انتخاب لباس کودک درطول سال هم برای راحتی و هم برای محافظت از او

دمای بدن کودکان در سال‌های اول زندگی، فاکتوری بسیار مهم برای انتخاب لباس کودک به شمار می آید. بسیاری از والدین اصرار دارند در زمستان چندین لباس گرم به کودک بپوشانند تا بدنش گرم بماند. در حالی که متوجه نیستند دمای بیش از حد بدن نیز برای کودک مضر است. نباید دمای بیش از حد را به کودک تحمیل کنیم. متخصصان می‌گویند معیار والدین برای سنجش راحتی کودکشان در لباس، بیش از حد است. کودکان قادر به صحبت و بیان حالاتشان نیستند، اما مطمئن باشید گرما یا سرما را با نشانه‌های فیزیکی بروز می‌دهند. در هر صورت بهتر است منتظر این نشانه‌ها نباشید و پیشاپیش بیاموزید که آنها چگونه احساس راحتی می‌کنند. در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران نکاتی خلاصه ای در این رابطه برای شما مطرح می کنیم:انتخاب لباس کودک درطول سال هم برای راحتی و هم برای محافظت

 

انتخاب لباس کودک

انتخاب لباس کودک

 

از بدو تولد

اینکه نوزاد تازه متولد شده نباید بیرون برود، باور کاملا  اشتباهی‌ است. به کودکان باید متناسب با دمای هوا لباس پوشاند و آنها را در معرض شرایط طبیعی آب و هوایی قرار داد. آب و هوا اولین عامل مخفی بیماری کودک نیست، بلکه آلودگی‌های ناشی از خیابان، اشیا و مردم در بیماری کودک نقش دارند. چون سیستم ایمنی کودک هنوز ضعیف است.

 

در بهار و تابستان

این دستورها صرفا جهت راهنمایی هستند. چون میزان رطوبت و سرمای آب و هوا بر اساس موقعیت مکانی تعیین شده و متفاوت می باشد. بنابراین لباس کودکان را باید براساس آب و هوای محل زندگی انتخاب کنید. در بهار بهتر است جوراب یا جوراب شلواری، از جنس کتان بجای پیژامه باشد و لباس‌های راحت آستین بلند اما نازک برای آنها استفاده کنید. وقتی آفتاب سوزاننده‌تر است و هوا گرم‌تر، میتوانید به کودک شلوارک یا لباس آستین کوتاه بپوشانید. همیشه برای کودک از کلاه و ضدآفتاب استفاده کنید. کلاه نقاب‌دار فقط از صورت محافظت می‌کند. تا جایی که ممکن است پوستش را بپوشانید. ژاکتی نازک نیز برایش به همراه داشته باشید. اذیتش نکنید. با ابن لباس‌ها از بدنش محافظت می‌شود.

 

انتخاب لباس کودک

انتخاب لباس کودک

 

در زمستان دغدغۀ گرما نداریم، اما . . .

بهترین انتخاب لباس کودک در این فصل، در درجۀ اول کتان مواج و بعد پشم و مخمل است. هرچند مخمل به اندازۀ کتان و پشم راحت نیست. لباسی که بدن کودک را کامل بپوشاند، برای این فصل سرد مناسب در نظر گرفته می شود. بین دمای اتاق و پوست حساس کودک، مانعی قرار دهید، پوششی که برای ایجاد گرمای کامل برای کودک لازم است. اگر می‌خواهید در هوای سرد و آزاردهنده بیرون بروید، به جای یک کت ضخیم، چند کت نازک به کودک بپوشانید. باور داشته باشید یا نه، سرمای باد معتدل‌تر است. کودکتان نیز کمتر اذیت می‌شود و احساس سبکی بیشتری می‌کند. جوراب و جوراب‌شلواری، چکمه و کفش چرمی یا به زبان ساده‌تر، تجهیزات زمستانی وسایلی هستند که باید آماده داشته باشید. کتی بزرگ، دستکش، شال و اتومبیل بهترین پوشش‌ها و محافظان کودک در مقابل باد و باران هستند و برای پیاده‌روی در روزهای زمستانی به شما آمادگی می‌دهند.

 

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1331 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *