تغییر رنگ لباس در آفتاب

در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران می آموزیم که چگونه رنگ لباس هایتان را با روشی بسیار ساده و طبیعی کمرنگ تر کنید و یا به عبارتی تغییر رنگ لباس در آفتاب  را یاد بگیریم

 

مراحل

1- لباس هایی که می خواهید این کار روی شان انجام شود را جمع کنید. این لباس های می توانند شامل هر چیزی باشند، از جوراب گرفته تا پیراهن های تابستانه. فقط از تمیزی لباس ها اطمینان داشته باشید.

تغییر رنگ لباس در آفتاب

تغییر رنگ لباس در آفتاب

2- لباس ها را در آب بخیسانید. طوری که حتی به اندازه ی یک اینچ از لباس خشک نماند.

 

روش 1 – تغییر رنگ بخش هایی از لباس (رنگ رزی گرهی)

تغییر رنگ لباس در آفتاب

تغییر رنگ لباس در آفتاب

  1. لباس را مچاله کنید. انگار یک ورق کاغذ را مچاله می کنید. گره نزنید یا اینکه تمام لباس را کاملا فشار ندهید که در غیر اینصورت تمامی بخش های لباس در برابر تابش نور آفتاب قرار نمی گیرد.
تغییر رنگ لباس در آفتاب

تغییر رنگ لباس در آفتاب

  1. به مدت یک هفته لباس ها را جلوی نور خورشید قرار دهید. بسته به میزان و شدت تابش نور خورشید این زمان می تواند طولانی تر یا کوتاه تر باشد.

 

روش 2 – تغییر رنگ تمام لباس

تغییر رنگ لباس در آفتاب

تغییر رنگ لباس در آفتاب

  1. لباس را به مدت یک هفته جلوی نور خورشید پهن کنید. نیازی به مچاله کردن لباس نیست. فقط آن را بیرون در جلوی آفتاب پهن کنید و شاهد تغییر رنگ آن باشید.

 

چند نکته

این روش را فقط برای تی شرت ها انجام داده ایم و ممکن است روی دیگر انواع لباس جواب ندهد، همانطور که می دانید اغلب پارچه های مورد استفاده در تی شرت ها قدری متفاوت از دیگر انواع لباس ها است.

 

برای گرفتن نتیجه ی بهتر لباس را برای مدت زمان بیشتری جلوی نور خورشید پهن کنید.

اگر می خواهید تمام قسمت های یک لباس تغییر رنگ داشته باشد، فراموش نکنید که تمام مراحل را برای طرف دیگر لباس نیز انجام دهید؛ مگر اینکه بخواهید فقط یک طرف لباس تان کم رنگ تر شود.

این تغییر رنگ بیشتر روی لباس هایی با رنگ تیره مشهود است و احتمالا روی لباس هایی با رنگ بسیار روشن خیلی جلوه نمی کند.

 

هشدار

هر چند که بالاتر به کلمه رنگ رزی اشاره کردم، اما منظورم فقط تفهیم بهتر این مطلب برای شما بود، به عبارتی این کار رنگ رزی نیست! این کار رنگ بری یا همان سفید کردن است! که همچنین موجب آسیب زیاد به الیاف طبیعی خواهد شد و ممکن است اصلا روی برخی از مصنوعات به خوبی عمل نکند. توجه داشته باشید که در این فرایند رنگ های قرمز به رنگ های زرد تبدیل می شوند و رنگ های آبی اول به رنگ های سبز و سپس به رنگ زرد تغییر می کنند. از این رو بطور کلی استفاده از این روش توصیه نمی شود. توصیه ما این است که از یک رنگ بر استفاده کنید تا بدون آسیب رساندن به الیاف لباس، نتیجه بهتری بگیرید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 1329 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *