انواع جیب در شلوارهای جین

جیب اصولا از مهمترین بخش های ظاهری در پشت و جلو یک شلوار به حساب می آید. جیب در شلوارهای جین از مهمترین نکات کلیدی بر روی شلوار  زنانه یا مردانه، است که وجود داشتن آن غیر قابل چشم پوشی بوده و به عنوان یک نکته مهم باید به اندازه محل قرار گیری آن توجه خاصی داشت. پس همانطور که از عنوان و این توضیح کوتاه مشخص شد، در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران به انواع مختلف جیب بر روی شلوار جین پرداخته و توضیحات و نکاتی را در رابطه با آن برای شما بیان می کنم:

از جیب های قلاب دوزی شده یا طرح لوگو طراحان که بر روی جیب ها نقش بسته تا طرح های پیچ و تاب دار بر روی جیب جلو و جیب های عقب همه و همه فقط می توان به این نکته اشاره کرد که وجود جیب بر روی شلوارهای جین در حال حاضر از ویژگی هایی جدی است که از شلوارهای جین جدا شدنی نیستند.

در ادامه به برخی از انواع طرح جیب بر روی شلوارهای جین اشاره می کنم:

4 جیب: ترکیب طبیعی بر روی شلوارهای جین اما در این حالت جیب کوچکی برای سکه های پول خرد در نظر گرفته نمی شود.

5 جیب: این مرسوم ترین ترکیب از شکل جیب بر روی شلوارهای جین است که در آن جیب پنجم برای نگهداری از پول خرد در نظر گرفته می شود.

جیب در شلوارهای جین

5 جیب – 5pocket

 

جیب مد: تزئین شده یا قلاب دوزی شده و عموما به شکلی از جیب گفته می شود که توسط همه طراحان لباس مورد استفاده قرار نمی گیرد.

جیب در شلوارهای جین

جیب مد fashion pocket

 

جیب دردار: استفاده از این دست جیب ها در قسمت پشت شلوارهای خانم هایی که باسن کوچکی دارند، خیلی زیبا است.

جیب در شلوارهای جین

جیب دردار flap pocket jeans

 

جیب های کیسه ای جلو: جیب های جلو که بصورت کیسه مانند بر روی شلوار دوخته می شود.

جیب در شلوارهای جین

جیب های کیسه ای جلو Front Patch Pocket Pants

 

 

چند جیب: مدل جیب های استفاده شده بر روی شلوارهای طرح کارگو/کارپنتر

جیب در شلوارهای جین

چند جیب multi pocket denim

جیب در شلوارهای جین

شلوار طرح کارگو/کارپنتر

 

جیب کیسه ای: جیب های ساده کیسه مانند که بدون در روی پشت شلوار دوخته می شوند.

جیب در شلوارهای جین

جیب کیسه ای patch-pocket

 

جیب درزی: جیب های در داخل شلوار، که تنها در آنها و آن توسط یک درز بر روی لباس مشخص می شود و معمولا در کناره ها نصب می شوند.

جیب در شلوارهای جین

جیب درزی seamed-pocket

 

جیب ابزار: که برای حمل ابزار بر روی شلوارهای با طرح کارگو/کارپنتر استفاده می شود.

انواع جیب در شلوارهای جین

جیب ابزار Utility-pocket

زمانی که برای اولین بار یک شلوار جین را امتحان می کنید، نمای پشت شلوار باید اولین چیزی باشد به آن توجه می کنید. اگر شلوار مناسبی برای خودتان انتخاب کرده باشید، این شلوار بر روی بدن شما معجزه می کند، اما اگر مدل شلوار را به اشتباه انتخاب کرده باشید این شلوار اشتباه به راحتی می تواند موجب بزرگتر جلوه کردن باسن شما شود.

اگر پاهای بلند و شیکی دارید که با یک بدن خوش ترکیب و متناسب در بالاتنه و پایین تنه همراه است (شکل ساعت شنی)، پس انتخاب بر سر جیب های جلو یا عقب بر عهده شماست. در غیر اینصورت هر قدر هم که جیب های شما کوچک شما باز هم باید در انتخاب آنها احتیاط کنید و در انتخاب اندازه جیب ها و جای آنها بر روی شلوار دقت زیادی به خرج دهید. به یاد داشته باشید که همواره جیب بر روی شلوار به معنای حجم و جلب توجه بیشتر است، که در صورت داشتن باسن، نشیمنگاه یا ران های بزرگ عموما چیزی است که باید از آن دوری کنید.

جیب در شلوارهای جین

جیب ها موجب تاکید بیشتر بر انحنای بدن و عموما افزایش جذابیت جنسی بدن می شود. اما جیب ساده تا حدودی موجب زیباتر به نظر رسیدن و جلب توجه به قسمت پایین تنه بدن می شود که آنها را تبدیل به انتخابی بسیار مناسب برای باسن های بزرگتر یا بدن های به شکل گلابی می کند. در حالیکه جیب های باد کرده و متمایل به بیرون یا قرار گرفته بر روی انحناء شلوار موجب تاکید بیشتر بر انحناء باسن شده و به خانم هایی که بدنی صاف و تا حدودی مردانه دارند کمک می کنند تا شکل فرم بدن آنها بیشتر حالت زنانه پیدا کند.

اگر جثه ای کوچک یا قد کوتاهی دارید، در عوض بهتر است جیب های کوچکی را برای خودتان انتخاب کنید –  چرا که جیب ها باید تا حدودی با شکل و ترکیب کلی بدن قد شما هماهنگ باشد.

به یاد داشته باشید که جیب های بزرگ در جلوی شلوار نه تنها موجب افرایش وزن می شوند بلکه قد پاها را هم کوتاهتر نشان می دهند. بنابراین جیب های بزرگ و جادار همراه با تزئینات مختلف بر روی آنها تنها برای خانم های قد بلند شیک و مناسب می باشد.

جیب های بزرگی که در قسمت پایین تری از پشت شلوار قرار گرفته اند برای باسن های بزرگتر مناسب هستند تا به متناسب به نظر رسیدن شکل بدن کمک کنند. جیب های کوچک پشتی برعکس بیشتر موجب بزرگتر به نظر رسیدن یک باسن بزرگ می شود، چرا که دارای اثر منفی اغراق کردن در اندازه بدن هستند. همیشه جیب شلوار در پشت باید از قسمت میانی برآمدگی باسن شروع شده و تا ابتدای قسمتی ران شروع می شود ادامه داشته باشد. خانم هایی که باسن های بزرگتری دارند باید از هرگونه تزئین و جزئیات حاشیه ای دیگر بر روی جیب مانند قلّاب دوزی و … اجتناب کنند.

دکمه های مات و طلایی رنگ و بخیه های براق می تواند موجب گران قیمت و شیک و زیبا به نظر رسیدن شلوار جین شما شود.

اصولا استفاده از شلوارهای جین بدون هیچ جیبی در قسمت پشت آنها اصلا تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود.

همچنین باید به درز پشت شلوار (درز میانی که دو لنگه شلوار را به یکدیگر متصل می کند) هم توجه داشته باشید، زیرا باید به گونه ای برش داده شود که باسن را بالا نگه داشته و آنرا خوش فرم نشان دهد. بهترین راه برای پی بردن به درست بودن این برش امتحان کردن شلوار است، چرا که تعیین آن از روی جالباسی تقریبا غیر ممکن است.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3247 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *