تعیین خط کمر بر روی بدن

وقتی جای مناسب را برای  تعیین خط کمر بر روی بدن بدانید قطعا لباس روی تن شما زیباتر جلوه میکند نکته هایی را برای شما در رابطه با این بحث آماده کرده ام

تعیین خط کمر بر روی بدن

تعیین خط کمر بر روی بدن

تعیین محل قرار گرفتن خط کمر بر روی بدن شما

اغلب گفته می شود که قد بالا تنه (فاصله بین کمر تا سر شانه) خانم ها کوتاه یا بلند است. به منظور پی بردن به این موضوع که دقیقا کمر شما بر روی ترکیب بدنی (هیکل) شما چه وضعیتی دارد، باید گام های زیر را طی کنید:

1- فاصله بین زیر بغل تا کمر خود را اندازه بگیرید.

2- فاصله بین کمر پایین باسن خود را هم اندازه بگیرید.

3- این دو اندازه را با یکدیگر مقایسه کنید.

اگر دو اندازه به دست آمده با یکدیگر برابر نیستند، از بالا تنه ای بلند یا کوتاه برخوردار هستید: اگر اندازه اولی کمتر است، بالا تنه شما کوتاه است و اگر اندازه دومی کمتر است، پس از بالا تنه بلندی برخوردار هستید. در ادامه راهکارهایی در رابطه با پوشیدن لباس برای هر یک از شما دنبال کنندگان صفر یک ایران ، چه قد بالاتنه بلندی دارید یا قد بالاتنه کوتاه دارید، پیشنهاد داده ایم:

سبک و اسلوب مناسب برای زنانی که از بالا تنه کوتاهی برخوردار هستند

حفظ تناسب یک نکته کلیدی و مهم در آب و تاب دادن به شکل و ظاهر بدن شما و انتخاب لباس بهتر برای شکل بدن شما می باشد. اگر قد بالا تنه کوتاهی دارید، اگر بگونه ای لباس بپوشید که قد بالا تنه شما را کوتاه تر از پایین تنه نشان دهد، هیکل خود را بی تناسب نشان داده اید. یافتن راهی برای متناسب نشان دادن اندازه بالا تنه نسبت به پایین تنه، از طریق بلند تر نشان دادن قد کمر به شما کمک می کند تا به این تناسب دست پیدا کنید:

— از لباسی در بالا تنه خود استفاده کنید که دارای خطوط راه راه عمودی باشد.

این خطوط عمودی باعث می شود تا بالا تنه شما در نظر بیننده یا مخاطب شما بلند تر از چیزی به نظر برسد که در واقع هست. این خطوط می تواند به باریکی خطوط موجود بر روی پارچه لباس های رسمی باشند، به عبارتی هر چیزی که فقط و فقط چشم بیننده را از بالا به پایین بالا تنه شما حرکت دهد.

— از لباسی استفاده کنید که نیاز به قرار دادن آن در شلوار یا دامن خود نداشته باشید.

این هم یک روش دیگر برای مخفی نگاه داشتن محل دقیق کمر شماست.

نکته: یک یقه هفت بلند همیشه باعث جلب توجه بیننده به سمت بالا از قسمت کمر شما می شود (البته باید توجه داشته این نکته برای همه همین اثر را دارد و لزوما برای خانم های با بالا تنه کوتاه نیست).

— از لباس هایی که خودشان دارای کمر هستند اجتناب کنید.

اگر نیاز به استفاده از کمربند دارید، از یک کمربند باریک و همرنگ لباس خودتان استفاده کنید تا کمترین میزان توجه به ناحیه کمر لباس شما جذب شود.

— اگر از لباس های طرح دار استفاده می کنید، حتما این طرح ها را محدود به بالا تنه خود کنید و حتما توجه داشته باشید قسمت بالا تنه شما نهایتا تا بالای باسن شما تمام شود.

این موضوع باعث پنهان شدن خط کمر شما می شود و شکست ایجاد شده بین قسمت طرح دار در بالا و قسمت ساده در پایین باعث می شود تا کمر شما از چیزی که در واقع هست به نظر بلند تر بیاید.

کاری که در واقع می خواهید انجام دهید عدم جلب توجه بیننده به قسمت میانی بدن خودتان است، کاری در تصویر نشان داده شده در زیر، مدل سمت چپ انجام داده است. کمربند استفاده شده بر روی کمر، کمر کوتاه این مدل را برجسته می کند و موجب می شود قسمت بالا تنه وی نسبت به پایین تنه نامتقارن به نظر برسد. بر عکس لباس کوتاه استفاده شده برای مدل دست راست، خط کمر را بلندتر نشان داده و موجب متناسب به نظر رسیدن بالا تنه با پایین تنه می شود.

تعیین خط کمر بر روی بدن

تعیین خط کمر بر روی بدن

سبک و اسلوب مناسب برای زنانی که بالا تنه بلندی دارند

مشکلی که در واقع زنان با قد بالا تنه بلند با آن مواجه هستند این است که شکل و فرم هیکل آنها باعث می شود تا پاهای آنها کوتاه تر به نظر برسند. اگر شما هم یک خانم با قد بالا تنه بلند هستید، شما هم باید از لباس های خود به شکلی استفاده کنید تا به قد بخش پایین تنه شما افزوده شود.

— پیراهن هایی را انتخاب کنید که قسمت پایین آن به شکل دامن فون باشد یا کمر آن بصورت مدل امپایر طراحی شده باشد.

این سبک از لباس ها باعث می شود تا کمر شما از جایی که هست قدری بالاتر به نظر برسد و در نتیجه پاهای شما بلندتر به نظر می آیند.

— از بلوز هایی استفاده کنید که کمر شما را بپوشانند.

بلوز های که قدری کوتاه بوده و از پایین قسمتی از شکم نمایان می شوند — مانند نمونه نشان داده شده در تصویر زیر– برای خود مشکلی برای زنان با قد بالا تنه بلند هستند. زمانی که استفاده از این نوع بلوز ها مد بود، پیدا کردن بلوز هایی که به نظر شبیه به لباس آب رفته در طی فرایند شستشو نباشند، خیلی سخت بود. (به هر حال به عنوان یک تذکر یادآوری می کنم که هر دختر یا خانمی بالای 12 سال سن به هر قیمتی نباید از این پیراهن های استفاده کند. هیچ خانم بزرگسالی هم تحت هیچ شرایطی نباید از این مدل بلوز ها استفاده کند، همچنین اینکه هر روز ورزش می کنید و نیاز به این مدل لباس ها را دارید نیز اصلا بهانه خوبی برای استفاده از آنها نیست!)

تعیین خط کمر بر روی بدن

تعیین خط کمر بر روی بدن

— از شلوار هایی استفاده کنید که قسمت کمر آنها در قسمت طبیعی کمر شما یا حتی قدری بالاتر قرار گیرند.

مطمئنا باید توجه داشته باشید که از شلوارهای طرح فلر کات (که در قسمت باسن تنگ و چسبان است و از قسمت زانو به پایین همانند قیف گشاد می شود) استفاده نکنید، چرا که این مدل شلوار به کوتاه تر شدن قد پاهای شما کمک می کند.

به یاد داشته باشید: هرگز تصور نکنید که اگر لباس های مد روز استفاده نکنید، امروزی و به روز به حساب نمی آیید. حتی صنعت مد هم خیلی از اوقات دچار خطا و اشتباه می شود. همیشه نباید از آن پیروی کنید. همه روند های مد برای همه اشکال مختلف بدن مناسب نیست و شما هم مطمئنا نمی خواهید یکی از قربانیان این صنعت باشید. بهتر است خودتان سبک مورد قبول  و مناسب خودتان را داشته باشید و لباس هایی را استفاده کنید که به شما می آیند.

— در انتخاب ژاکت، ژاکت های کوتاه تر را انتخاب کنید.

به عنوان نمونه، ژاکت طرح بولرو، بر روی بدن خانم های با قد بالا تنه بلند بسیار شیک و برازنده است.

— از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید.

این مدل از کفش ها باعث می شوند تا قد پاهای شما بلندتر به نظر برسند.

— به منظور بالا بردن تاثیر پاهای بلند تر، حتما توجه داشته باشید که کفش های شما در تطابق با پوشش انتخاب شده برای قسمت پایین تنه لباس شما باشد.

اگر پیراهن یا دامن می پوشید، هماهنگ کردن جوراب شلواری نیز این اثر را افزایش می دهد، همچنان که استفاده از یک کمربند پهن رنگی هماهنگ با لباس پایین تنه شما دارد.

هر کاری که می کنید، از مدل ها و برش هایی که موجب کوتاه تر نشان داده شدن پایین تنه شما می شود، خودداری کنید. شلوارهای جین فاق کوتاه تنها موجب برجسته شدن قد بالا تنه بلند شما می شود، چرا که همانند برشی در قسمت میانی بدن شما عمل می کند و همچنین موجب کوتاه تر شدن پاهای شما می شود. از طرف دیگر شلوارهای با فاق بلند، موجب بلندتر شدن پاهای شما شده و ظاهر شما را بطور طبیعی بلندتر نشان می دهد.

تعیین خط کمر بر روی بدن

تعیین خط کمر بر روی بدن

 صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 4075 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *