آیا شما شکل بدنی بصورت گلابی دارید

به عنوان یک فرد که شکل بدنی بصورت گلابی دارد  (که گاهی از آن تحت عنوان مثلث هم نام برده می شود)، اندازه باسن شما بزرگتر از اندازه دور سینه شما می باشد و کمر به مراتب خوش ترکیب و شیکی دارید. شما گردنی ظریف و زیبا داشته و از بازو ها و شانه هایی خوش ترکیب و متناسب برخوردار هستید. در زمان چاق شدن وزن شما ابتدا در پایین تنه و پاها افزایش پیدا می کند و سپس این افزایش وزن در قسمت شکم و بالا تنه نمایان می شود. بهترین و زیبا ترین قسمت بدن شما کمر شماست، بنابراین نباید از نشان داده شدن و به چشم آمدن آن ترس و دلهره ای داشته باشید.

 

چگونه لباسی برای شکل بدنی بصورت گلابی مناسب می باشد

نکته کلیدی و اصلی در انتخاب لباس برای یک بدن گلابی شکل تاکید داشتن و افزودن بر حجم (یا ایجاد تصور حجم دار بودن) قسمت بالاتنه بدن می باشد، در حالیکه همزمان تاکید بیشتری بر قسمت کمر داشته و همچنین تاکید کمتری بر قسمت پایین تنه بدن دارید تا در نهایت ظاهری متناسب و شبیه به ساعت شنی را برای خود ایجاد کنید. با ترکیب کردن و هماهنگ کردن پیشنهادهای مجزایی که در زیر ارائه شده است، بیاموزید که چطور می توانید لباس مناسبی را برای یک بدن شبیه به گلابی انتخاب کنید.

بالاتنه های مناسب برای شکل بدنی بصورت گلابی

در زمان انتخاب لباس بالاتنه برای بدنی به شکل گلابی باید در پی یافتن لباسی باشید که به متناسب نشان دادن نیمه پایین بدن کمک کند و در عین حال تاکید بیشتری بر خط کمر داشته باشد:

لباس هایی برای بالا تنه که دارای کمری جمع شده هستند یا کاملا جذب و جفت باشند

لباس هایی برای بالا تنه با یقه قایقی و یقه هفت باز مناسب هستند

لباس هایی با شانه اِپُل دار، آستین پوفی یا آستین کلوش

استفاده از تزئینات مختلف برای جلب توجه در قسمت سینه شانه ها

استفاده از رنگ های روشن یا طرح های جلب توجه کننده

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه های لباس مناسب برای بالاتنه شکل بدنی بصورت گلابی(مثلث)

1- تاپ های کلوش که به قسمت سینه حجم می دهند و همچنین از دور کمر باریک و چسب برخوردار هستند. به این تاپ ها بهتر است آستین پوفی یا کلوش را هم به منظور بالا بردن تاثیر آنها اضافه کنید.

2- بلوز هایی با کمر جذب و چسبان و همچنین استفاده از تزئیناتی در قسمت سینه و شانه ها به منظور متعادل کردن قسمت بالا تنه با پایین تنه

3- بلوزهایی که شانه های اِپُل دار داشته و اغلب آستین آنها از مدل پوفی است همراه با پنس در کمر لباس

4- بلوز های مدل چپ و راستی استفاده کنید که کمر باریک شما را با استفاده از آستین های اِپُل دار و همچنین یقه باز برجسته می سازد. همچنین بهتر است از سوتین کاپ دار همراه با این لباس استفاده کنید.

شکل بدنی بصورت گلابی

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه بلوز مدل چپ و راستی

5- استفاده از ژاکت و کت هایی با شانه های اِپُل دار و همچنین کمر باریک و چسبان در طول باسن از بالا تا پایین و همچنین جلب کردن توجه به قسمت سینه با استفاده از جیب و جزئیاتی که برای این قسمت مناسب است. توجه کنید که این لباس ها در پهلوها جیب نداشته باشند.

6- بلوزهایی که یقه قایقی دارند بدون سرشانه هستند و همچنین کمر باریک و چسبان دارند موجب جلب توجه بیننده به قسمت باریک شانه ها شده و موجب تاکید بیشتر کمر باریک و کوچک شما می شوند.

پایین تنه های مناسب برای بدنی به شکل گلابی

به منظور انتخاب لباس برای یک بدن به شکل گلابی، باید به دنبال پوشاکی برای پایین تنه بدن باشید که تاکید کمتری بر پایین تنه شما داشته و تاثیر آن را به حداقل برساند:

دامن های دورچین (البته با چین کم) که بدون حجم دادن به بدن شما قدری توجه به پایین تنه لباس را کم می کنند.

دامن های طرح فون

جلوگیری از بکار بردن جزئیاتی مانند شارب و تزئیناتی از این قبیل یا حتی قرار دادن جیب

شلوارهایی که بدون طرح و مدل خاصی از چاق ترین و پهن ترین قسمت باسن به سمت پایین بدون تغییر اندازه ادامه پیدا می کنند — شلوارهای پاچه گشاد

رنگ های تیره تر و همچنین بدون مدل خاص و یا برش زیاد

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه های لباس مناسب برای پایین تنه بدن به شکل گلابی(مثلث)

1- دامن های مدل فون که به زیبایی بدن را پوشش داده و به عدم جلب توجه به قسمت پایین تنه لباس کمک زیادی می کند.

2- به دنبال دامن های دورچین دار باشید که با چین کم تر به عدم جلب توجه و همچنین عدم حجم دار شدن بدن در قسمت پایین تنه کمک می کنند.

شکل بدنی بصورت گلابی

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه دامن دورچین دار

3- شلوارهای به رنگ های ساده و تیره بدون جیب یا حداقل با جیب کوچک و همچنین فاق کوتاه، مدل هایی را انتخاب کنید که در بدن گشاد تر بوده و از بزرگترین قسمت باسن بدون چسبیدن به بدن تا پایین ادامه داشته باشد.

4- شلوارهای جین به رنگ تیره و مدل بوت کات (پاچه گشاد) که از پهن ترین قسمت باسن بدون مدل خاصی به سمت پایین ادامه دارند. همچنین توجه داشته باشید که از هرگونه شارب یا تزئین و جیب کوچک در پشت شلوار اجتناب کنید.

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه شلوارهای جین به رنگ تیره مناسب برای شکل بدنی بصورت گلابی

لباس شنا مناسب برای بدنی به شکل گلابی

به منظور انتخاب لباس شنا برای چنین بدنی باید به دنبال لباسی برای پایین تنه باشید که اثر توجه به ان قسمت را به حداقل برساند و با حجم دادن به قسمت بالا تنه یا تصور حجم داشتن آن شانه های بزرگ و پُری را به نظر بیاورد:

ست های شنا با بند های پهن

لباس های شنا که به رنگ تیره بوده یا کمر آنها از رنگ تیره برش خورده باشد.

لباس های دو تکه که برای بالا تنه از رنگ روشن استفاده شده و بصورت طبقه ای چین خورده، تزئین شده، طرح خاص و جلب توجه کننده دارد یا اینکه کاپ دار باشد.

لباس های برای پایین تنه که بیشترین مقدار ممکن از بدن را پوشش را دهند.

لباس های شنا با فاق بلند

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه های لباس شنا برای بدن به شکل گلابی(مثلث)

1- در بالاتنه این مایو ها باید از رنگ های روشن استفاده شده باشد یا همراه با طرح های جلب توجه کننده و همچنین بند های پهن باشند. به منظور ایجاد تناسب با قسمت پایین تنه بدن استفاده از سوتین های کاپ دار یا سیمی توصیه می شود.

2- سوتین های همراه با تزئین یا چین های طبقه ای که موجب جلب توجه بیشتر به بالا تنه می شود.

3- رنگ های تیره را انتخاب کنید که به نسبت بخش بیشتری از بدن در پایین تنه را پوشش داده و همچنین فاق بلندی دارند. پایین تنه هایی که برش کاملا افقی و بدون انحنا در قسمت کمر داشته یا قسمت خیلی زیادی از بدن را پوشش می دهند، برعکس موجب جلب توجه بیننده به قسمت پایین تنه شده و باعث می شوند که این بخش به نسبت بزرگتر از حالت طبیعی به نظر برسد.

4- لباس های شنا یک تکه با رنگ های روشن تر یا استفاده از تزئین های معمول در قسمت بالا تنه همراه با بند های پهن، همچنین توصیه می شود به منظور کمتر دیده شدن (به چشم آمدن) باسن از لباس های شنا با فاق بلند استفاده کنید.

شکل بدنی بصورت گلابی

نمونه مایو با فاق بلند

5- مایو های دو تکه ای که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند می شوند همراه با رنگ روشن استفاده از طرح و تزئین در قسمت بالا تنه و همراه با بندهای پهن – – که باید همراه با مایوهای به رنگ تیره برای قسمت پایین تنه استفاده شوند. توصیه می شود سوتین های استفاده شده برای بیشتر کردن جلب توجه به قسمت بالا تنه از بین سوتین های کاپ دار یا سیمی انتخاب شوند.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

 

نمایش 3280 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *