چه خطراتی در کمد لباس های شما مخفی شده است؟

مد روز هزینه هایی را هم برای شما دارد وشما را سمت فروشگاه ها میبرد و باخرید های کوچک و بزرگ  کمد لباس  شما را انباشته می کند البته این هزینه تنها هزینه هایی نیست که بر روی برچسب قیمت این محصولات درج شده است. کفش های با پاشنه بلند 10 سانتی و یا شلوارهای جین فوق العاده تنگ و چسبان به اعتقاد کارشناسان این حوزه ممکن است سلامتی شما را از طریق عفونت های قارچی یا حتی بی حس شدن پا و … به خطر بیاندازند.

در این مطلب به 5 مورد از این موارد برای شما طرفداران و دنبال کنندگان مطالب مد اشاره می کنم:

مقصر اصلی در صنعت مد: شلوارهای جین تنگ و چسبان

خطر سلامتی: استفاده از شلوارهای خیلی تنگ و چسبان می تواند موجب تحت فشار قرار گرفتن اعصاب آن ناحیه از بدن شده و ایجاد بی حسی کند. این مسئله که از آن تحت عنوان سندروم شلوارهای تنگ نام برده می شود، در طولانی مدت حتی می تواند موجب از کار افتادن و اختلال در کار دستگاههای مرتبط با آن قسمت را بوجود بیاورد. – – (با روش اندازه گیری بدن آشنا هستید؟)

خطراتی در کمد لباس های شما

چه خطراتی در کمد لباس های شما مخفی شده است؟

مقصر اصلی در صنعت مد: کفش های پاشنه بلند

خطر سلامتی: کفش های با پاشنه ها بلند و سرپنجه باریک صدمه و آسیب و بسیار زیادی به بدن خصوصا در قسمت پاها و کمر وارد می سازند که از جمله آنها می توان به پینه پا، انگشتان چکشی، آسیب به اعصاب، مرگ استخوان، شکستگی استخوان بر اثر فشار و پیچ خوردگی مچ پا شوند. هر قدر ارتفاع پاشنه کفش مورد استفاده قار گرفته بلند تر باشد، وزنی بیشتری از طرف بدن فرد به سمت سرپنجه ها و انگشتان پا هدایت می شود که موجب درد در آن ناحیه می شود. راه حل برای این کار عدم استفاده از کفش پاشنه و بلند و استفاده از کفش هایی است که دارای طراحی مناسب در تقسیم وزن بدن در بخش های مختلف بدن باشد.

خطراتی در کمد لباس های شما

چه خطراتی در کمد لباس های شما مخفی شده است؟

مقصر اصلی در صنعت مد: شورت بندی(لامبادا)

خطر سلامتی: استفاده از این دسته شورت ها که بندهای خیلی سفتی دارند موجب سایش زیاد روی پوست، ایجاد ترک، عرق کردن، سوختگی و در نهایت ایجاد محیطی مناسب برای ردش انواع قارچ می شود. همین مشکلات تا حدودی در استفاده از شلوارهای جین خیلی تنگ هم وجود دارد. حتی در برخی موارد دچار شدن به گرفتگی عروق در قسمت هایی از بدن که در استفاده از این لباس خیلی تحت فشار قرار می گیرند نیز دیده شده است.

مقصر اصلی در صنعت مد: کراوات

خطر سلامتی: بستن گره کراوات بصورت تنگ و سفت و همچنین استفاده از یقه های چسبان و بسته (67% مردان پیراهن هایی می خرند که یقه های خیلی تنگ و سفت دارند) موجب قطع شدن جریان خون در قسمت گردن به سر شده، که منجر به تاری دید، سر درد و وز وز در گوش می شود. همچنین استفاده از این یقه ها موجب کم شدن حرکت در ناحیه گردن، گرفتگی عضله گردن و پشت و شانه ها می شود. بدتر از همه چون کراوات اصولا به اندازه دیگر لباس ها مورد شستشو قرار نمی گیرد، می تواند محلی برای رشد میکروب های عامل انواع بیماری تلقی شوند، که خود دلیلی برای عدم استفاده از لباس های رسمی می باشد.

مقصر اصلی در صنعت مد: گوشواره

خطر سلامتی: اغلب متخصصین پوست اعتقاد دارند که 20% از تمامی تزئینات فلزی و … که با سوراخ کردن قسمتی از بدن از آن آویزان شده یا بر روی آن قرار می گیرند می توانند موجب شکل گرفتن نوعی عفونت قارچی در بدن شوند. خصوصا هرگونه تزئینی که در آن از کمترین مقدار فلز نیکل استفاده شده باشد می تواند موجب ایجاد حساسیت و خارش در پوست شود که حتی ممکن است سالیان بعد از مصرف بروز کند. همچنین استفاده از گوشواره سنگین، در صورتی که به دفعات مورد استفاده قرار گیرند، می توانند موجب بزرگ و گشاد شدن سوراخ گوش شده و مشکلاتی را ایجاد کنند یا حتی در صورت گیر گردن به چیزی و کشیده شدن موجب پاره شدن لاله گوش شوند که درمانی بسیار سخت و زمان بر را می طلبند.

خطراتی در کمد لباس های شما

چه خطراتی در کمد لباس های شما مخفی شده است؟

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1442 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *