تغییرهای ممکن در لباس که خیاط شما قادر به انجام دادن آنهاست

شاید تاکنون چند بار برای کوچک (یا بزرگ کردن) یک پیراهن یا کوتاه کردن قد یک شلوار به خیاط مراجعه کرده باشید. اما تغییرهای ممکن در لباس که خیاط شما قادر به انجام دادن آنهاست در این مطلب از صفر یک ایران    برایتان گفته  و به نکاتی اشاره کنیم که در راستای کم کردن از تعداد لباس هایی که هرگز بر تن شما خوب ننشسته اند می توانید انجام دهید، یعنی در عمل می توانید از خیاط خود بخواهید تا آن را برای شما انجام دهد، بدون اینکه نیاز به خرید یا دوخت یک لباس دیگر داشته باشید.

 

تغییرهای ممکن در لباس که خیاط شما قادر به انجام دادن آنهاست

 

 

تغییرهای ممکن در لباس

تغییرهای ممکن در لباس که خیاط شما قادر به انجام دادن آنهاست

1-تغییرهای ممکن در لباس  تغییر دادن آستین

در حالیکه طبیعتاً کوچک کردن آستین هایی که خیلی بزرگ هستند موضوعی کاملا منطقی و آسان به نظر می رسد، بهتر است بدانید که همیشه راه حلی برای آستین های خیلی کوچک یک لباس هم وجود دارد. اگر لباس شما در قسمت حلقه آستین خیلی تنگ چسبیده به تن است، یک خیاط حرفه ای به منظور ایجاد قدری فضا در آن قادر به انداختن آستین از قسمت بالای آن می باشد. همچنین راه دیگری که برای وی وجود دارد استفاده از جای دوخت باقی مانده در ناحیه درز ها برای باز کردن فضا می باشد. نهایتا باز هم قبل از کنار گذاشتن این لباس می توانید اصلا آستین های آن را بردارید و از این لباس به عنوان یک لباس حلقه ای استفاده کنید.

 

2- تغییرهای ممکن در لباس خلق یک دور یقه متفاوت

شما پیراهن یا تاپی دارید که عاشقانه دوستش دارید اما از فرم قرار گرفتن دور یقه آن در جای خودش راضی نیستید (این مشکل به هر دلیلی ممکن است اتفاق بیفتد، قفسه سینه بزرگ، شانه کوچک و لاغر و یا شانه های پهن . . . یا هر دلیل دیگر)!!! این خط یقه را دوباره خلق کنید! خیاط شما می تواند با همکاری شما این خط یقه را به راحتی عوض کند – بگوئید یقه را اصلا از حالت دکمه ای خارج کند یا یقه گرد شما را تبدیل به یک یقه قایقی کند، در این صورت یقه فضای کافی برای نشستن بر روی قفسه سینه به دست می آورد.

 

3- تغییرهای ممکن در لباس  شخصی دوز کردن شلوار جین

اگر تا حالا موفق به بدست آوردن یا به قولی پیدا کردن یک دست شلوار جین قدیمی و کلاسیک شده باشید، حتما می دانید که علیرغم ظاهر خوب و مناسب آن، اغلب بخوبی اندازه شما نیستند. نا امید نشوید! چرا یک خیاط به راحتی می تواند ساختار این شلوار را چنان تغییر دهد که گویی این شلوار برای شما دوخته شده است. تنها موردی که در این رابطه به آن نیاز دارید این است که این شلوار در پهن ترین قسمت (ناحیه بین کمر شلوار تا بالای سفید ران) اندازه شما باشد. نگران اندازه دور کمر شلوار هم نباشید؛ چرا که اندازه این بخش هم به راحتی قابل تغییر است. اندازه پاچه شلوار به راحتی قابل کوچک کردن با بزرگ کردن بر اساس اندازه های شخصی شما می باشد، سجاف شلوار به راحتی قابل کوتاه کردن یا بلند کردن است – در حقیقت این بخش ساده ترین بخش در تغییر می باشد – قسمت پشت شلوار هم به راحتی قابل تغییر دادن به نسبت اندازه بدن شما می باشد. فقط کافی است از خیاط خود این موارد را بخواهید.

 

4- تغییرهای ممکن در لباس  اضافه کردن یک زیپ

مشکل شما الان همون پیراهنی است که تنها به دلیل تنگ بودن و سخت بر تن رفتن از استفاده آن شانه خالی می کنید؟ خیاط شما به راحتی می تواند زیپی به آن اضافه کند – مشکل حس شد، نه؟ اگر تغییر کردن ظاهر لباس برایتان مهم نیست، از خیاط خود بخواهید یک زیپ معمولی به آن اضافه کند. اما اگر حفظ ظاهر آن برایتان اهمیت زیادی دارد، از وی بخواهید یک زیپ مخفی در پهلو اضافه کند. یک هشدار کوچک: از آنجایی که اضافه کردن این مورد به لباس نیازمند استفاده از قدری از پارچه از داخل لباس است، این کار بیشتر برای لباس هایی بهتر جواب می دهد که در عین حال نیازمند قدری کوچک تر کردن لباس هم می باشید. همچنین توجه داشته باشید که خیاط شما همچنین قادر به تعویض زیپ هم می باشد، پس به راحتی می توانید آن دامن قدیمی خود را از بازنشستگی خارج کنید.

 

5- تغییرهای ممکن در لباس حذف کردن پیلی های روی لباس

شاید همچنان به یکی از شلوار های قدیمی خود چسبیده و به استفاده از آن علاقمند هستید، شلوار از دوره ای که استفاده از پیلی بر روی لباس خیلی مد بود. یا شاید هم اصلا این شلوار را جدید خریده اید، اما استفاده از آن پیلی ها باعث می شود تا شلوار در قسمت جلو یا خوب بد قرار بگیرد. از یک خیاط بخواهید تا آنها را بطور کامل حذف کند، یا تا حدودی تغییراتی را در آنها ایجاد کند که ظاهر بهتر و امروزی تری داشته و به قولی صاف تر قرار بر روی تن قرار بگیرد.

 

صفر یک ایران – دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3245 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *