نکاتی برای انتخاب لباس برای آقایان

هر شخص اجتماعی علاقه دارد در اجتماع و روابط خودش کاملا بر اساس مد و سبک روز و البته جذاب به نظر برسد. زمانیکه نوبت به انتخاب لباس برای آقایان می رسد، در مقایسه با خانمها گزینه های زیادی وجود ندارد که این موضوع خود بر میزان اهمیت توجه به داشتن انتخاب صحیح می افزاید.

سبک مناسب موجب کمک کردن به بهبود وضعیت ظاهری یک فرد می شود، اما انتخاب لباس برای آقایان اصولا می تواند به عنوان یک چالش برای آقایان در نظر گرفته شود. در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران راهکارهایی را برای شما معرفی کرده ام که به متناسب و شیک بودن آقایان کمک بسیاری می تواند بکند.

یکی از موردها یا بخش های انتخاب لباس برای آقایان که اتفاقا آقایان خیلی هم به آن توجه دارند شلوار است. شلوار اصولا باعث می شود تا آنها شیک تر به نظر برسند و همچنین راحتی بیشتری را به همراه دارد. اما مشکلی که هست این است که اغلب آقایان از اینکه در رابطه با شلوار باید در جستجو چه چیزی باشند و به چه چیزی توجه داشته باشند بی اطلاع هستند. پس به عنوان نکته اول به قد آن اشاره می کنم که قد شلوار باید تا روی شلوار ادامه داشته باشد تا در زمان راه رفتن حرکتی موج وار را در قسمت پایین شلوار از خود نشان دهند.

در بحث انتخاب لباس برای آقایان اگر قد شلوار بیش از اندازه کوتاه باشد، در زمان پوشیدن به عنوان اولین تاثیر ذهنی بر مخاطب به نظر می رسد شلوار برای خود فرد نبوده از شخص دیگری به عاریه گرفته شده است. اگر این اندازه بیش از حد بلند باشد، قسمت پایین آن جمع شده و بصورت چروک شده بر روی کفش قرار گرفته یا احیانا از پشت بر روی زمین می کشد که اصلا شکل ظاهری مناسبی برای خود ندارد.

انتخاب لباس برای آقایان

انتخاب لباس برای آقایان

زمانی که نوبت به اندازه بودن لباس می رسد، اصولا شما باید یک اندازه یا سایز کمتر را هم مد نظر قرار دهید. اغلب مردان استفاده از شلوارهای معمولی و راسته را می پسندند که فضای آزادی را بر روی ران و پشت ماهیچه ساق پا به وجود می آورد. اما اگر یک سایز کوچکتر را برای خود در نظر بگیرید، لباس در بدن شما شیک تر قرار می گیرد، در حرکت کردن با سرعت زیاد قسمت های آزاد لباس مزاحم شما نیستند و از همه مهم تر اینکه اصلا در نظر بیننده بصورت یک لباس آماده خریده شده جلوه نمی کند، بلکه همه تصور می کنند که این لباس را یک خیاط شخصی دوز برای شما تهیه کرده است.

اما باید به این نکته هم توجه کرد که استفاده از یک سایز کوچکتر برای آقایانی که اسکلت درشتی دارند، اصلا توصیه نمی شود. در عوض توصیه می شوند که این دسته از آقایان از طرح های شلوار جینی استفاده کنند که در قسمت بالا بزرگتر بوده و در قسمت پایین پاها باریک تر می شوند، یعنی به عبارتی حالت مخروطی شکل دارند.

نکته دیگر در این رابطه این است که در زمان انتخاب لباس برای آقایان لباس های رسمی را در کنار لباس های غیر رسمی قرار نداده و همراه با یکدیگر استفاده نکنند. مثلا استفاده از شلوارهای جین خصوصا به رنگ آبی روشن در کنار کفش های رسمی مشکی که برای شلوارهای پارچه ای مناسب هستند، تحت هر شرایطی قابل قبول نیست. همچنین نباید از پیراهن های رسمی در کنار شلوار جین استفاده کنید.

زمانی که لباس های رسمی خود را در کنار لباس های غیر رسمی مورد استفاده قرار می دهید، همواره خودتان با احساسی ناشی از نوعی عدم تناسب و هماهنگی روبرو هستید، که البته دلیل آن را هم نمی دانید و دلیل آن تا حدودی عادت کردن به این سبک از پوشش می باشد.

راه حل آن هم بسیار ساده است،در بحث انتخاب لباس برای آقایان  همواره باید توجه داشته باشید که لباس های رسمی را در کنار لباس های غیر رسمی که عموما از طریق جنس پارچه و طرح روی آنها قابل تشخیص می باشند، مورد استفاده قرار ندهید، یا شلوارهای پارچه ای و رسمی خود را حتما در کنار کفش های رسمی خود مورد استفاده قرار دهید.

به عنوان مثال زمانی که قصد استفاده از یک کت و شلوار به رنگ طوسی را دارید، باید از پیراهنی استفاده کنید که از رنگ روشن تری نسبت به کت شما برخوردار باشد. برای کامل تر شدن طرح و شکل آن هم باید از کراوات هایی با رنگ های غیر عادی مانند قهوه ای، نقره ای، سیاه، نارنجی یا حتی بنفش استفاده کنید.

اگر پیراهن شما دارای طرحی رنگی است، بنابراین شلوار و کفش خودتان را باید ساده و بدون طرح خاصی انتخاب کنید. اگر می خواهید از یک کراوات با طرح های درشت یا چشم گیر استفاده کنید، آنگاه باید پیراهن خودتان را ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

در بحث انتخاب لباس برای آقایان  زمانی که نوبت به کفش ها می رسد، آقایان اغلب بدون توجه به اصول مربوط به این کار از هر کفشی که خوششان بیاید استفاده می کنند و به رنگ آن اصلا توجهی ندارند.

توجه داشته باشید که اگر از کت و شلواری با هریک از رنگ های آبی لاجوردی، طوسی یا قهوه ای استفاده می کنید، باید کفشی که مناسب شلوار پارچه ای است و البته با رنگ قهوه ای را مورد استفاده قرار دهید. همچنین باید کفش های رسمی به رنگ مشکی را هم همراه با کت و شلوارهایی به رنگ آبی لاجوردی، طوسی، قهوه ای سیر و یا مشکی استفاده کنید.

در بحث انتخاب لباس برای آقایان فقط باید بخوبی بدانید از چه کفش ها و پیراهن هایی در کنار چه کت و شلواری استفاده کنید و البته برخی نکات جزئی تر که در این بین اهمیت کمتری دارند.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3044 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *