آیا شما قربانی مد هستید؟

واژه “قربانی مد” اولین بار توسط اسکار دلا رنتا (اسکار آریستیدیس رنتا فیایو – Óscar Arístides Renta Fiallo) که یک طراح مد اهل جمهوری دومینیکن بود، معرفی شد، وی برای اولین بار وسواسی را که میلیون ها خانم امروزه از آن رنج می برند پیش بینی کرده بود. البته بر خلاف این حقیقت که این موضوع در واقع بیماری یا مشکلی است که هر ساله افراد بیشتری تحت اثرات آن قرار می گیرند، باید گفت که مشکل بدتر این است که این افراد خودشان اغلب دارای قدرتی در تصمیم گیری برای لباس و پوشاک نیستند و تنها به صورت ناخودگاه از روند هایی که هر ساله تحت عنوان مد معرفی می شود، تقلید می کنند.

قربانی مد

اسکار آریستیدیس رنتا فیایو – Óscar Arístides Renta Fiallo

اولین قربانیان مد دختران فرانسوی بودند که در قرن 18 میلادی زندگی می کردند. این مدگرایان اولیه در آن دوران یخبندان های شدید زمستان از لحاظ ذهنی عادت کرده بودند که از روسری ابریشمی استفاده کنند و در نتیجه به شدت سرما می خوردند و به دلایل عدم امکان درمان فوت می کردند. اما مشکل اصلی این است که با گذر زمان نه شرایط بهتر نشد بلکه بدتر شد و تاثیرات مد بیشتر و بیشتر شد.

در دنیای مدرن امروزی شما می توانید خودتان را یک قربانی مد تصور کنید، اگر:

برندها از اهمیت زیادی برای شما برخورداند. شما می توانید تمام درآمد خود را برای خرید یک کیف با مارک گوچی(Gucci) صرف کنید و بقیه ماه را با جیب خالی سر کنید.

 قربانی مد

داشتن یکی از آخرین اقلام معرفی شده در نمایشگاه ها یا هفته های مد و … برای شما بسیار حیاتی و مهم است. تمام کیف ها و کفش هایی که در ماه های قبل از سالن های دیگر خریده اید دیگر شما را راضی نمی کند.

شما کورکورانه و بدون مطالعه از نمادها و اقلام معرفی شده در مد را کپی برداری می کنید.

زیبایی طبیعی را تشخیص نمی دهید.

آنقدر خرید کردن را دوست دارید که حتی اگر چندین روز پشت هم به خرید کردن بپردازید، باز هم خسته نمی شوید.

یکی از طرفداران آرایش کردن هستید. مژه های مصنوعی دارید، مو خود را رنگ کرده اید و اکستنشن مو دارید.

رنگ برنزه بدن شما مصنوعی از سالن های سولاریم است و خیلی بیش از دفعات لازم و معمول از تخت ها و خدمات سولاریم استفاده می کنید.

قربانی مد

شما عمیقا باور دارید که لباسی که از آن استفاده می کنید راحت نیست، ولی اعتقاد دارید که همواره باید زیبا و طبق مد روز لباس بپوشید.

همیشه از یک رژیم غذایی بهره می برید.

پیش از این در قسمتی از بدن خود از خدمات جراحی پلاستیک استفاده کرده اید یا قصد دارید در آینده استفاده کنید.

هر روز از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید.

اگر حداقل سه مورد از موارد بالا در مورد شما صدق می کند، مطمئن باشید که شما هم یک قربانی مد به حساب می آیید و مطمئنا باید کاری در رابطه با این مشکل انجام دهید، چرا که این شرایط در آینده پیامدهای بدی برای شما به دنبال خواهد داشت. امیدوارم این مطلب کوتاه بخوبی به شما کمک کند که متوجه شوید که مد در زندگی همه چیز نیست و موارد مهم دیگری هم در زندگی وجود دارند که باید برای آنها هم زمانی را اختصاص دهید.

 صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1319 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *