راهنمایی برای استفاده از انواع مختلف جوراب

در گذشته استفاده از انواع مختلف جوراب(جوراب کشی، کوتاه، بلند، جوراب شلواری و …) موضوعی بسیار مطلوب در نظر گرفته می شد. به عبارتی جوراب به عنوان یک قلم پوشاک گران قیمت، زنانه، دارای جذابیت جنسی در نظر گرفته می شد که موجب وقار و شخصیت برای فرد استفاده کننده در نظر گرفته می شود. در واقع بدون توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت مجلسی که در آن حاضر می شدیم، هیچ لباسی بدون همراه شدن با جوراب مناسب برای آن لباس کامل نمی شد. اما در این سال ها این الگو دیگر کاملا تغییر کرده است، البته در این مطلب قصد قضاوت در مورد بهتر یا بدتر شدن سلیقه ها و نتیجه آن را نداریم. در واقع امروزه به انواع مختلف جوراب به عنوان یک قلم لباس بعد از انتخاب تمامی دیگر اقلام لباس نگاه می شود یا به عبارتی لباسی که در فصل زمستان و سرما نمی توانید از پوشیدن آن خودداری کنید یا نهایتا اینکه چیزی است که بیشتر خانم های با سن و سال بالاتر ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

بطور خلاصه می توان گفت که اهمیت و جایگاه خودش را در کمد لباس بانوان بطور کامل از دست داده، چرا که انواع مختلف جوراب خوب و مناسب را تنها به عنوان مثلا تزئینی برای روی کیک در نظر می گیرند که فقط ایجاد کننده نوعی هیجان است که بدون وجود آن چیزی را از دست نداده اند. به عبارت دیگر امروزه همه به اشتباه تصور می کنند که لباس و ظاهری که شیک و مرتب است با استفاده از انواع مختلف جوراب تنها قدری شیک تر می شود و نبود آن اهمیت ندارد.

انواع مختلف جوراب

انواع مختلف جوراب

اما واقعیت این است که استفاده از انواع مختلف جوراب، جادویی فوق العاده برای پاها و ساق پا شماست و با پوشاندن پوست آندسته از پاهایی که شاید قدری ناصاف و جا افتاده باشند، موجب جوان تر و صاف و لاغر تر به نظر رسیدن آنها شده و حتی پاهایی هم که خیلی جوان و لاغر و شیک هستند را بسیار جلب توجه کننده و جذاب می کند. جوراب آسان ترین و همچنین ارزان ترین راه برای خارج کردن شکل ظاهری از حالت روزمره و دادن رنگ و رویی جدید و نو به آن می باشد.

انتخاب ها در خانواده انواع جوراب بسیار گسترده است. نه تنها شکل و مدل های مختلفی برای آن وجود دارد که با هر تیپ شخصیتی و لباسی هماهنگ می شود، بلکه در طرح ها و رنگ های مختلف برای هر مدل نیز قابل خریداری شدن می باشند. به عبارتی این بخش از پوشاک همانند دیگر بخش هایی که بیشتر به نظر می آیند از آخرین سبک و مد لباس و فشن پیروی می کنند. به این معنا که ما خانمها نباید تنها بر اساس میل و سلیقه خودمان وسوسه شده و دست به انتخاب بزنیم، بلکه لباس و ظاهر خودمان را باید بررسی کنیم و بر اساس فاکتورهایی از قبیل شکل بدن، قد، بزرگی یا کوچکی ماهیچه ساق پا به نسبت به دیگر بخش های بدن دست به انتخاب برای این قلم از کمد لباس های خودمان بزنیم. همانند هر نوع لباس دیگری، جوراب ها هم در صورتی که بدرستی انتخاب شوند می توانند موجب زیباتر شدن شکل و فرم بدن ما شوند یا بطور عکس می توانند تاثیر منفی بر ظاهر ما داشته باشند.

همچنان که از پابلو پیکاسو هنرمند، از هنرمندان قرن میلادی گذشته بیان کرده است، ما قبل از اینکه آزادانه قادر به تجربه آزادانه و کشف سبک ویژه خود – دی ان ای سبک خودمان – باشیم، باید از قوانین تشکیل دهنده این سبک ها با خبر شویم. برای اطلاع پیدا کردن از قوانین هم باید ابتدا به ارزیابی خودمان از سر تا نوک پنجه پا کنیم تا بخوبی متوجه شویم که چه سبک لباسی برای ما بهتر از بقیه است و زمانی که به این قوانین خودمان در رابطه با فشن و مد پی بردیم، این قوانین موجب افزایش قدرت ما و اعتماد دادن به ما در انتخاب ها می شوند.

به عنوان یک نکته باید در اینجا عنوان کنم که قوانینی که در ادامه مطلب در رابطه با استفاده از انواع مختلف جوراب ارائه می شود، اشاره به نوع خاصی از جوراب شامل جوراب شلواری، جوراب کوتاه، جوراب بلند، ساق یا و ندارد و شامل هر نوع پوشش نازکی که بر روی پاها پوشیده می شود، است.

انواع مختلف جوراب

انواع مختلف جوراب

توجه داشته باشید که واحد اندازه گیری و ارزیابی انواع مختلف جوراب کلمه denier است که در زبان فارسی معادل مناسبی برای آن وجود ندارد و اشاره به اندازه تراکم و ضخامت جوراب دارد. هر قدر شدن ضخامت کمتر باشد، کیفیت الیاف نخ ریسندگی مورد استفاده به مراتب بهتر و بالاتر بوده است و ظرافت بیشتری دارد. هر قدر ضخامت بیشتر باشد، جوراب مورد نظر رنگ مات و تیره تری دارد. از طرف دیگر مات تر بودن به ضخامت بالاتر و گرمتر بودن آن جوراب است. معمولا ضخامت انواع مختلف جوراب در محدوده کمتر از 10 و بیش از 50 دسته بندی می شود که به قرار زیر است(هر قدر این ضخامت از شدت کمتری برخوردار باشد، پوست پا بیشتر و بیشتر قابل مشاهده می شود):

Denier کمتر از 10 = خیلی ظریف و حریری

Denier بین 10 تا 20 = ظریف

Denier بین 25 تا 35 = نیمه مات

Denier بیش از 40 = مات

در ادامه به ذکر برخی از کلمات مورد استفاده بر روی بسته های جوراب اشاره می کنم و معنای آنها را برای شما می آورم:

— Hosiery: یک واژه عمومی برای صحبت کردن در رابطه با هر نوع پوشش برای روی پا که بخش عمده تشکیل دهنده آن نایلون می باشد.

— Nylons: پوششی برای پا از جنس نایلون

— Opaque: پوشش کلفت و ضخیم که در عین گرم بودن از عمر زیادی هم برخوردار می باشد. این نوع پوشش اغلب از Denier بالاتر از 40 برخوردار می باشد که برای استفاده در فصل زمستان مناسب است.

— Pantyhose(US): پوششی برای پاها از جنس نایلون که تا روی کمر می آید.

— Stockings: پوششی برای پاها که در جنس های مختلف تهیه شده و بر حسب سلیقه شما در بازار در دسترس است که قسمت پا که در کفش قرار می گیرد را به همراه ساق پا می پوشاند.

— Tights(UK): پوششی برای پاها که تا روی کمر می آید و در جنس ها و ضخامت های مختلف تولید شده و در بازار برای شما قابل دسترس می باشد.

— Tights/Opaque: مهمترین تفاوت بین این دو قلم میزان وزن آنهاست. در حالی که Tights عموما سنگین تر هستند و ظرافت کمتری از Opaque ها دارند.

 صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 2938 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *