بایدها و نبایدهای پوشیدن پیراهن شطرنجی

زمانی که نوبت به پیراهن می رسد، شاید شما چند مدل پیراهن مختلف در بین لباس های خود داشته باشید که از جمله آنها پیراهن شطرنجی یا پیراهن کلاسیک طرح آکسفورد که جنس کتان است، چند پیراهن با طرح و شکل رسمی و چند پیراهن آزاد و غیر رسمی که برای استفاده در تعطیلات پایان هفته مناسب است بیشتر به چشم بیاید. در بین پیراهن های غیر رسمی هم ممکن یک پیراهن شطرنجی و چهارخانه برای استفاده در این روزهای به نسبت سردتر زمستانی و پاییزی برای شما جلب توجه کند که با توجه به بایدها و نبایدهایی که برای شما در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران می نویسم می توانید بخوبی متوجه شوید که چگونه باید از آن به نحو مناسب استفاده کنید و شکل و ظاهری مناسب تر به خودتان بدهید:

پیراهن شطرنجی

به جنس پارچه پیراهن شطرنجی توجه کنید

این طرح از پیراهن ها بیشتر در انواع مختلف پارچه های کتان با سطح لطافت مختلف عرضه می شود. نمونه هایی از آنها که از پارچه فلانل تهیه می شوند، برای استفاده در هوای خنک بجای یک ژاکت ظریف و البته برای آخر هفته مناسب است، چرا که در صورت گرم شدن هوا می توانید دکمه های آن را باز کنید و بصورت ژاکت بر روی یک تی شرت از آن استفاده کنید.

می توانید آنها را همراه با شلوار جین یا حتی در زیر یک بلوز آستین کوتاه زنانه یا مردانه هم مورد استفاده قرار دهید، خصوصا توجه داشته باشید کاربردی بسیار خوبی برای موقعیت های دوستانه و غیر رسمی دارد.

 

از رنگ ترس و واهمه به خود راه ندهید

یکی از راه های بسیار راحت و آسان برای رنگ و رو دادن به لباس های کمد لباس خودتان و هیجان بخش تر کردن آن استفاده از انواع پیراهن های طرح شطرنجی است. سعی کنید همیشه این پیراهن ها را در انواع سایه های مشکی و طوسی یا سایه های روشن تر قرمز یا بنفش تهیه کنید. سعی کنید در کنار آنها انواع مختلف گزینه ها شامل شلوار جین، چکمه یا کفش های راحتی و یک ژاکت غیر رسمی را برای انتخاب های خودتان در نظر بگیرید.

پیراهن شطرنجی

سبک و طرح انتخاب شده خودتان را چک کنید

پیراهن های شطرنجی در شکل و طرح های بسیار مختلفی ارائه می شوند که بطور کلی می توان آنها را به دو دسته طرح های شلوغ و خلوت تقسیم کرد. حالا منظور ما از این مورد چیست؟ اصولا طرح شلوغ دارای خطوط و لبه های بیشتری است. طرح های خلوت به نظر مربع های کوچک و با فاصله های بیشتری نسبت به یکدیگر دارند. اگر در حال رفتن به سوی دفتر کار یا یک قرار ملاقات هستید، سعی کنید طرح دوم یعنی خلوت تر و با چهارخونه های کوچک تر را انتخاب کنید. طرح اول به نظر شلوغ تر می آید بیشتر برای تنها قدم زدن و گذراندن یک روز تعطیل مناسب است.

پیراهن شطرنجی

سعی نکنید همواره از سبک غیر رسمی و اسپرت استفاده کنید

درست است که اساس پیراهن های شطرنجی برای استفاده همراه با لباس های اسپرت و غیررسمی و برای موقعیت های اینچنینی است، اما با قدری هوشمندی می توانید این چهارچوب فکری را به هم بزنید. سعی یک طرح شطرنجی که قدری خلوت تر است همراه با یک کراوات و کت بلیزر یا حتی یک کت و شلوار مشکی امتحان کنید. با وارد کردن تغییراتی کوچک در سبک کلی لباس پوشیدن ماندن قرار دادن لبه پیراهن در شلوار جین یا استفاده از کمربند خیلی راحت می تواند ظاهر اسپرت و غیر رسمی خودتان را رسمی تر جلوه دهید و قدری طراوت را وارد مجموعه لباس های کمد لباس های خودتان بکنید.

پیراهن شطرنجی

به قد آستین توجه ویژه ای داشته باشید

در فصل تابستان، سعی کنید از یک پیراهن شطرنجی آستین کوتاه استفاده کنید. استفاده از این نوع پیراهن های خصوصا در روزهای گرم تابستانی شکل و شمایل بسیار ویژه ای به شما می دهد. پیراهن های آستین بلند به دو صورت می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، هم می توانید اگر از پیراهنی با اندازه مناسب استفاده می کنید آستین آن را تا زده و بالا بیاورید و همانند یک ژاکت سبکی که بر روی یک تی شرت نازک قرار گرفته از آن استفاده کنید یا اینکه دکمه های آستین آن را ببندید و برای شکل و ظاهری رسمی تر پایین آن را در داخل شلوار جین خود قرار داده و حالت رسمی داشته باشید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3051 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *