دانستن ترفندهای شیک پوشی

همیشه هر قدر هم که در زمینه لباس، مد و پوشاک و .  اطلاعات و تجربه داشته باشیم، اشتباهات ساده  وجود دارد، که شما با دانستن ترفندهای شیک پوشی  زیباتر خواهید بود

 

ترفندهای شیک پوشی 1: اشتباه در تو گذاشتن لبه پایین شلوار جین

راه حل: استفاده از یک خیاط خوب

به هیچ وجه اقدام به بریدن لبه پایین شلوار و از دست دادن دوخت زیبا، باریک و زرد رنگ لبه شلوار نکنید. یک خیاط خوب باید توانایی حفظ این دوخت شیک و اوریجینال بر روی شلوار را داشته باشد. یکی از روش های خوب و مناسب برای این کار که البته نیاز به تجربه بسیار زیادی دارد، بریدن بخشی از قد شلوار در قسمت بالای لبه شلوار و کوتاه کردن آن و سپس دوختن این لبه همراه با دوخت زرد رنگ موجود بر روی آن با استفاده از نخ آبی و همرنگ پارچه شلوار است که البته ممکن است قدری از آن دیده شود یا اینکه در قسمت بالای این نوار یک سانتی به اندازه دلخواه و مورد نیاز برای کوتاه کردن قد شلوار، شلوار را بصورت طرح آکاردئون لا زده و آن را با نخ همرنگ پارچه شلوار می دوزند.

ترفندهای شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

 

2- چاک باز نشده در قسمت پشت کت

راه حل: قیچی

ژاکت، کت اسپرت و انواع دامن در خیلی از موارد ممکن است در حالی به بازار و مشتری عرضه شوند که چاک یا چاک های طراحی شده در پشت یا کناره های آنها باز نشده اند و یا اینکه توسط یک نخ خیلی محکم دو طرف به یکدیگر دوخته شده اند. پس فراموش نکنید که حتما باز بودن این چاک را چک کنید، اگر فراموش کنید اولین مشکلی که برای شما پیش می آید، ممکن است شکافتن آن با صدایی ناخوشایند در زمان برداشتن یک قدم بزرگ یا برداشتن چیزی از روی قفسه بالایی کابینت آشپزخانه است که عاملی بالقوه برای خجالت و شرمندگی در برابر اطرافیان است.

ترفندهای شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

 

3- بلوزی که بر اثر شستشو شکافی در بین دکمه های آن ایجاد شده

راه حل: نوار چسب

بلوز مورد علاقه خودتان را از داخل ماشین لباس شویی خارج کرده و به یکباره می بینید که پس از خشک شدن قدری آب رفته است و زمانی که آن را بر تن می کنید، از دو طرف قدری کشیده شده و لباس زیر شما یا پوست تن شما از بین فاصله ایجاد شده در بین دکمه های آن مشخص شده است. حتی تا جایی که ممکن است برخی از همکاران هر لحظه در انتظار شکافته شدن و پریدن دکمه لباس شما از یک طرف میز کنفرانس به طرف دیگه باشند.

یکی از راه حل مناسب برای این کار استفاده از یک تکه چسب دو رو مخصوص استفاده بر روی پارچه در بین فضای باز بین دکمه هاست. از این طریق این فاصله کمتر شده و ضمن کمتر دیده شدن بدن شما، امکان اینکه چند مرتبه دیگر بدون دردسر و راحت بتوانید از بلوز خودتان استفاده کنید، بسیار بیشتر و بیشتر می شود.

ترفند های شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

 

5- مشکل: شلوارهای کوتاه با چکمه

راه حل: استفاده از چکمه های بلندتر

پیش از این شلوارهای تنگ و چسبان زنانه که به اسم شلوارهای کشی هم شناخته می شدند، تنها به عنوان شلوارهای مختص تابستان مورد استفاده قرار می گرفتند، اما امروزه این طرح و مدل از شلوارها در انواع پارچه های ضخیم تر از قبیل پشم و یا فاستونی تولید و عرضه می شود. اما از آنجایی که در فصل زمستان ما اغلب از انواع چکمه استفاده می کنیم و این شلوارهای چسبان هم اغلب قد کوتاهی دارند، فاصله ایجاد شده بین انتهای لبه چکمه و این شلوارها موجب بد شدن قطع شدن ارتباط پا در قسمت مچ پا شده و ظاهر برای ما ایجاد می کند. اما استفاده از چکمه های بلند تر که موجب پوشانده شدن قسمتی از ماهیچه ساق پا و یا حتی قسمت بیشتری از پوست پا در زیر این شلوارها می شود، اثر بسیار مناسبی در بلند تر به نظر رسیدن قد ما دارند.

ترفند های شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

 

6- مشکل: سایه انداختن و دیده شدن لباس زیر از روی بلوز

راه حل: استفاده از یک سوتین به رنگ پوست

لباس های زیر به رنگ سفید ممکن است در برابر لباس های زیر قرمز رنگ خیلی شیک و باکلاس به نظر برسند، اما حقیقت این است که وقتی آنها را در زیر مثلا یک بلوز دیگر به رنگ سفید مورد استفاده قرار می دهید، این سوتین سفید در حقیقت در حال فریاد زدن است که: “هِی، من و نگاه کن! دیدی من؟” زمانی که می خواهید این دست از لباس های شما که دوست ندارید کسی در مورد آنها صحبتی بکند، توسط دیگر در زیر یک بلوز خیلی شیک و زیبا دیده هم نشوند، از یک سوتین به رنگی شبیه به پوست بند خود استفاده کنید و توجه داشته باشید که این موضوع برای تمام انواع لباس های زیر کاربرد دارند.

ترفند های شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

 

7- فاصله لخت و پوشیده نشده بین کمر شلوار و لبه بلوز

راه حل: چند لایه پوشیدن

در سال های اخیر همواره فاق شلوارها از مدلی به مدل دیگر کوتاه تر و کوتاه ار شده اند و این در حالی است که قد بلوزها همواره در همان اندازه قبلی ماند و تغییری نکرده اند. نتیجه و حاصل کار چیست؟ قسمت از بدن شما در بین بلوز و لبه شلوار لخت باقی مانده و تصویری از یک نوجوان مدگرا را در نظر دیگران در مورد شما ایجاد می کند. راه حل این کار بجای کنار گذاشتن بهترین و شیک ترین شلوار مورد علاقه شما، استفاده از یک لایه لباس دیگر از جنس تور یا گیپور در زیر بلوز خودتان است که قد آن قدری بلندتر بوده و لبه آن از زیر بلوز شما بیرون بیاید. با این کار علاوه بر پوشانده شدن شکم شما، ظاهری بسیار شیک و مدرن برای خود ایجاد کرده و همچنین بدن تان هم گرم تر از حالت عادی می شود و از سرما خوردن کلیه خودتان در فصل گرما جلوگیری کرده اید.

ترفند های شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران  به نه مورد از این ترفندهای شیک پوشی پرداخته ایم و راه حل ساده ای مبنی بر چگونگی اجتناب از آنها را گوشزد کنیم.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 2791 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *