باز هم خطراتی از دنیای مد

پیش از این هم مطلبی کوتاه در مورد خطرات و مشکلاتی که دنیای مد ممکن است برای شما به دنبال داشته باشند مطلبی منتشر کرده ام، هر چند دوست ندارم در مورد این موارد مطالبی برایتان بگویم، اما واقعیتی است که دانستن آنها لازم است. امیدوارم آخرین دست از مطالب اینچنینی باشد که در اینجا برای شما معرفی می کنیم.

باز هم خطراتی از دنیای مد

باز هم خطراتی از دنیای مد

هرگز اجازه ندهید انتخاب های شما از دنیای مد و پوشاک شما را تبدیل به یک قربانی دنیای مدکند. در ادامه نکاتی را با شما در میان می گذارم که با استفاده از آنها و بدون داشتن احساسی بد می توانید خیلی شیک و زیبا به نظر برسید.

همه چنین تجربه ای داشته ایم، تجربه یک شب رقص و بایکوبی و شادی البته با یک جفت کفش پاشنه بلند که منجر به بیدار شدن از خواب در صبح روز بعد با کلی درد و ناراحتی است(که البته در مطلب قبلی در همین رابطه با نشان دادن یک تصویر ساده اشاره کردیم). اما ادامه خطراتی که از جانب دنیای مد متوجه سلامتی ما هست:

باز هم خطراتی از دنیای مد

کمربندهای تنگ و سفت

1- کمربند ها تنگ

بر اساس اطلاعات مختلف گفته می شود که حداقل 20% از زنان در دوره ای عمر خودشان سندرم روده تحریک پذیر را تجربه کرده اند. اگر مستعد نفخ کردن، حرکات نامنظم روده یا کولیت روده هستید، همواره لباس هایی را برای خود انتخاب کنید که نیاز به سفت و محکم بسته شدن کمر آن نداشته باشید، یا اینکه خیلی راحت کمربند لباس را گاه به گاه قدری شل کنید.

باز هم خطراتی از دنیای مد

سوتین با اندازه نامناسب

2- سوتین های تنگ و چسبان

برای کوچکتر و جمع و جور تر به نظر رسیدن خیلی از خانم ها تمایل دارند با استفاده از سوتین ها کوچکتر سینه های خودشان را کوچکتر نشان بدهند. نکته اول اینکه این دست از سوتین ها حالت حمایتی مورد انتظار را نداشته و باعث شل شدن و افتادگی در قسمت سینه ها پس از مدتی می شوند. همچنین دیده شده که برخی از خانم ها سعی می کنند بند سوتین های معمولی را بیش از اندازه تنگ و کشیده کنند، در حالی که در شکل درست آن تنها 10 از وزن این بخش از بدن باید توسط بندهای سوتین تحمل شود. توجه داشته باشید که اندازه متوسط سینه ها در خانم ها کاپ D یا DD است و وزن متوسط سینه ها حدود 280 تا 340 گرم است که به عبارتی وزن زیادی را به خودی خود به قفسه سینه و شانه ها وارد می آورد، حالا اگر این فشار این وزن توسط خود ما افزایش پیدا کند، با سردرد، درد در گردن و حالت بی حسی در دستان و بازو مواجه می شویم. بنابراین اگر لباس خود را از جایی تهیه کنید که فروشنده یا کارشناسی مطلع در پیدا کردن سایز مناسب لباس زیر به شما کمک کند، دیگر نیازی به قربانی کردن راحتی و آسایش خودتان نخواهید داشت.

باز هم خطراتی از دنیای مد

چکمه های طبیعی از پوست گوسفند

3- چکمه های زمستانی

چکمه هایی که از پوست گوسفند تهیه شده اند همواره همانند یک سکه دو روی مختلف دارند. از یک نظر می توان گفت این چکمه ها بسیار خوب و عالی هستند، چرا که گرم و راحت بوده و پا در داخل آنها قدری قادر به حرکت می باشد، از طرف دیگر به دلیل نرمی و حالت پذیری بسیار زیاد اصلا از پا حمایت نکرده و تکیه گاهی برای آن در نظر گرفته نمی شود. قوس و انحناء پا در این کفش ها به شدت آسیب دیده و تغییر می کند، چرا که قوس کف پا کاهش پیدا می کند و بقیه قسمت های پا کشیده شده و قدری هم پهن می شود که موجب ایجاد پینه در کف پا می شود.

باز هم خطراتی از دنیای مد

سوتین های معروف به اسپرت و ورزشی

4- سوتین های اسپرت

بدون وجود حمایت کافی سینه های شما در حین حرکات سنگین ورزشی ممکن است دچار کشیدگی و فشار زیادی را متحمل شوند. بنابراین برای جلوگیری از چنین وضعیتی توصیه می شود برای استفاده از سوتین های ورزشی حتما به اندازه بدن خود که برای سوتین های معمولی هم در نظر می گیرید توجه کنید. این کار موجب ثابت شدن سینه ها و ممانعت از حرکت آنها در 70% موارد می شود. بدون حمایت کافی رباط سینه ها پس از مدتی نازک و شکننده شده و به راحتی می شکند که پس از آن تنها راه درمان و برگرداندن شکل سینه ها به روز اول تن دادن به عمل جراحی است.

باز هم خطراتی از دنیای مد

انواع لنزهای رنگی و زیبایی

5- لنزهای زیبایی

تغییر رنگ چشم های شما یا حتی شکل عنبیه چشم برای یک یا دو بار برای حضور در یک مهمانی خاص شاید کار خوب و مناسبی باشد، اما اگر این لنز ها بصورت اشتباه مورد استفاده قرار بگیرند، اولین پیامد آن برای شما می تواند دردناک شدن و جراحت در ناحیه چشم باشد. اغلب مردم تصور می کنند که خودشان خیلی راحت از فروشگاه های لوازم آرایش و یا … اقدام به خرید لنزهای بی خطر زیبایی بکنند. اما حقیقت این است که اغلب این لنزها مورد تائید سازمان غذا و دارو نیستند و در نبود استاندارد های لازم تولید شده و مشکلات بسیار زیادی را برای چشم می توانند در بلند مدت یا حتی کوتاه مدت ایجاد کنند. همچنین استفاده از این لنزها باید با نظارت پزشک انجام شود، چرا که اگر این لنزها بیش از حد بزرگ باشند می توانند موجب قرمزی، آماس یا التهاب قرنیه و در مواردی عفونت چشم شوند. اگر زیاد هم کوچک باشند، موجب تغییر تصویر در نظر استفاده کننده می شوند، چرا که به دلیل حرکت کردن آنها در چشم استفاده کننده از این لنزها اصولا تصویر را در نقطه ای که باید نمی بیند یا در به عبارتی تصویر در قسمت مات لنز قرار می گیرد. ضمن اینکه در استفاده از این لنزها باید به موارد بهداشتی در نگهداری از آنها هم بسیار توجه داشت و حتی برای مصارف زیبایی نیز تحت نظر پزشک از آنها استفاده کرد.

باز هم خطراتی از دنیای مد

دمپایی لا انگشتی و انواع مختلف صندل

6- دمپایی لا انگشتی

این نوع از دمپایی ها همان مشکلی را برای پاهای ما سبب می شوند که در مورد چکمه های از جنس پوست گوسفند به آن اشاره شد. این دمپایی ها حرکت آزادانه پا را موجب می شود که پس از مدتی می تواند موجب صدمه دیدن رباطی در کف پا بنام رباط فاسیا می شود که مسئولیت جمع شدن و آزاد شدن پا را بر عهده دارد. البته توجه داشته باشید که اشاره این مورد فقط و فقط به دمپایی نیست، بلکه این خطر و وضعیت شامل حال خانم هایی که از صندل هم استفاده می کنند می شود.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1734 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *