برای یک تغییر کلی در کمد لباس در پی چه چیزی باشیم

اولین قدم برای داشتن تغییر کلی در کمد لباس که بازتاب دهنده شخصیت واقعی شما از لحاظ سبک مد میباشد  تمرکز کردن بر اقلامی است که در کمد لباس های شما مفخی شده اند و همچنین خلاص شدن از دست مواردی است که منفعتی برای شما ندارد.

به یاد داشته باشید: که کیفیت، تناسب و سبک از جمله مهمترین فاکتورهایی است که در ایجاد یک کمد از لباس های به روز و راحت باید مد نظر قرار دهید. این بدین معنی است که هر آنچه که در کمد خود دارید از بهترین کیفیت و در بهترین شرایط باشد، خواه یک لباس رسمی یا غیر رسمی باشد. در حین فهرست کردن اقلام موجود در کد خود، هر آنچیزی که امتیاز 10 از شما دریافت نمی کند را باید از کنار گذاشته و از دست آن خلاص شوید. هیچ چیزی با امتیاز کمتر از ده در عمل قابل قبول نیست، حتی برای رفتن تا فروشگاه سر خیابان، یا قدم زدن با سگ خانگی یا حتی داشتن تفریحی کوتاه در داخل محیط خانه!!!

تغییر کلی در کمد لباس

تغییر کلی در کمد لباس

به منظور اینکه هر یک از این اقلام امتیاز 10 را از شما کسب کنند، باید تمامی آزمون های زیر را پشت سر بگذارند. نکته مهم دیگر اینکه برای انجام این کار باید سراغ کمد لباس های خودتان بروید، تک به تک لباس ها را به تن کنید و در آن حالت این 5 سوال را از خودتان بپرسید، توجه کنید که این کار را باید برای تک به تک لباس ها انجام دهید. نکته دیگر اینکه این سوال ها دارای ترتیب خاصی نیست و هیچ یک نسبت به دیگری دارای ارزش یا اهمیت بیشتری نمی باشد.

نکته: در این رابطه باید به شدت با خودتان صادق باشید. شاید بهتر باشد در این حین یکی از دوستان شما (خصوصا کسی که از سبک سلیقه خوبی در رابطه با مد برخوردار است در کنار شما باشد). همچنین همراه بودن با یکی از دوستان موجب می شود که کل این فرایند را زودتر و با لذت بیشتری انجام دهید، خصوصا که شما هم می توانید هم کمک را به او بکنید، اما صداقت داشتن این دوست از اهمیت زیادی برخوردار است.

تغییر کلی در کمد لباس

تغییر کلی در کمد لباس

 

سوال اول: این لباس از لحاظ کیفیت در چه وضعیتی قرار دارد؟

قبل از اینکه هر یک از لباس های خود را بر تن کنید، نگاهی کلی بر هر یک از آنها داشته و وضعیت فعلی آنها را ارزیابی کنید. آیا لکی دائمی بر روی آن وجود دارد که قابل پاک شدن نباشد؟ آیا سوراخی بر روی سطح آنها وجود دارد که قابل تعمیر کردن نباشد؟ آیا احیانا آنقدر کشیده شده که دیگر به حالت اولیه خودش باز نگردد؟ آیا سطح پارچه گلوله گلوله شده؟ اگر به هر یک از سوال های مطرح شده در این بخش جواب مثبت داده اید، اصلا نیازی به پوشیدن آن هم ندارید و مستقیم آن را در سبد یا کیسه ای که مخصوص بخشیدن لباس ها به دیگران قرار داده اید، بگذارید.

سوال دوم: آیا با شما تناسب دارد؟

اگر این لباسی که باید در موردش تصمیم بگیرید، از کنترل کیفیت به سلامت عبور کرده است، مرحله بعدی پوشیدن آن در برابر آینه است. آیا اندازه شماست؟ و مهمتر از آن اینکه آیا بر تن شما همچنان زیبا است؟ آیا واقعا نمره 10 به آن می دهید؟ آیا زمانی که آن را بر تن می کنید مثلا احساس میلیونر بودن دارید؟ اگر نه، پس به کمد لباس شما تعلق ندارد.

به یاد داشته باشید: اگر بلوزی دارید که با یکی از شلوارهای شما خیلی شیک و زیبا است، اما به قدری تنگ شده است که در زمان پوشیدن آن برآمدگی روی شکم شما قدری نمایان می شود، پس قبول کنید که دیگر برای شما مناسب نیست. از دستش خلاص شوید! اگر از دست ایرادی که دارد، قدری ناراحت هستید، بدانید که هر قدر هم در کنار آن شلوار شما شیک باشد، باز هم از آن استفاده نخواهید کرد. اینکه آن را به کس دیگری بدهید خیلی بهتر از این است که فقط و فقط به این دلیل که از این رنگ تنها همین یک بلوز را دارید، آن را در کمد خود نگاه دارید، اما هر بار که آن را می بینید با احساس بدی نسبت به آن روبرو شوید.

سوال سوم: آیا این ژاکت، پیراهن، شلوار یا هر چیز دیگر به روز و مد است؟

آیا این لباس در حال حاضر مد است؟ اگر نیست، به نظر شما جزء آن دسته از لباس هایی که کلاسیک در نظر گرفته شده و همیشه به روز هستند، طبقه بندی می شوند؟ یا اینکه آیا از لباس های با کیفیتی هستند که ممکن است باز در آینده مد و به روز شوند؟ (البته توجه داشته باشید که گزینه آخر به ندرت اتفاق می افتد، حتی اگر چند سال دیگر هم دوباره مد شوند، مطمئنا تفاوت هایی با شکل قبلی خودشان خواهند داشت.)

اِپل های لباس که در دهه 60 استفاده از آنها مد بود را یادتان هست؟ زمانی که دوباره استفاده از آنها در لباس ها مد شد، در اندازه های خیلی کوچکتری مورد استفاده قرار می گرفتند، و در نتیجه نگهداری اقلام قدیمی که با استفاده از آنها دوخته شده بودند، اصلا ارزش نگاه داشته شدن نداشتند. بنابراین اگر این لباس اصلا جزء دسته کلاسیک قرار نگرفته و متعلق به مد و سبک پوشاک سال گذشته هستند، پس از دستش خلاص شوید.

سوال چهارم: آیا با سبک فعلی زندگی شما همخوانی دارد؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید فعالیت های روزانه خود را مد نظر قرار دهید و سپس اقدام به ارزیابی چیزی کنید که در عمل نیاز به استفاده از آن دارید. آیا نیاز به لباس های دفتری، مهمانی یا حتی ورزشی دارید؟ حتی ممکن است به هر سه گزینه مطرح شده نیاز داشته باشید، اما اگر دیگر مثلا تنیس ورزش نمی کنید، یا شرایط کاری شما به گونه ای است که دیگر در یک دفتر کار نمی کنید و . . . حتما و حتما این موارد را در تصمیم گیری خود لحاظ کنید. در مورد لباس های قدیمی خود که حتی ممکن است با آنها خاطراتی هم داشته باشید، احساسی برخورد نکنید. اگر شما از آنها استفاده نمی کنید، ممکن است شخص دیگری بتواند از آنها استفاده کند. به نظرتون بهتر نیست؟ البته به نتیجه حاصل از کنار گذاشتن این موارد از کمد لباس های خودتان هم توجه داشته باشید.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 3406 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *