ایده‌هایی برای داشتن ظاهری جوان‌تر با انتخاب لباس

شیوۀ لباس پوشیدن و انتخاب لباس رنگ و فرم آن ، در جوان نشان دادن سن یا شخصیت تان نقش مهمی دارد. لباس‌هایی که شما را با طراوت، غیررسمی و راحت نشان می‌دهند، سن شناسنامه ای شما را هم کمتر نشان می‌دهند. در حالی که بعضی دیگر از لباسها به دلایل مختلف، سن شناسنامه ای شما را بیشتر نشان می‌دهند. با انتخاب درست سبک لباس پوشیدن و رعایت نکاتی کوچک، جوان‌تر و متناسب‌تر و جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. در این رابطه نکاتی که برای انتخاب لباس بیان کرده‌ایم را درمجله صفر یک ایران  مطالعه کنید:

 

اولین نکته‌ که شامل انتخاب لباس می‌شود: اگر از سن نوجوانی عبور کرده اید و یک خانم جوان به حساب می آیید، پافشاری بر لباس ‌پوشیدن به سبک نوجوان‌ها، نه تنها پذیرفته نیست؛ بلکه تاثیر عکس دارد و بین وضعیت فیزیکی و وضعیت ظاهری شما تضاد به وجود می‌آورد و ویژگی‌هایی که سعی در پوشاندن یا مخفی کردنشان داشتید را نمایان می‌کند. اندازه، اعتدال و خوش سلیقه بودن، نکات اصلی خوش پوشی به حساب می آیند. اکنون می بینیم که بدون در نظر گرفتن این نکات، کدام لباسها مناسب‌تر هستند و از پوشیدن کدام لباس‌ها باید اجتناب کرد.

 

انتخاب لباس

انتخاب لباس

 

بدون شک، شلوار جین در راس لباس‌هایی است که شما را جوان‌تر و بهتر نشان می‌دهد. برای طول روز مناسب است، با اکثر لباس‌ها و متعلقاتشان ست می‌شود و تضادی ایجاد می‌کند که برای خانم ها با هر سنی زیبا می باشد. کمد لباستان را با انواع شلوار جین در رنگ‌ها و فرم‌های متفاوت و بلوز و ژاکت که برای پوشیدن در اواسط فصل و غروب‌های دلچسب تابستان مناسب هستند، پر کنید. برای لحظات تمدد اعصاب و تفریح و انجام کارهای عادی روزمره مثل خرید و پیاده‌روی، میتوانید از شلوار جین و کفش کتانی استفاده کنید. برای موقعیت‌های رسمی مثل دفتر کار یا مدرسه یا ملاقاتی کاری، لازم است از پیراهن و ژاکت و جواهرات رسمی استفاده کنید. تنها نکته این است که بعد از مدتی معین، شلوارهای جین‌ پاره یا طرحدار نپوشید.

 

یکی دیگر ازآیتم های مورد توجه برای لباس پوشیدن به طوری که جوان و جالب به نظر بیایید، استفاده از تی‌شرت است که پوششی ضروری برای ماه‌های گرم‌تر به حساب می آید و بدون متعلقات غیر ضروری، میتوانید روز راحتی را با آن سپری کنید. تی‌شرت برای ظاهری ورزشی مناسب است و لباسی کاربردی و راحت است که وقتی به درستی ست شود و با مدل مو و آرایشی مناسب ترکیب شود، سن را کمتر نشان می‌دهد. همه تی شرتها بطور کلی مناسب هستند، البته با فرض اینکه آنقدر کوتاه نباشند که توانند قسمت رویش شکم و ناف را بپوشانند. ساپورت که در حال حاضر طرفداران زیادی دارد، با ستی مناسب، برای همۀ خانم‌ها با توجه به پوشش بالاتنه‌شان مناسب است. در موقعیت‌های رسمی، بهتر است ساپورت با ژاکتی کلاسیک یا بلوزی بلند پوشیده شود تا زیبا باشد. اما در موقعیت‌های عادی روزمره می‌توانید ساپورت را با تی‌شرتی بلند و کفش بدون پاشنه استفاده کنید.

 

انتخاب لباس

انتخاب لباس

 

انتخاب رنگ نیز در جوانتر نشان دادن شخص، نقش مهمی دارد

مشکی همیشه عالی و جذاب است، اما دقت کنید که تنها لباس متفاوت کمدتان نباشد. پوشیدن لباس مشکی یا تیره، به فرد حس ناراحتی می‌دهد که قطعا باعث میشود پیرتر به نظر بیاید. بنابراین در انتخاب لباس از رنگ مشکی یا رنگ‌های تیره، زیاد استفاده نکنید. در عوض از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید یا اگر به رنگ‌های آرام و تیره خیلی علاقمند هستید، توجه داشته باشید که با ترکیب آنها با رنگ‌های دیگر، شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسید.

 

با این توضیحات راجع به لباس پوشیدن در شرایط رسمی و غیر رسمی، می‌دانید که چه لباس‌هایی را باید و چه لباس‌هایی را نباید در کمدتان داشته باشید. از جمله لباس هایی که حتما لازم است داشته باشید، لباس مشکی است، لباسی مناسب برای اکثر موقعیت‌ها و اکثر خانم‌ها، دامن کوتاه تا روی زانو، بلوزی سفید، یک جفت کتانی، ژاکت و شلوار جین کلاسیک، ساپورت و تی‌شرت! از دسته دوم که داشتن آنها را باید فراموش کنید پیراهن و دامن های کوتاه(آنقدر کوتاه که مثلا برای دختر دوازده ساله مناسب باشد)، بلوزها و لباس های زیری که موجب به چشم آمدن اندازه و ترکیب بدن می شوند، لباس و کفش با رنگ‌های کودکانه (مثل آبی و صورتی آبنباتی) را باید نام برد. در پایان به خاطر بسپارید حتی انتخاب لباس با سبکی مناسب، به تنهایی شما را جوان‌تر نشان نمی‌دهد؛ بلکه باید با آرایشی مناسب و مدل مویی زیبا ترکیب شود تا موثر باشد. ظاهر، مو و آرایش باید به درستی باهم ترکیب شوند تا جوانتر و زیباتر به نظر بیایید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 2600 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *