افسانه ی رنگ مشکی را در هم شکنید

چرا ممکن است رنگ مشکی بهترین دوست شما نباشد – افسانه ی رنگ مشکی را در هم شکنید

در تک به تک مجلات می خوانیم آنچه که وجودش در کمد لباس هر خانمی لازم و ضروری است یک جفت شلوار مشکی و یک پیراهن تا حدی مشکی است، زیرا این دو تملق آمیز ترین نوع لباس بوده و لباس هایی هستند که بیشترین درجه لاغری را به اندام شما هدیه می دهند. قطعا این گونه اند، مگر غیر از این است؟ اما توصیه می کنم برای اطمینان از صحت یا عدم صحت این باور، حتما این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران را بخوانید . . .

افسانه ی رنگ مشکی

افسانه ی رنگ مشکی را در هم شکنید

پاسخ این است – تنها در صورتی مشکی بهترین رنگی است که به اصطلاح به شما بیاید و موجب زیبایی شما شود. از کجا می دانید این رنگ به شما می آید و مناسب شماست؟ برای شروع باید به ویژه گی ها و مشخصات رنگ مشکی توجه کنیم – یک رنگ رخشنده، سرد و سیر است، لذا اگر شما رنگ پوست شما گرم، روشن یا متمایل به ترکیبی از طوسی است، باید از پوشیدن مشکی خودداری کنید.

افسانه ی رنگ مشکی را در هم شکنید

نمونه ای از رنگ پوست مناسب برای استفاده از رنگ مشکی

به عنوان مثال این مدل می تواند تاپ مشکی بپوشد زیرا رنگ پوستش سردتر است و با موهای تیره تر تاثیر رنگی عمیق تر و سیری تری را دارد – به عبارتی ظاهرش هماهنگ است. افسانه ی رنگ مشکی داستانی است که شما باید با آن آشنا شوید

افسانه ی رنگ مشکی را در هم شکنید

نمونه ای از رنگ پوست نامناسب برای استفاده از رنگ مشکی

افسانه ی رنگ مشکی را در هم شکنید

نمونه ای از رنگ پوست نامناسب برای استفاده از رنگ مشکی

این مدل ها رنگ پوستشان گرم است و کاملا در این رنگ ها عالی و گیرا به نظر می رسند. اما توجه کنید این هماهنگی چگونه در شلوار جین مشکی متوقف می شود، و توجه تان را تنها به یک نقطه معطوف می کند. به نظر می رسد بدنش در نیمه تقسیم شده، تا اینکه در یک نگاه کلی بلند به نظر برسد. اکنون ممکن است متوجه شوید که نگاهتان بر روی شلوار مشکی متوقف می شود، این مدل لاغر اندام است و می تواند توجه بیننده را به قسمت باسن و ران جلب نماید، اما در صورتی که نمی خواهید مردم به باسن و ران شما نگاه کنند، و رنگ بندی پوست شما برای پوشیدن مشکی مناسب نیست، پس شلوار مشکی نپوشید – آنها شما را لاغر تر نشان نمی دهند.

همچنین، آیا می دانستید مشکی به شدت موجب پیرتر نشان دادن شما می شود – روی صورتتان سایه ای می افکند، باعث می شود چین و چروک ها و خطوط آن عمیق تر به نظر آیند، زیر چشمانتان سایه ای ایجاد می کند، باعث می شود خسته تر به نظر بیایید و حتی غبغب تان را دو برابر نشان می دهد. هرچه پیر تر باشید استفاده از لباس مشکی سخت تر می شود و هر قدر موهای روشن تر و پوست روشن تری داشته باشید، استفاده از لباس مشکی کمتر برای شما توصیه می شود.

حالا چرا مشکی را رنگی تلقی می کنیم که لاغرتر نشانمان می دهد؟ اگر رنگ های روشن شما را درشت  تر (چاق تر) نشان دهند و رنگ های تیره شما را کوچک تر (لاغرتر) نشان دهند پس رنگی که بیشترین لاغری را موجب می شود، کدام رنگ است؟ بر اساس گفته های تمام آن مجلات و نویسنده های مد و فشن – این رنگ مشکی است، زیرا به طور منطقی تیره ترین رنگ قلمداد می گردد – لذا باید لاغرترین اندام را به شما بدهد. اما اگر رنگ های روشن شما را درشت تر و چاق تر نشان می دهند و رنگ های کم رنگ تر (یعنی ترکیبی از رنگ ها و سایه های طوسی یا خاکستری) لاغرتر نشان می دهند پس رنگ مشکی چیست و چه می کند؟ در واقع می توان گفت رنگ مشکی به دلیل نداشتن هیچ عنصر خاکستری رنگی، به نوعی یک رنگ روشن قلمداد می شود و لذا شلوار های مشکی که باید شما را لاغرتر نشان دهند، در واقع توجه بیشتر را به سمت باسن و ران شما جلب می کنند و این قسمت ها را بزرگ تر جلوه می دهند نه کوچک تر.

از این رو، چه رنگی را باید برای شلوار بخرید تا باسن و ران شما را کوچک تر نشان دهد؟ در صورتی که رنگ پوست شما سرد است، رنگ های خاکستری تیره یا قهوه ای تیره، و اگر رنگ تان گرم است قهوه ای شکلاتی یا سبز زیتونی سیر دو رنگی هستند که اندام شما را بسیار لاغر تر از شلوار مشکی که تا بحال می پوشیدید، نشان می دهند.

امیدوارم اکنون دریافته باشید که عقیده ی « مشکی شما را لاغتر تر نشان می دهد » تنها افسانه ای برای اکثریت مردم است و بیش ازاین گول تمام مقالات درج شده در مجلات را که معتقد اند مشکی رنگی افسانه ای است، نخورید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 1735 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *