اشتباهاتی در انتخاب لباس برای عکس‌های مراسم نامزدی

کارهای زیادی باید انجام دهید. اما یکی از کارهای  مهمی که باید برای انجامش برنامه‌ریزی کنید، انتخاب عکاسی ماهر و گرفتن عکس‌های مراسم نامزدی است. گذشته از این، دوران نامزدی برنامه‌ریزی‌های خاص خودش را دارد. نه تنها مکانی مناسب برای عکاسی مد نظر داشته باشید؛ بلکه انتخاب لباس و آرایش را نیز در پیش رو دارید. این کارها در ظاهر ساده به نظر می‌رسند، اما در حقیقت در انتخاب لباس برای عکس، نکات زیادی را باید در نظر بگیرید. در واقع اگر لباس مناسبی انتخاب نکنید، طبیعتا از کیفیت عکس ها کاسته می‌شود. در ادامه این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران نکاتی را در این رابطه با پیشنهاد چندین کارشناس این حوزه جمع آوری کرده ام که در ادامه می خوانید:

 مراسم نامزدی

مراسم نامزدی

اشتباه اول. انتخاب لباس غیر رسمی

در اکثر مواقع، زوج‌ها دو یا سه دست لباس برای عکس‌های مراسم نامزدی انتخاب می‌کنند. این ایده درصورتی خوب است که بخواهید از یک جلسه عکاسی چندین عکس مختلف با ظاهر مختلفی برای خود تهیه کنید. معمولا وقتی زوج‌ها تصمیم می‌گیرند لباسشان را عوض کنند، لباسی انتخاب می‌کنند که راحت و در عین حال رسمی به نظر برسد. پیشنهاد ما به شما برای این این کار این است که اول از لباس رسمی‌ استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر قدر این لباس ها را برای مدت طولانی تری بر تن داشته باشید، این زمان بر آرایش مو و صورت و … شما تاثیر گذار بوده و پس از مدتی از کیفیت آرایش شما کم می شود. بنابراین اگر ابتدا از لباس های رسمی استفاده کنید، درخشش اصیل و فوق العاده اولیه آرایش خودتان را همراه با لباس رسمی مورد استفاده قرار داده اید و زمانی که هم که لباس رسمی خود را با یک دست لباس غیر رسمی تعویض می کنید، اگر ایراد یا اشکالی در وضعیت ظاهری شما ایجاد شده باشد، در صورت عدم دسترسی به آرایشگر، باز هم ایرادها در کنار لباس های غیر رسمی و اسپرت یا دیده نشده و به چشم نمی آید یا کمتر جلب توجه می کنند.

 

مراسم نامزدی

مراسم نامزدی

اشتباه دوم. انتخاب لباسی که برای آب و هوا مناسب نیست.

اگر می‌خواهید عکس‌های نامزدیتان عالی به نظر بیایند، اول باید لباسی متناسب با محیط عکاسی انتخاب کنید. با این کار یک تیر و چند نشان می‌زنید. پیشنهاد ما به عروس خانم ها این است که هنگام انتخاب لباس، رنگ غالب محیط را نیز مد نظر قرار دهید. با این روش لباس شما شگفت انگیز خواهد بود، اما اگر مثلا لباستان سبز باشد و جلوی بوته‌زاری سبز بایستید، در پس‌زمینه محو می‌شوید. پس مهم است که لباستان را به رنگی انتخاب کنید که در محیط مشخص باشد. علاوه بر این، توصیه می‌کنیم لباسی نپوشید که رنگ یا نقش‌هایش با پس‌زمینه تضاد شدیدی داشته باشد. لباسی انتخاب کنید که مکمل محیط باشد و نمای کلی عکس را زیبا کند.

مراسم نامزدی

مراسم نامزدی

اشتباه سوم. انتخاب لباس ناکافی برای محیط‌های باز.

خواه عکس نامزدی شما در سرمای زمستان باشد یا در گرمای تابستان، هنگام برنامه‌ریزی برای عکس‌های نامزدی در محیط باز باید در انتخاب لباستان دقت کنید. بهترین کار، پوشیدن لباسی راحت است. در واقع اگر در لباستان احساس راحتی نکنید، این امر در عکستان بازتاب پیدا می‌کند. به شما عروس خانم ها اکیدا توصیه می کنیم، از گرمترین و سردترین فصول سال برای عکاسی صرف‌نظر کنید، اما جدای از شرایط آب و هوا، اطمینان حاصل کنید که لباستان برای شرایط آب و هوایی محل عکاسی مناسب است. همچنین در عکاسی در محیط‌های باز، به نوع لباسی که می‌پوشید، توجه کنید. اگر میخواهید در چمن زاری نمناک در حال دراز کشیده بر روی چمن عکسی تهیه کنید، حتما پتو همراه خود ببرید و به هیچ عنوان لباس سفید نپوشید. در انتخاب کفش برای عکاسی محیط باز هم، به شرایط محل عکاسی دقت کنید. مطمئنا تنها چیزی که در چنین روزی به آن نیاز ندارید، فرو رفتن پاشنه کفش خودتان در گِل و لای یا احیانا گیر کردن آن در بین سنگ ها و نهایتا باقی ماندن یک مچ پای پیچ خورده برای شماست.

مراسم نامزدی

مراسم نامزدی

اشتباه چهارم. انتخاب لباس‌هایی که توجه بیننده را از صورت زوجین به لباسهایشان جلب می‌کند.

یکی از مواردی که جای بحث باقی نمی گذارد، این است که شما و نامزدتان باید ستاره های عکسهای نامزدی باشید. بنابراین هر عکس باید به بهترین نحو به این هدف کمک کند. اما متاسفانه برخی از انتخاب لباس‌ها، در این امر اختلال ایجاد می‌کنند. در این رابطه پیشنهاد می کنیم که عروس و داماد حتما از لباس های آستین بلند استفاده کنند، چرا که لباس های آستین کوتاه، توجه را از صورت زوج دور می کند. مجبور نیستید از لباس‌‍ طرحدار اجتناب کنید، اما طرح و نقشی انتخاب نکنید که توجه را از صورتتان به لباس جلب کند.

مجله صفر یک ایران

نمایش 2323 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *