استفاده از رنگ مناسب به نفع خودتان

یکی از موضوعات مهم در رابطه با پوشاک و انتخاب لباس مناسب  و استفاده از رنگ مناسب برای متناسب به نظر رسیدن قسمت های مختلف بدن نسبت به یکدیگر می باشد که راهکار های بسیار مختلفی برای آن وجود دارد. یکی از این راهکارها استفاده از رنگ در انتخاب پوشاک است که می توانید از آن به نفع خودتان استفاده کنید. در این مطلب از مجله پوشاک و مد به همین موضوع و ترفندهایی از آن پرداخته ام:

استفاده از رنگ مناسب

1- رنگ کفش هایتان را با شلوار یا جوراب خود هماهنگ کنید. به عنوان مثال، سعی کنید جوراب شلواری مشکی را همراه با کفش های پاشنه بلند مشکی استفاده کنید. این ظاهر تک رنگ موجب شکل گرفتن شکلی ساده از بالای پاهای شما تا روی زمین بدون توقف حرکت چشم ها می شود.

استفاده از رنگ مناسب

2- شلواری را از همان طیف رنگ کفش ها یا چکمه های خود انتخاب کنید. اگر نمی توانید رنگ این دو بخش را عینا با یکدیگر هماهنگ کنید، به منظور ایجاد شکلی ساده و بی عیب و نقص سعی کنید تا جای ممکن این دو بخش از لحاظ رنگ به یکدیگر نزدیک باشند. به عنوان مثال، شلوارهای جین خود با تیره ترین رنگ ممکن را در داخل چکمه های بلند و مشکی رنگ خود که تا روی زانو بالا می آیند قرار دهید.

استفاده از رنگ مناسب

3- پوشاکی تک رنگ برای بالا تنه و پایین تنه خود تدارک ببینید. هماهنگ کردن رنگ جوراب ها با کفش های خودتان پاهایی با ظاهر بلندتر و لاغرتر را برای شما ایجاد می کند، اما اگر تمام پوشاک خود را از همان رنگ انتخاب کنید، ظاهری به مراتب ساده و تاثیر گذار برای خود ایجاد می کنید که تاثیر آن از پاهای شما هم فراتر می رود.

استفاده از رنگ مناسب

4- پاهای خود را با رنگ های تیره بپوشانید. رنگ مشکی و سایه های مختلف رنگ های تیره تاثیری لاغر کننده دارند و استفاده از آنها بر روی پاها موجب لاغرتر به نظر رسیدن پاهای شما می شود. پاهای لاغرتر زیباتر به نظر آمده و جذابیت بیشتری دارند.

استفاده از رنگ مناسب

5- کفش های به رنگ پا تهیه کنید. منظور از رنگ پا در واقع رنگی است که به راحتی با رنگ پوست شما ترکیب شده و در دید بیننده تفاوتی بین مرز آن و پوست بدن قابل تشخیص نمی باشد. در انتخاب کفشی که همرنگ پوست بدن شما باشد، شما موجب گمراه کردن چشم بیننده در عدم توجه به مرز بین لبه کفش و پای خودتان می شوید. در نتیجه، موجب بلندتر به نظر رسیدن قد پاهای خودتان می شوید.

استفاده از رنگ مناسب

6- شلواری انتخاب کنید که طرح راه راه عمودی داشته باشد. طرح و خطوط راه راه عمودی موجب قرار گرفتن چشم بیننده در حرکتی از بالا به پایین بر روی پاهای شما می شود و قد پاهای شما در دید وی بلندتر به نظر می رسد. بطور مشابه، استفاده از نوارهای لوله مانندی که با آن حاشیه دوزی می کنند، مانند قیطان، یراق و مغزی یا خط اتوی شلوار و استفاده از یک ردیف عمودی دکمه نیز همین تاثیر برای بیننده ایجاد می کند.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 2113 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *