آیا شما اندامی به شکل قاشق دارید؟

من  عنوان یک فرد که اندامی به شکل قاشق دارد  (البته از آن در متون مختلف تحت عنوان 8 شکل یا حتی گلابی هم نام برده می شود ولی تفاوت اندکی با بدن های شبیه به گلابی دارد)، باسن شما بزرگتر از دور سینه بوده و کمری به مراتب خوش ترکیب و شیک دارید. باسن شما بر روی بدنتان قدری شبیه به یک طاقچه است، در زمان چاق شدن یا افزایش وزن بیشتر در قسمت شکم چاق می شوید و چربی در پهلو شما جمع می شود. در عین حالیکه در زمان زیاد چاق شدن در قسمت بالای ران و بازو افزایش حجمی را تجربه می کنید، قسمت پایین پاها و دستان شما بهترین و زیباترین قسمت بدن شماست.

 اندامی به شکل قاشق

 

چگونه لباسی برای اندامی به شکل قاشق مناسب می باشد

نکته کلیدی در لباس پوشیدن برای تمامی بدن ها سوق دادن برداشت مخاطب یا بیننده به دیدن یک بدن شبیه به ساعت شنی می باشد، پس در این موقعیت برای انتخاب لباس برای یک بدن شبیه به قاشق جهت متناسب جلوه دادن آن باید از برجسته شدن و به چشم آمدن قسمت باسن و شکم جلوگیری کنید. پاهای شما یکی از بهترین دارایی های شماست، بنابراین یکی از بهترین گزینه های شما بازی با قد دامن و خودنمایی کردن با پاها است! به منظور گرفتن بهترین تاثیر از انحناء و قوس بدن زنانه می توانید با استفاده از نکات زیر ترکیب لباس مناسب را برای خود آماده کنید.

بالاتنه های مناسب برای اندامی به شکل قاشق

در پی لباس هایی باشید که به متناسب جلوه دادن نیمه پایینی بدن و برجسته ساختن کمر باریک و البته مشخص شما کمک کرده و برآمدگی اندک در قسمت شکم و پهلوهای شما را مخفی نگاه دارد:

_ بلوزهایی که کمر مدل امپایر دارند.

_ بلوزهایی بدون سرشانه یا یقه های هفت باز

_ بلوزهایی همراه با تزئین بر روی سینه که احیانا از پارچه تور برای آن استفاده شده باشد.

_ بلوزهایی که تنها به عنوان پوششی نازک بر روی میانه تنه شما قرار گرفته و هیچگونه حجمی به این قسمت از بدن شما نمی دهند.

_ بلوزهایی بدون بند سرشانه که شانه های شما را در دید رس قرار می دهند.

اندامی به شکل قاشق1- به دنبال پیدا کردن بلوزهایی باشید با کمرهای مدل امپایر با پارچه هایی که به بدن نچسبیده و از بدن جدا می شوند تا قسمت زیر کمر لباس کمتر به چشم بیاید. آستین های مدل کلوش و پوفی یا انواع مختلف آستین های بدون نوار سرشانه برای شما بسیار زیبا هستند.

2- بلوزهایی با مدل دراپه همراه با کمر نواری که در لبه پایین بلوز قرار می گیرد و موجب مخفی نگاه داشتن برآمدگی روی شکم می شوند. همچنین بهتر است از آستین های بدون بند سرشانه یا آستین ها کلوش یا بلوزهایی همراه با تزئین و کار دست در قسمت سینه و یقه استفاده شود تا نتیجه بهتری گرفته شود.

3- پیراهن های کوتاه که دامن آن بصورت کلوش یا پیلی دار باشند یکی از بهترین انتخاب ها برای بدن های به شکل قاشق است. کمر امپایر در این لباس ها بر کوچک بودن بالاتنه شما تاکید داشته و بخوبی قرار گرفتن پارچه و قسمت پایین لباس بصورت آزاد و مواج به مخفی کردن شکم شما کمک می کند.

 اندامی به شکل قاشق

پیراهن کوتاه با دامن کلوش و پیلی دار

4- بلوزهایی را انتخاب کنید که طرح آنها در جلو بصورت بستن کت یا حالت ضربدری باشد و یا بر روی سینه از کار دست یا تزئینی اینچنینی استفاده شده باشد. این حالت موجب تاکید بیشتر بر قسمت بالاتنه شما می شود و از لحاظ بصری موجب متناسب جلوه کرده بالاتنه با پایین تنه می شود.

 اندامی به شکل قاشق

استفاده از حالت ضربدری در بلوز

5- بلوزهایی را انتخاب کنید که آستین بلند داشته باشند و برای جلب توجه بیشتر در قسمت سینه از تزئین یا … استفاده شده باشد تا توجه کمتری به قسمت پایین تنه لباس جلب شود. همچنین استفاده از بلوزهایی که به اصطلاح به کمر کرستی هم معروف هستند توصیه می شود.

6- کت هایی که در قسمت آستین آنها از اِپُل استفاده شده است، یقه باز همراه با کمر کرستی دارند و در قسمت کمر به پایین به بدن نچسبیده و از بدن جدا می شوند برای بدن های طرح قاشق بسیار مناسب می باشند.

پایین تنه های مناسب برای بدنی به شکل قاشق

به دنبال پوشاکی برای پایین تنه بدن باشید که تاکید کمتری بر پایین تنه شما داشته و تاثیر آن را به حداقل برساند:

_ از هرگونه جزئیات یا تزئینی مانند شرابه، تزئین بر روی درب جیب و یا حتی جیب های درب دار خودداری کنید.

_ از رنگ های ساده و بدون طرح و البته تیره استفاده کنید.

_ دامن کوتاه و مینی برای شما درست شده اند – اجازه دهید پاهای زیبا و خوش ترکیب شما خودنمایی کنند.

_ شلوارهای مدل راسته برای شما مناسب هستند(از شلوارهای طرح فلر کات دوری کنید).

_ از دامن هایی استفاده کنید که کمر پهنی دارند یا برآمدگی شکم شما را مخفی نگاه دارند.

 اندامی به شکل قاشق

نمونه های لباس مناسب برای پایین تنه اندامی به شکل قاشق

1- از شلوارهای ساده، به رنگ تیره و با قد فاق متوسط که جیب نداشته یا تعداد جیب های آنها کم است استفاده کنید. از مدل هایی استفاده کنید که خیلی راحت باشد و از بزرگترین قسمت باسن شما بصورت راسته به سمت پایین ادامه داشته باشد.

2- از شلوارهای جین طرح بوت کات به رنگ تیره با جیب های ساده در پشت استفاده کنید که از بزرگترین قسمت باسن شما بصورت راسته به سمت پایین ادامه داشته باشد. همچنین استفاده از شلوارهای جین لوله تفنگی در صورتی که با لباسی مناسب برای بالاتنه استفاده شوند نیز مناسب هستند.

3- اغلب برش و مدل های مرسوم برای دامن بر روی بدن شما بسیار زیبا هستند. خصوصا دامن های فون یا مدل A که حجم کمتری به بدن در نیمه پایینی می دهند برای شما بسیار زیبا هستند. البته باید از دامن های تزئین داری که به قسمت باسن شما حجم می دهند و موجب برجسته شدن آن می شوند خودداری کنید.

4- دامن های راسته یا مدل تنگ کوزه ای اغلب بر روی بدن های به شکل قاشق بسیار زیبا هستند، خصوصا در صورتی که با لباسی مناسب برای بالاتنه استفاده شوند نیز مناسب هستند. همچنین دوباره متذکر می شوم که باید توجه کنید از دامن های تزئین داری که به قسمت باسن شما حجم می دهند و موجب برجسته شدن آن می شوند خودداری کنید.

لباس شنا مناسب برای اندامی به شکل قاشق

به دنبال استفاده از لباس های شنایی باشید که توجه بیننده را به قسمت بالای بدن و پاهای زیبای شما جلب کند و تا حد امکان شکم شما را پوشانده و از دیده شدن آن جلوگیری کند:

_ لباس های شنا که برای قسمت بالاتنه آنها از رنگ روشن، شرابه، طرح و گل درشت روی پارچه یا حتی کاپ استفاده شده باشد.

_ سوتین هایی که بند دار هستند و بند آنها در میان شانه ها قرار می گیرد.

_ مایو های یک تکه ای که در قسمت میانی بدن، پارچه آنها بصورت چین سوزنی باشد.

 اندامی به شکل قاشق

نمونه چین سوزنی

_ مدل های قدیمی مایو — مایوهای دو تکه که قسمت پایین تنه از ارتفاع زیادی برخوردار بود و قسمت زیادی از بدن را می پوشاند.

 اندامی به شکل قاشق

مدل مایوهای قدیمی

 اندامی به شکل قاشق

مدل مایوهای قدیمی

_ مایو هایی که در قسمت پایین تنه به رنگ تیره هستند.

 اندامی به شکل قاشق

نمونه های مایو مناسب برای اندامی به شکل قاشق

1- مایو های به رنگ روشن یا با طرح های درشت در قسمت بالاتنه همراه با بند هایی که دقیقا در وسط شانه قرار بگیرند. برای دادن انحناء بیشتر به بدن از سوتین های فنر دار یا کاپ دار برای بالاتنه این مایو ها استفاده کنید.

2- سوتین هایی که بر روی آنها بصورت طبقه ای چین یا تزئین داشته باشد تا توجه را به سمت بالاتنه جلب کند.

3- از مایوهای دو تکه که در قسمت پایین تنه بصورت بند دار بوده و در پهلو ها بسته می شوند استفاده نکنید، رنگی را برای پایین تنه استفاده کنید که تیره تر باشد و رنگ های روشن و طرح دار را برای بالا تنه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

4- اغلب کمتر استفاده از مدل های قدیمی مایو را می پسندد، اما اگر شما از آن دسته هستید، استفاده از پارچه های با چین سوزنی و رنگ های تیره تر برای پایین تر بهترین انتخاب هستند.

Vintage-YVES-SAINT-LAURENT-One-Piece-Glamourous-Halter-Plunging-Neckline-Swimsuit-

نمونه مایو با چین سوزنی در قسمت میانی بدن

5- همچنان که در گزینه قبل مطرح شد استفاده از پارچه های با چین سوزنی و رنگ های تیره تر برای پایین تر بهترین انتخاب هستند، در کنار آنها استفاده از مدل های با رنگ روشن، مدل طرح دار یا تزئین شده برای بالاتنه بهترین نتیجه را برای شما فراهم می آورند.

شکل بدن شما بصورت قاشق است؟

نمونه یک لباس دیگر که در آن از چین سوزنی استفاده شده

6- مایو های دو تکه ای را انتخاب کنید که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند می شوند کمر مدل امپایر دارند تا از کمر به پایین آنها موجب مخفی قسمت شکم شما شود. از استفاده کردن از پایین تنه های تزئین دار خودداری کنید و در عوض در پی بالاتنه هایی باشید که فنر دار، کاپ دار، طرح دار هستند در دور سینه از تزئینی مثل شرابه برای جلب توجه بیشتر استفاده شده است.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 2380 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *