چه لباس هایی مناسب اندام به شکل مثلث معکوس است؟

به عنوان کسی که اندام به شکل مثلث معکوس دارد، شما به نسبت به بدنی دارید که بالاتنه آن از پایین تنه بزرگتر است. شانه های عریضی همراه با قفسه سینه بزرگ دارید که البته قسمت پشت شما را هم بزرگ کرده است. باسن شما کوچک بوده که قسمت نشیمنگاه شما هم تقریبا به سمت کناره صاف بدن کشیده شده اند. تشخیص خط کمر شما تقریبا سخت است و در زمان چاق شدن بیشتر در قسمت شکم و بالاتنه خود دچار اضافه وزن می شوید. بهترین و زیباترین قسمت بدن شما پاهای زیبا و خوش ترکیب شما هستند.

 

چگونه لباسی برای اندام شما مناسب است

نکته اصلی در انتخاب لباس برای یک شبیه به مثلث معکوس بدن متناسب نشان دادن شانه های بزرگتر، قفسه سینه و پشت در کنار پایین تنه بدن شماست تا بیشتر شبیه به بدنی مانند یک ساعت شنی جلوه نماید. این هدف با انتخاب لباس های دست یافتنی می شود که انحناء بیشتری به باسن شما و بخش پاینی بدن شما بدهد و در عین حال موجب مشخص تر شدن خط کمر شما شود. پاهای فوق العاده ای دارید، پس خیلی راحت می توانید با قد دامن خود بازی کنید، اما قد دامن خیلی کوتاه برای شما مناسب نیست، چرا که موجب بیش از جد بزرگ به نظر بالاتنه شما می شود. همچنین نکات مطرح شده در ادامه این مطلب را هم بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع لباس های مختلف برای بدنی شبیه به مثلث معکوس به دست آورید.

 

بالاتنه های مناسب برای اندام به شکل مثلث معکوس

باید در پی بدست آوردن لباس هایی برای بالاتنه خود باشید که موجب برجسته شدن کمر و کمک به متناسب جلوه کردن قفسه سینه و باسن شما شود. پس موارد زیر را در نظر داشته باشید:

یقه هفت باریک

بلوزهای کمر کرست یا همراه با یک بند یا کمربند بر روی کمر

بلوزهای مدل چپ و راستی

اندام به شکل مثلث معکوس

نمونه بلوز مدل چپ و راستی

انواع بلوز و کت های شخصی دوز

انواع بلوزهایی به رنگ تیره

اندام به شکل مثلث معکوس

نمونه های لباس مناسب برای بالاتنه بدن شبیه به مثلث معکوس

1- بدنبال بلوزهایی باشید که یقه هفت باریک و کمر چسبان و به اصطلاح کرستی داشته باشند که البته در قسمت لبه های پایینی قدری گشاد شده و از کمر فاصله بگیرند.

اندام به شکل مثلث معکوس

یقه هفت ساده

 

اندام به شکل مثلث معکوس

یقه هفت دراپه

2- بلوزهایی با یقه گرد نسبتا باز یا یقه هفت موجب باریک شدن بالاتنه شما می شوند. برای بیشتر کردن این اثر در لباستان (باریک نشون دادن بالاتنه), یقه هفت مورد نظر شما باید رنگی روشن با انحناء ملایمی داشته باشه.

اندام به شکل مثلث معکوس

یقه گرد نسبتا باز

3- بدنبال بلوزهای مدل چپ و راستی با یقه هفت باز باشید. قدری گشاد بودن و جدا شدن لباس در قسمت پایین و زیر خط کمر موجب بیشتر شدن انحناء بدن در قسمت باسن می شود.

4- از بلوزهای یقه باز که یقه آنها بصورت شال یا دراپه طراحی شده، استفاده کنید، خصوصا بلوزهایی که به رنگ تیره بوده و در زیر آنها از لباس دیگر به رنگ روشن استفاده شده است.

اندام به شکل مثلث معکوس

یقه بصورت شال یا دراپه

5- بلوزهایی که در قسمت بالای آنها از طراحی های عمودی استفاده شده باشد. یک بلوز با کمر کرستی یا تنگ که بر روی باسن قدری گشاد شده و از بدن جدا می شود انحناء بدن را بیشتر برجسته می کند.

6- در پی کت هایی باشید که یقه هفت باز داشته باشند، کمر کرستی که بر روی باسن قدری باز شده و از بدن فاصله بگیرد.

 

پایین تنه های مناسب برای بدنی به شکل مثلث معکوس

لباس هایی را برای پایین تنه انتخاب کنید که قسمت پایین تنه شما را برجسته کرده و موجب جلب توجه آن شود و از این طریق تناسبی منطقی بین پایین تنه و بالا تنه لباس شما ایجاد کنند:

شلوارهایی که در اطراف کمر و باسن تزئین یا جیب های درب داشته باشد.

دامن بلند با طرح فون یا به عبارتی مدل خمره ای

شلوارهای جین که در قسمت باسن شرابه داشته باشند.

شلوارهای طرح بوت کات یا پاچه گشاد

شلوارهای طرح کارگو

اندام به شکل مثلث معکوس

نمونه های لباس مناسب برای پایین تنه بدن شبیه به مثلث معکوس

1- شلوارهایی با پاچه گشاد یا فلر کات برای برای پایین تنه شما بسیار زیبا هستند. جیب های کناری یا جیب های در دار که در پشت شلوار قرار می گیرند موجب ایجاد تناسب با بالاتنه شما می شوند. خصوصا شلوارهای با طرح کارگو نیز برای شما بسیار زیبا و مناسب هستند.

2- شلوارهای طرح بوت کات که البته در قسمت پایین قدری گشاد هستند، بهترین انتخاب برای شکل پایین تنه بدن شما به حساب می آید. استفاده از مدل های مختلف شرابه بر روی باسن شلوار و یا مدل هایی از جیب های در دار موجب انحناء بیشتر پایین تنه شما می شود.

3- دامن های فون موجب پر شدن و برجسته شدن قسمت باسن کوچک شما شده و در همین حین موجب ایجاد تناسب بین پایین تنه و بالاتنه لباس شما می شوند. سعی کنید از جزئیاتی ترئینی در اطراف قسمت باسن لباس یا رنگ های روشن، طرح های جلب توجه کننده به منظور بیشتر شدن این اثر استفاده کنید.

4- دامن های پُر چین یا دامن هایی با طرح دامن های باله به پایین تنه شما انحناء بیشتری داده و موجب متناسب جلوه کردن بالاتنه که به نسبت درشت تر است می شود. شما پاهای بسیار زیبایی دارید، پس محدودیتی برای بازی کردن با قد دامن برای خود در نظر نگیرید.

اندام به شکل مثلث معکوس

دامن پُرچین مخصوص باله

 

لباس شنا مناسب برای بدنی به شکل مثلث معکوس

زمانی که می خواهید لباس شنا مناسب برای یک مثلث معکوس انتخاب کنید، بدنبال لباس هایی باید باشید که موجب متناسب جلوه کردن بالاتنه تنومند شما شود. پس موارد زیر را در نظر داشته باشید:

سوتین های ساده که طرح یقه هالتری یا تو گردنی دارند.

شرت هایی همراه با نوعی تزئین، بندهایی برای بسته شدن در کناره ها یا مواردی از این دست.

لباس های شنا یک تکه که در کناره ها قسمت هایی از آنها برش خرده است(مانند تصاویر شماره 5 زیر)

لباس های شنا شامل شورت هایی با پارچه طرح دار یا رنگ روشن همراه با سوتین های ساده

شورت هایی که در قسمت کمر از یک طرف به سمت دیگر کمر انحناء نداشته و برش آن بصورت مستقیم باشد. (تصویر شماره 3 زیر)

اندام به شکل مثلث معکوس

نمونه های لباس های شنا مناسب برای بدن شبیه به مثلث معکوس

1- سوتین هایی ساده با طرح هالتری یا تو گردنی برای بدنی به شکل مثلث معکوس بهترین انتخاب می باشند.

2- سوتین های ساده که کاپ هایی به شکل مثلث دارند تا زمانی که مدل هایی از آنها را انتخاب می کنید پوشش و حمایت کافی از این قسمت بدن شما دارند، می توانند به عنوان انتخاب های خوبی برای شما در نظر گرفته شوند. البته بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که بند های پهن تری داشته باشند.

3- شورت هایی که در قسمت کمر از یک طرف به سمت دیگر کمر انحناء نداشته و برش آن بصورت مستقیم است و البته با بندهایی در پهلو بسته می شوند اگر با سوتین های ساده همراه شوند، انتخاب های بسیار خوبی هستند.

4- شورت های که از شرابه برای تزئین آنها استفاده شده در صورت همراه شدن سوتین های ساده موجب متناسب جلوه کردن بدن شما می شوند.

5- بدنبال لباس های شنا یک تکه ای باشید که در کناره ها قسمت هایی از آنها برش خرده است، بر روی قسمت باسن آنها تزئینات بخصوصی استفاده شده و یقه هفت باز دارند(تصویر شماره 5 بالا)

اندام به شکل مثلث معکوس

اندام به شکل مثلث معکوس

لباس های شنا یک تکه ای باشید که در کناره ها قسمت هایی از آنها برش خرده است

6- مایو های دو تکه ای را انتخاب کنید که برای قسمت بالا تنه شامل یک تاپ بلند ساده و یقه هفت هالتری همراه با شورت هایی می شوند که توسط بند در کناره ها بسته شده و از شرابه یا تزئینات دیگر برای جلب توجه بر روی آنها استفاده شده است. این مایوها برای شکل بدن شما بهترین انتخاب هستند. همواره باید از سوتین هایی با پارچه های طرح دار همراه با شورت هایی که از پارچه ساده تهیه شده اند دوری کنید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

 

نمایش 4283 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *