چطور اندازه دور گردن خودم را برای انتخاب گردنبند به دست بیاورم؟

از چه راه های درست ومنبع معتبری میتوانم اندازه دور گردن خودم را برای انتخاب گردنبند به دست بیاورم؟  پیش از این در چند مطالب نکات مختلفی را برای اندازه گیری یک گردنبند و در مورد چگونگی اندازه گرفتن و همچنین اندازه استاندارد گردنبندها منتشر کرده ایم. در این مطلب قصد در برای شما خوانندگان مجله صفر یک ایران نکات مختلفی را همراه با تصویر در مورد اندازه گیری دور گردن بیان کنم:

اندازه مناسب گردنبند برای شما

اندازه دور گردن

اندازه دور گردن

1- اندازه گردن خودتان را بدست بیاورید. در زمان تصمیم گیری در مورد اینکه گردنبند با چه طولی برای شما مناسب است، مطمئنا مهمترین فاکتور توجه کردن به اندازه گردن شما می باشد. همواره باید توجه داشته باشید که یک گردنبند ثابت بر روی بدن کسی که گردن باریکی تری نسبت به شخصی که گردن بزرگتری دارد قدری پایین تر قرار می گیرد.

یک متر نرم و حالت پذیر را به دور گردن خود می بندید، فقط باید توجه داشته باشید که متر به دور گردن شما به صورت موازی با سطح زمین قرار داشته باشد تا اندازه ای دقیق بدست بیاورید. (مانند تصویر بالا)

سپس چیزی در حدود 2 تا 4 اینچ(5 تا 10 سانت) به اندازه بدست آورده شده اضافه می کنید تا  حداقل اندازه مناسب برای طول زنجیر گردنبند را بدست بیاورید. با این کار از چسبیدن گردنبند به دور گردن خود جلوگیری کرده اید.

با این وجود اگر می خواهید از یک گردنبند طرح چوکر استفاده کنید، نباید چیزی را به این اندازه اضافه کنید و همان اندازه دقیق گردنبند خودتان را باید مد نظر قرار دهید و چیزی را به ان اضافه نمی کنید.

اگر نمی توانید برای اندازه ای معین و مشخص برای گردن خودتان به نتیجه برسید، به شما توصیه می کنم خودتان را به دردسر نیاندازید و فقط یک اندازه بزرگتر از اندازه فعلی گردن خودتان را در نظر بگیرید. مثلا اگر شما خانمی هستید که اندازه دور گردن شما 17 اینچ(43 سانت) است، حداقل اندازه استاندارد برای شما بجای 18 اینچ(45 سانت) باید 20 اینچ(50 سانت) مد نظر قرار بگیرید.

اندازه دور گردن

اندازه دور گردن

2- به اندازه قد خودتان هم توجه داشته باشید.

علاوه بر اندازه دور گردن خود، اندازه قد شما هم می تواند جای قرار گرفتن گردنبند دور گردن شما را تغییر دهد. گردنبند های بلند بر روی گردن خانم های با قد کوتاه موجب کوتاه تر جلوه کردن قد آنها شده و گردنبند های کوتاه هم می تواند بر روی خانم های با قد بلند بطور کامل گم شده و دیده نشوند.

اگر قد شما کمتر از 5 پا و 4 اینچ(162 سانت) است، باید از گردنبند هایی با اندازه های بین 16 تا 20 اینچ(40 تا 50 سانت) استفاده کنید.

برای خانم هایی که قد آنها بین 5 پا و 4 اینچ(162 سانت) و 5 پا و 7 اینچ(170 سانت) است، گردنبند با هر اندازه ای می تواند برای آنها مناسب و شیک باشد.

خانم هایی با قد 5 پا و 7 اینچ(170 سانت) یا بلندتر بهتر است از گردنبند هایی با طول بیشتر استفاده کنند.

اندازه دور گردن

اندازه دور گردن

3- از اندازه ای استفاده کنید که برای نوع بدن شما متناسب باشد. همچنان که لباس های مختلف با طرح های مختلف موجب زیبا و خوش ترکیب شدن بخش های مختلفی از بدن می شود، طول و اندازه گردنبند های مختلف موجب برجسته شدن بخش های مختلفی از بدن شما می شود.

اگر قصد برجسته شدن و به چشم آمدن دور سینه خودتان را دارید، باید از گردنبندی استفاده کنید که توجه مخاطب را تنها به بخش های زیر استخوان ترقوه و بالای سینه جلب کند. معمولا، گردنبند های با اندازه 20 تا 22 اینچ(50 تا 55 سانت) از چنین ویژگی هایی برخوردار است.

اگر قفسه سینه شما از برجستگی کمتری برخوردار است، زنجیرهای باریک با طول حدود 22 اینچ(55 سانت) زیبایی خاصی برای شما به ارمغان می آورد.

خانم هایی که دارای بدنی با شکل و فرم درشت و به نسبت بزرگ هستند، باید از گردنبندهایی که بر روی سینه یا زیر آن قرار می گیرد خودداری کنند، چرا که این زنجیرها اغلب بدرستی بر روی بدن قرار نمی گیرند. بنابراین چنین خانم هایی هم بهتر است از گردنبندهایی با اندازه حدود 18 اینچ(45 سانت) استفاده کنند.

اندازه دور گردن

اندازه دور گردن

4- تناسبی بین طول زنجیر گردنبند با شکل صورت برقرار کنید. گردنبند ها بطور کاملا خاص می توانند موجب شوند که صورت شما پهن تر، باریک تر، بلند تر و یا کوتاهتر به نظر برسند که البته بستگی به شکل طبیعی صورت شما هم دارد. به همین ترتیب، اندازه های مختلف گردنبند می توانند موجب زیباتر شدن برخی از شکل های صورت بهتر از بقیه اندازه ها شوند.

یک گردنبند با طرح و اندازه چوکر که دارای اندازه ای 16 اینچ (40 سانت) است می تواند به کمتر شدن اثر چانه تیز و باریک خانم هایی که دارای صورت قلب شکل هستند کمک کند.

خانم های با صورت گرد باید نسبت به استفاده از گردنبند های کوتاه هشیار باشند، چرا که این زنجیر ها می توانند موجب بیشتر گرد به نظر رسیدن صورت این خانم ها شود. گردنبند های بلندتر که اندازه ای بین 26 تا 36 اینچ(66 تا 91 سانت) دارند موجب بلندتر به نظر رسیدن صورت و چانه افراد می شوند.

اگر صورت شما حالت بیضی شکل دارید، تمام گردنبند های با هر اندازه ای بطور یکسان می توانند برای شما مناسب و زیبا باشد.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

 

نمایش 2551 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *