چطور یک کت را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

تهیه و نگهداری از چند کت مختلف برای استفاده در روزهای مختلف خیلی سخت است، خصوصا اگر بطور کلی بودجه کمی برای این کار در اختیار داشته باشید. در این مطلب برای شما دنبال کننده گان صفر یک ایران راهکارهایی را ارائه کرده ام که با استفاده از آنها همیشه می توانید ظاهری نو و شیک داشته باشید، حتی اگر یک کت ثابت را برای هفت روز هفته بطور متوالی بر تن کنید.

اقلامی که به آن نیاز دارید:

— یک کت

–تعدادی پیراهن / یا بلوز

— چند جفت کفش مناسب و مرتب

— کراوات های زیبا

— جواهرات مناسب و ساده، اما همچنان زیبا

روش اول: پیراهن خود را تغییر دهید:

با پوشیدن یک پیراهن متفاوت در هر روز، ظاهری متفاوت به کت خودتان می دهید.

چطور یک کت را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

1- از یک رنگ پایه استفاده کنید.

یکی از بهترین گزینه ها سفید ساده است که همیشه زیبا است.

یک پیراهن به رنگ آبی روشن هم یکی دیگر از گزینه های معمول و قابل استفاده استفاده است.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

2- یک رنگ شاد بپوشید.

با استفاده از یک رنگ شاد ظاهری متفاوت از حالت معمول و همیشگی به خودتان بدهید، یک رنگ شاد مثل صورتی.

حتی می توانید از یک تیشرت مشکی برای داشتن ظاهری نو استفاده کنید.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

3- با طرح های مختلف بر روی پیراهن بازی کنید.

برای داشتن ظاهری حرفه ای اما در عین حال شاد، از تیشرت یا پیراهنی با طرح راه راه استفاده کنید.

استفاده از تیشرت های با طرح تو و جدید که بر روی لباس اغلب مردم دیده نمیشه، برای محل کار مناسب نیست و ظاهری غیر حرفه ای به شما می دهد، پس استفاده از آنها محدود به محیط خانه کنید.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

4- اگر شما در محیطی فعالیت می کنید که تا حدودی خلاقانه است، می توانید تا حدودی استفاده از یک تیشرت طرح دار را هم با کت خود تجربه کنید. یکی از روش های خلاقانه می تواند استفاده از تیشرت های قدیمی باشد که فقط و فقط به دلیل از مد افتادن آنها را کنار گذاشته و استفاده نمی کنید. با این روش می توانید سبک لباس پوشیدن منحصر به فرد خود را به رخ دیگر همکاران بکشید.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

5- بطور کل گزینه استفاده از تیشرت را حذف کنید و از یک لباس یقه اسکی همراه با کت استفاده کنید. استفاده از یک یقه اسکی از جنس پشم یا نخ کشمیر که بافت خیلی ساده و نازکی داشته باشد، موجب بروز بودن شما شده و همچنان به شما اجازه می دهد حالت محافظه کار بودن خودتان را حفظ کنید.

روش دوم: از ابزار جانبی یا تزئینی استفاده کنید

این ابزار تزئینی به هر کتی در یک چشم به هم زدن می تواند ظاهر نو و جدیدی بدهد، البته تا زمانی که فراموش نکنید که هر چند وقت یکبار آنها را تعویض کنید.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

1- با کراوات خود بازی کنید. یک کراوات قسمتی از لباس یک مرد است که تغییرات بسیار زیادی را می توان بر روی آن اعمال کرد، آزمون و خطاهای بسیار زیادی را بر روی رنگ، طرح و بافت آن می توان پیاده کرد. نکته جالب در رابطه با استفاده از یک کراوات این است که کراوات عموما جنبه سرگرمی داشته و در عین حال به نوعی نشان دهنده حرفه ای بودن شما بوده و شخصیت شما را هم نشان می دهد. با داشتن نگاهی دقیق به پارچه کت خودتان، به خوبی م توجه می شوید که این کت نه تنها از یک رنگ تهیه نشده، بلکه رنگ های مختلفی در آن مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال یک کت طوسی در عمل ممکن است رنگ های طوسی، قهوه ای و صورتی در نخ آن مورد استفاده قرار گرفته باشد. این رنگ ها را تشخیص دهد و آنها را در رنگ کراوات خودتان بخوبی نشان دهید.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

2- بصورت خیلی حرفه ای و شیک از یک پارچه کوچک در جیب جلوی کت خود به عنوان پوشت استفاده کنید، که یا با رنگ کت و یا با رنگ پیراهن شما هماهنگی کامل داشته باشد؛ این کار می تواند تمامی رنگ های استفاده شده در لباس شما را به نوعی با یکدیگر هماهنگ کند.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

3- کفش های خود را تغییر دهید.

برای مردان، می توانید از انواع مختلف کفش رسمی و دست دوز و چرمی استفاده کنید. البته از آنجایی که کفش آقایان تنوع رنگ زیادی ندارد، کار قدری سخت می شود؛ اما اگر بتوانید بین 3 یا حتی 2 جفت کفش بطور چرخشی استفاده کنید (مثلا، مشکی، قهوه ای و شتری)، همواره ظاهری نو و شیک خواهید داشت. حتی می توانید 2 یا 3 جفت کفش به یک رنگ ثابت (مثلا قهوه ای) اما با مدل های مختلف هم داشته باشید، (مثلا چرمی، جیر و …). طرح های متفاوت از ظاهر کفش همه و همه در جهت ایجاد ظاهری متفاوت برای شما می باشد که در نهایت منجر به تنوع شکل ظاهری شما می شود.

اما در مورد زنان گزینه های بیشتری در اختیار ما هست، چرا که خانم ها هم می توانند بصورت چرخشی از چندین رنگ مختلف استفاده کنند و هم از طرح و مدل های مختلفی استفاده کنند. مثلا یک روز یک مدل تخت استفاده کنند و در روز بعدی از یک مدل پاشنه بلند و سپس به همین ترتیب آنها را در رنگ های مختلف مورد استفاده قرار دهند.

چطور یک لباس را برای یک هفته متوالی بپوشم؟

4- از جواهرات مختلف استفاده کنید تا در هر نوبت که از کت خود استفاده می کنید، ظاهری متفاوت به آن داده باشید.

برای مردان، استفاده از دکمه سر دست و ساعت عموما جزء جواهرات معمول به حساب می آید و اغلب بطور متناوب می تواند تعویض شود. به این معنا که شما نیاز به داشتن یک ساعت برای هر روز هفته نیستید، اما در صورت امکان تعویض کردن آن می تواند ظاهری جدید و به مراتب شیک به شما بدهد. اگر از دکمه سر دست استفاده می کنید، چند دست از آنها را به سلیقه خود تهیه کنید و بصورت چرخشی از آنها استفاده کنید. همچنین اگر بطور معمول از گیره کراوات استفاده می کنید، می توانید از آنها هم به همین ترتیب دکمه سر دست بهره ببرید.

در رابطه با زنان، همیشه باید از جواهرات به روز استفاده کنید، اما در استفاده از آنها هم نباید زیاده روی کنید، بلکه این استفاده بگونه ای باشد که همواره ظاهری شیک و زیبا به شما بدهد و ظاهر نو شما را حفظ کند. اگر در یک روز دست بند بسیار شیکی استفاده می کنید، در روز دیگر از یک گردن بند شیک استفاده کنید و در روز دیگر از یک گوشواره شیک. البته نکته منفی برای ما این است که بطور کلی زنان بر عکس خیلی از کشورهای دیگر تنوع لباسی خیلی زیادی در محل کار نمی توانند داشته باشند که باز هم به نوعی گزینه های آنها را همانند مردان محدود می کند.

راهکارها:

اگر یک کت و شلوار ، یک جفت شلوار و یا در مورد خانم ها یک دامن دیگر  هم در اختیار دارید و در محل کار یا موقعیتی که می خواهید در آن ظاهر شوید اجباری در هماهنگ کردن شلوار با کت یا دامن با کت شما وجود ندارد، می توانید از این طریق گزینه های بسیار متنوع دیگری را هم ایجاد کنید.

هشدار:

همواره توجه داشته باشید که این یک دست کت و شلوار فعلی را که قصد استفاده از آن در طی تمام روز های هفته را دارید، بسیار شیک و تمیز نگاه دارید؛ در غیر اینصورت هر چقدر که سعی کنید، باز ظاهری در هم و بر هم و غیر حرفه ای خواهید داشت.

— در کنار این نکته ای که در مورد یک هشدار به شما یادآوری کردیم، از شش اشکال در ظاهر لباسی که در محل کار استفاده می کنیم اطلاع دارید؟

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1361 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *