اندازه گیری طول گردنبند

برای اندازه گیری طول گردنبند و پیدا کردن اندازه مناسب آن باید به چند نکته خیلی ساده توجه کرد که در ادامه برای شما در این مطلب ارائه کرده ام. پس از اندازه گرفتن باید آن اندازه را با اندازه استاندارد برای گردنبند مقایسه کنیم که در مطلبی جداگانه بصورت تصویری برای شما شرح داده ام و در این مطلب فقط چند نکته کوتاه را در مورد آن یادآوری می کنم:

اندازه گیری طول گردنبند

اندازه گیری طول گردنبند

1- قفل گردنبند را باز می کنید و آن را بصورت صاف و مستقیم بر روی سطحی مسطح پهن می کنید. در واقع می توان گفت اندازه گردنبند همان اندازه زنجیر آن است. اگر قصد اندازه گرفتن زنجیر آن را دارید باید آن را باز کنید و تا جای ممکن آن را بصورت صاف پهن کنید.

نکته: توجه داشته باشید اگر گردنبند شما بصورت زنجیر نیست و کار به اصطلاح ماشینی یا حتی کار دست است که خودش خصوصا در قسمت پایین حالت ثابتی دارد، زیاد نباید برای صاف کردن آن را بکشید و یا با دست به آن فشار بیاورید، چرا که اغلب گردنبند ها در قسمت های ثابت به دلیل حرارت دیدن در حین فرایند ساخت شکننده بوده و به راحتی می شکنند، فقط باید تا جای ممکن آن را بصورت صاف بر روی یک سطح صاف قرار دهید.

2- طول زنجیر را با یک خط کش یا یک متر پلاستیکی(خیاطی) اندازه بگیرید. متر در ابتدا زنجیر قرار داده و آن را تا انتهای دیگر آن ادامه دهید و اندازه نشان داده شده بر روی متر را یادداشت کنید. این اندازه همان اندازه ای است که در بازار گردنبند بر اساس آن عرضه شده و به فروش می رسد.

– قلّاب زنجیر را در اندازه گیری خود فراموش نکنید. زنجیر باید بطور کامل و با حساب کردن آن قلّاب اندازه گیری شود، چرا که این همان اندازه ای است که بر اساس آن زنجیر را به شما می فروشند.

– به دلایل مشابه، نباید اندازه و طول هرگونه تزئین یا آویزی که از این زنجیر آویزان می شود را در محاسبات خود لحاظ کنید.

در ابتدای مطلب اشاره به اندازه های استاندارد گردنبند کردم که برای دیدن آنها می توانید به مطلب “راهنمایی برای اندازه گیری گردنبند و زنجیر” مراجعه کنید.

اندازه گیری طول گردنبند

اندازه گیری طول گردنبند

اما نکته ای که می خواستم در مورد اندازه های استاندارد یادآوری کنم این است درباره اندازه گردنبند برای بچه هاست که بر خلاف گردنبند های خانم ها و آقایان تنها در یک دسته 14 تا 16 اینچ(35 تا 40 سانت) قرار می گیرد.

حال که با این دو نکته ساده آشنا شدید از شما دعوت می کنم به دو مطلب دیگر در همین رابطه توجه کنید تا در پایان قادر به انتخاب اندازه مناسب یک گردنبند برای خودتان باشید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1793 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *