چگونه بدون درد و ناراحتی از کفش های پاشنه بلند استفاده کنم

جراحت و خستگی در پاها پس از پوشیدن کفش های پاشنه بلند که قیمت خیلی زیادی هم برای خرید آن صرف کرده اید؟ در این مطلب از مجله مد و پوشاک صفر یک ایران قصد دارم نکاتی را با شما در میان بگذارم که با دردسر کمتری قادر به استفاده از کفش های پاشنه بلند خود باشید.

مراحل

کفش های پاشنه بلند

1- اول از همه باید مطمئن شوید که کفش مورد نظر کاملا اندازه پا شماست. تنها به دلیل اینکه ظاهر زیبا و شیکی دارد، نمی توان درباره راحتی آن قضاوت کرد.

زمانی که کفش را امتحان می کنید، اگر قدری اذیت می کند یا پا شما در آن راحت نیست، به هیچ با امید به جا باز کردن و … اقدام به خریدن آن نکنید.

کفش های پاشنه بلند

2- حتما توجه داشته باشید که کفش پاشنه بلند خریداری شده از کفی نرم و انعطاف پذیری در داخل برخوردار باشد.

نقشی این نرمی و انعطاف پذیری بازی می کند، در واقع نشان دهنده این موضوع است که طراح یا تولید کننده کفش در مجموع به راحتی و نرم و انعطاف پذیر بودن حداکثری کفش در زمان طراحی توجه داشته است. توجه داشته باشید که این موضوع ساده و کوچکی نیست و یکی از جنبه های خیلی مهم در انتخاب کفش های پاشنه بلند است که موجب می شود خریدی از روی آگاهی کامل انجام دهید. آیا شما یک فرد حرفه ای در کار خود هستید که بطور مداوم نیاز به استفاده از این کفش دارید؟ بنابراین اگر کفش تهیه شده چنین نرمی و انعطاف پذیری را نداشته باشد، مطمئنا پس از مدتی مجبور به کنار گذاشتن کفش خودتان می شوید.

کفش های پاشنه بلند

3- توجه داشته باشید که حتما کفی یا به اصطلاح نیم تخت کوچکی در داخل کفش مورد استفاده قرار گرفته باشد. استفاده از این کفی در داخل کفش یک باید اجتناب ناپذیر در طراحی کفش های پاشنه بلند است که البته بسیاری از طراحان یا تولید کننده گان آن را ندید گرفته و به آن توجه نمی کنند. اگر این کفی کوچک و نرم در قسمت سرپنجه کفش وجود نداشته باشد، در حین راه رفتن پیوسته احساس می کنید که پا خود را بطور مستقیم بر روی زمین قرار می دهید.

کفش های پاشنه بلند

4- کفشی با ارتفاع پاشنه مناسب پیدا کنید. ارتفاع مطلوب برای کفش پاشنه بلند تقریبا حدود 10 سانتیمتر است. پس توجه داشته باشید که اگر پاشنه کفش ارتفاعی در حدود 12 سانتیمتر داشته باشد، قسمت کفی جلو کفش باید ارتفاعی برابر با 2 سانتیمتر داشته باشد تا در حین راه رفتن احساس راحتی داشته باشید.

کفش های پاشنه بلند

5- پا خود را در داخل کفش بصورت ثابت نگاه دارید. کفش پاشنه بلند با طراحی مناسبی انتخاب کنید که پا شما در آن ثابت بوده و به سمت جلو سُر نخورد.

یک کفش پاشنه بلند که از طراحی مناسبی برخوردار است، همانند یک پمپ عمل نمی کند. کفشی که همانند پمپ است، در زمان پوشیده شدن باعث می شود تا همواره از ماهیچه های سرپنجه پاهای خود برای راه رفتن و ثابت نگاه داشتن پا خود استفاده کنید، که بطور غیر قابل باوری موجب خسته شدن پاهای شما می شود. بنابراین نیاز به انتخاب یک کفش با طراحی مناسب دارید، بطوری که موجب ثابت قرار گرفتن پاهای شما در حین راه رفتن بشود، و اجازه دهد کف پا شما در حین حرکت در کف کفش به خوبی قرار گرفته و در عمل استراحت کند و در عین اینکه به شما قدی بلندتر و شیکی و راحتی می دهد نیازی به درگیر شدن تمام ماهیچه های شما در حین راه رفتن نداشته باشد.

چند نکته تکمیلی:

زمانی که پا خود از داخل کفش پاشنه بلند در می آورید، قدری با دست آنها مالش دهید و به سمت جلو و عقب بکشید.

سعی کنید همیشه در کیف یک کفی کوچک، نرم و راحت و قابل استفاده برای کفش پاشنه بلند همراه داشته باشید.

توجه و نرمش مستمر عضله ساق پا خودتان را فراموش نکنید. این کار را می توانید با ایستادن در کنار دیوار، جفت کردن پاها، خم شدن و تکیه کردن به دیوار در حالیکه کف دستان خود را بر روی دیوار قرار داده اید، انجام می شود. پا راست خود را قدری جلو آورده و زانو همین پا راست را قدری خم کنید. در این حالت کشیده شدن پا و ماهیچه پا چپ خود را بخوبی احساس می کنید. نقش پاهای خود را تغییر داده و همین کار را تکرار کنید تا این کشیدگی را در عضله پا راست خودتان هم تجربه کنید. تکرار این عمل را پس از هر بار پوشیدن کفش های پاشنه بلند فراموش نکنید.

کفش های پاشنه بلند

استفاده از کفش های تخت و بدون پاشنه و نرم و انعطاف پذیر برای افرادی که قادر به همراه بردن کفش پاشنه بلند خود به محل کار و سپس تعویض آن قبل از وارد شدن به دفتر کار هستند، بهترین گزینه و انتخاب می باشد. بهترین نکته در رابطه با این کفش های کوچک و انعطاف پذیر این است که می توانید این کفش ها را به راحتی تا کرده و در گوشه ای از کیف دستی خودتان جا دهید.

در بازه های زمانی مشخص به یک فیزیوتراپ یا یک متخصص بیماریهای استخوان مراجعه کنید تا مطمئن شوید که ستون فقرات شما بر اثر استفاده زیاد از کفش های پاشنه بلند از حالت صاف و تراز خودش خارج نشده باشد.

نکته آخر اینکه از پنج راهکاری که برای تعمیر کفش پیش از این در مجله مد و پوشاک منتشر کرده ایم مطلع هستید؟

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 6421 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *