راهنمای خرید کت و ژاکت برای دختران

خرید کت و ژاکت برای دختران و  پسران ، فرایندی سخت و پر زحمت است. هر زمانی که تصور می کنید یک لباس خوب و مناسب پیدا کرده و فرزند شما آن را دوست دارد، پس از مدتی فرزند شما قدری رشد می کند و دیگر برای وی قابل استفاده نیست و بنابراین نیاز به آغاز کردن این فرایند از آغاز دارید. اما زمانی که نوبت به خرید کت و یا ژاکت برای دختران می شود، این فرایند سخت تر از هر چیزی دیگری است، چرا که نیاز به چنین پوششی برای آنها یک باید است و البته خیلی هم زودگذر. در برخی از مناطق به دلیل شرایط خاص آب و هوایی این دسته از پوشاک تنها برای یک بازه زمانی 4 ماهه قابل استفاده می باشد و البته در برخی دیگر این بازه زمانی از این هم کوتاه تر می شود. در برخی از این مناطق کودکان نیاز به استفاده از این پوشاک در بازه زمانی شهریور ماه تا اواسط اردیبهشت دارند که دقیقا همان بازه زمانی است که کودکان و نوجوانان با بیشترین میزان رشد روبرو هستند.

خرید کت و ژاکت برای دختران

خرید کت و ژاکت برای دختران

این راهنما به منظور کمک به والدین، اقوام و دوستان دختران جوان با سایز 4 به بالا در فرایند خرید کت و ژاکت برای مجله مد و پوشاک صفر یک ایران تهیه شده است که با تمرکز بر یکی از مهمترین ملاحظات در خرید کت و ژاکت برای دختران یعنی سایز بندی آنها آغاز می شود. سپس قدری به نکات مرتبط به صرف هزینه کمتر در این دسته از خرید ها (البته به طور کلی) می پردازد.

اندازه و سایز قبل از خرید کت و ژاکت برای دختران

قبل از خرید کت و ژاکت برای دختران یکی از مهمترین نکات داشتن یک ذهنیت کلی از اندازه کتی است که این دختر به آن نیاز دارد. خصوصا در زمان خرید های آنلاین یا زمانی که لباس را به نمایندگی از مصرف کننده به عنوان هدیه برای وی تهیه می کنید، باید توجه داشته باشید که اندازه هایی که بر اساس آن انتخاب خود را انجام می دهید یکی از مهمترین نکاتی است که بر انتخاب شما تاثیر می گذارند. با این وجود باید توجه داشت که سایز بندی لباس ها، خصوصا لباس هایی که مثل ژاکت و کت باید بر روی دیگر لباس ها پوشیده شوند، تا حدودی متفاوت از دیگر اقلام پوشاکی می باشد که دختر خانم ها اغلب مورد استفاده قرار می دهند. به عبارتی تنها تکیه کردن بر سایز لباس ها یا شلوارهایی که یک دختر استفاده می کند، و استناد به آنها برای خرید کت یا ژاکت می تواند موجب خرید لباس هایی بسیار بزرگ یا بدتر از آن بسیار کوچک شود. بنابراین توجه کردن به اندازه ها و سایز مخصوص آن دختر خانم قبل از آغاز فرایند خرید قابل توجه و با اهمیت می باشد.

سایز بندی کت دختران قبل از خرید کت و ژاکت برای دختران

بطور مشابه همانند شلوار های جین یا پیراهن های دخترانه، بخش هایی از بدن دختر خانم ها وجود دارد که در زمان اندازه گیری برای کت یا ژاکت باید مورد توجه قرار بگیرند یا اصلا نباید به آنها توجه داشت. همانطور که پیش از این اشاره شد این راهنما برای کمک به خرید کت و ژاکت برای دختران با سایز 4 و بزرگتر از آن یعنی تا سایز 14 تهیه شده است. توجه داشته باشید که برای دختران همچنان که وارد سنین بالاتر می شوند، خرید کردن در بخش های مربوط به نوجوانان و بزرگسالان راحت تر می باشد. علاوه بر این بر خلاف کت نوزادان و  یا کودکان که سایز آنها را تنها بر اساس قد و وزن تعیین می کنیم، کت دختران دارای یک جدول سایز بندی خاص است که در خرید باید عینا بر اساس آن پیش بروید.

همچنان که در جدول زیر می بینید توجه کردن به سن آنها نقطه مناسبی برای آغاز تصمیم گیری می باشد. با این وجود باید توجه داشته باشید که فاکتور سن حداقل ترین و کم دقت ترین فاکتوری است که در این فرایند خرید می توانید به آن تکیه کنید. در عوض استفاده از یک متر پارچه ای یا پلاستیکی و بدست آوردن اندازه دور سینه، فاصله بین یک زیر بغل تا زیر بغل دیگر و طول بلند ترین قسمت دست بهترین راه و روش برای بدست آوردن سایز می باشد. خلاصه این اعداد و اندازه ها در جدول زیر برای شما آورده ایم:

خرید کت و ژاکت برای دختران

جدول سایز بندی خرید کت و ژاکت برای دختران

جدول بالا به عنوان نقطه آغازی برای پیدا کردن سایز دقیق دختران در اختیار شما قرار گرفته است. باید توجه داشته باشید که حتما تفاوت هایی در اندازه از یک برند به برند دیگر وجود دارد. همچنین باید توجه داشته باشید که برخی از برندها مانند Justice وجود دارند که سایز های بزرگ تر 16، 18 و یا 20 هم عرضه می کنند.

علاوه بر این باید توجه داشت که گاهی ممکن است برخی از اندازه های عنوان شده در بالا با اندازه های یک دختر خانم در هماهنگی نباشد. اگر با چنین موردی مواجه شدید، بهترین گزینه و انتخاب شما انتخاب یک سایز و اندازه بزرگتر می باشد. توجه داشته باشید که کت و ژاکت که بر روی دیگر لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد، نباید دقیقا اندازه و چسبیده به بدن باشند. همچنین توجه داشته باشید که در صورت گشاد و بزرگ بودن یک لباس با مراجعه به یک خیاط ماهر همیشه می توانید بخش هایی از لباس را کوچک تر کنید، اما بزرگتر کردن بخشی از یک لباس ممکن به راحتی ممکن نباشد.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1806 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *