نکاتی در رابطه با اندازه گیری سایز شلوار جین مردانه

در زمان جستجو برای خرید یک جفت شلوار جین مناسب اولین چیزی که باید به آن توجه کنید سایز شلوار جین ، سبک و مدل آن می باشد. مدل ها و شکل های مختلفی در این بین برای آقایان وجود دارد که از این جمله می توان به جین راسته، جین فلر کات، جین بوت کات، جین لوله تفنگی و پاچه گشاد اشاره کرد. زمانی که شکل مناسب و مورد نظر از شلوار جین را انتخاب کردید، در مرحله بعد باید به سراغ اندازه مناسب برای بدن خود باشید. جایی که اغلب اندازه شلوار جین مشخص شده است بر روی قسمت بالا و داخل شلوار، بر روی کمر شلوار یا بر روی برچسب قیمت آن می باشد. اغلب اندازه شلوار جین با دو عدد مختلف مشخص می شود (به عنوان مثال 32 x 32). اندازه عدد اول اندازه دور کمر و اندازه دوم اندازه قد شلوار از زیر فاق یا همان طول سجاف شلوار می باشد. در اینجا دو نکته در رابطه با اندازه گیری این دو قسمت را یادآور شده ام:

اندازه گیری سایز شلوار جین مردانه

اندازه گیری دور کمر شلوار

دور کمر شلوار

گفتیم اولین عددی که بر روی برچسب نشان دهنده اندازه شلوار مشخص شده است اندازه دور کمر است. به منظور اندازه گرفتن این قسمت باید متر را دور تا دور شکم خود در حدود 5 تا 10 سانت پایین تر از ناف قرار دهید و حتما توجه داشته باشید که اندازه خود با واحد اینچ محاسبه کنید.

اندازه گیری سایز شلوار جین مردانه

اندازه گیری پاچه شلوار

پاچه شلوار (قد سجاف)

عدد دوم بر روی برچسب اندازه همان قد شلوار یا قد سجاف شلوار است. به این منظور باید از قسمت فاق شلوار شروع کنید و سراسر طول شلوار تا پایین جین را اندازه بگیرید. مجددا حتما توجه داشته باشید که این اندازه هم بصورت اینچ در نظر گرفته شود.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 6484 بار !

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *