انتخاب پیراهن ابریشم،کوتاه یا بلند؟

پارچه ابریشم یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین پارچه های مناسب برای دوخت لباس در بین خانم های بوده و انتخاب پیراهن ابریشم،کوتاه یا بلند گزینه ایی است که همچنان استقبال بسیار خوب و مناسبی از آن می شود که پیش از این در مطلبی از مجله پوشاک و مد به آن پرداختیم. هر ساله انواع مختلف پارچه های جدید و همچنین طراحی های جدید از طراحان مطرح در سراسر دنیا معرفی می شود که بی شک در بسیاری از آنها از انواع پارچه های ابریشم استفاده می شود. غیر از مدل و طرح لباس یکی از مسائلی که در رابطه با لباس های دوخته شده از پارچه های ابریشم مطرح می شود، بلند بودن یا کوتاه بودن این دسته از لباس هاست که در این مطلب به آن پرداخته ایم:

پیراهن ابریشم

پیراهن ابریشم

پیراهن ابریشم کوتاه:

لبه دولا پایین لباس در این دست از پیراهن ها تقریبا در جایی بین زانو یا میانه ساق پا قرار می گیرد. بسته قد و طرح و مدل این دست از پیراهن ها، قابل استفاده در محیط های رسمی، یک میهمانی غیر رسمی یا به اصطلاح دورهمی در خانه یا حتی میهمانی های مخصوص جوانان می خورد. بطور کلی، پارچه های ابریشم براق تر بیشتر برای لباس شب مناسب هستند، در حالیکه پارچه های ابریشم مات برای مناسبت هایی مناسب است که در طی روز برگزار می شوند.

 

پیراهن ابریشم مناسب برای محل کار

ابریشم کرپ دو شین یا نویل آنقدر ظاهری حرفه ای و براق دارند که حتی برای محیط های کاری که خیلی پیرو آداب و رسوم قدیمی و به عبارتی محافظه کار هستند نیاز کاملا مناسب می باشند. همانند دیگر پارچه های طبیعی پارچه ابریشم هم بگونه ای است که انگار تنفس می کند، بنابراین به گونه ای است که برای استفاده در شرایط یک دفتر حقوقی یا مثلا هئیت مدیره برای تمام روز مناسب می باشد. یک لباس مشکی مات برای محیط کار از پارچه ابریشم نویل می تواند تبدیل به جزء اصلی کمد لباس های شما شود. می توانید ظاهر این پیراهن ابریشم را با استفاده از یک روسری ابریشم چیفون یا یک ژاکت حریر شانتونگ از شکل و جالت دفتری و اداری به شکل مناسب برای شام کاری تغییر دهید.

پیراهن ابریشم مناسب برای مهمانی های غیر رسمی

یک پیراهن تابستانی از جنس ابریشم نویل یا ابریشم فوجی آنقدر غیر رسمی و در عین حال راحت هست که می توان از آن به عنوان لباسی برای پوشاک هر روزه استفاده کرد اما در عین حال آنقدر شیک و زیبا هست که حتی بتوانید در جلسه اول آشنایی با یک دوست از آن استفاده کنید. انتخاب پارچه ابریشمی که بطور مکرر قابل جستجو باشد برای دوخت لباسی هر روز قصد پوشیدن و استفاده از آن را دارید در واقع ایده معقول و مناسب به نظر می رسد، خصوصا اگر رنگ این پیراهن رنگی شاد و به اصطلاح جیغ باشد که خیلی به چشم آمده و جلب توجه می کند. طرح های رنگی رو پارچه و کارهایی که عمدتا برای تغییر رنگ پارچه از قبیل طراحی یا نقاشی روی پارچه انجام می شود می توانند زیبایی و شیکی خاصی را به پارچه بدهند.

پیراهن ابریشم مخصوص مهمانی

قبل از ادامه این بخش باید این توضیح را اضافه کنم که منظور از این دست پیراهن ها، پیراهن هایی است که نه خیلی رسمی و نه خیلی عادی و غیر رسمی باشد که اصطلاحا ممکن است در برخی مزون هابه جای پیراهن ابریشم به آنها پیراهن کوکتل هم گفته میشود

ابریشم چیفون، شارموز موج دار و تافته مصنوعی پارچه های بسیار زیبا و مناسب برای این دست از پیراهن ها برای استفاده در مهمانی ها هستند. تطبیق پذیری و قابل استفاده بودن پارچه ابریشم آن را بطور بسیار مطلوب برای استفاده در لباس های دخترانه خیلی شیک و موج دار مناسب می سازد.

پیراهن ابریشم بلند:

اصل و نصب اشرافی گونه پارچه ابریشم به عنوان پارچه ای که توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفته همچنان برای استفاده در لباس های رسمی و مجلسی مناسب بوده و از درخشش بسیاری برخوردار است، اما استفاده از پیراهن های بلند فقط و فقط برای شب ها پیشنهاد نمی شوند. پیراهن های بلند برای مهمانی های نه چندان رسمی با پارچه های ظریف و کم وزن و همچنین طرح های جذاب بسیار شیک و زیبا هستند.

پیراهن ابریشم ماکسی

لباس هایی که تا روی نیمه ساق پا یا قدری پایین تر می رسند برای استفاده در مهمانی ها و مراسم هایی که در طی روز مورد استفاده قرار می گیرند مناسب هستند، خصوصا اگر از پارچه ای تهیه شده باشند که حالت مواج داشته باشد. پارچه ابریشم نویل که پارچه کم وزن و سبک هم هست، آنقدر مواج بوده و در صورت انتخاب مدل صحیح در قسمت جلو لباس حالت دراپه به خودش می گیرد که از الغاء بیش از حد حالت رسمی بودن لباس بخوبی جلوگیری می کند. کسانی که می خواهند چنین لباس هایی را خریداری کنند، باید به دنبال طرح هایی جذاب و چشمگیر بر روی این پارچه ها باشند که از بیش از حد رسمی و خشک به نظر رسیدن آن جلوگیری کند.

لباس های شب از جنس ابریشم

براق بودن و به نوعی کم زیاد شدن رنگ پارچه ابریشم در زیر نور آن را به انتخابی عادی و کاملا طبیعی برای لباس شب تبدیل می کند. قدرت و استحکام پارچه در برابر منجوق دوزی شدن، تزئین شدن با پر و یا حتی سوزن کاری (که از هنرهای اصیل ایرانی است) بسیار مقاومت داشته و همین موضوع باعث می شود که طراحان مد اغلب پارچه های ابریشم را برای دوخت لباس های رسمی که بر روی فرش قرمز از آنها استفاده می شود، انتخاب کنند. یک لباس شب که از ابرشم شارموز تهیه شده باشد جلوه و درخشش بسیار زیادی دارد و همچنین ابریشم تافته هم لباسی با همین ویژگی را برای استفاده در مناسبت ها رسمی شب به شما می دهد.

نتیجه گیری

گذشته شاهوار گونه (مناسب برای شاهان) پارچه ابریشم، قدرت و استحکام و زیبایی آن را به یک دارایی با ارزش بدل می کند، اما شیوه های جدید در تولید قابل دسترس بودن آن را بیش از پیش ممکن ساخته است. این تاثیر هیچ ربطی به مدل و طرحی که انتخاب می کنید ندارد و پارچه ابریشم همواره تاثیر خود را می گذارد.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1792 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *