را بخوانید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 1645 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *