راهکارهایی برای کفش های تنگ

شاید خیلی از شما ها پیش از من این راه ساده برای راهکارهایی برای کفش های تنگ رو بلد بوده باشید، اما من فکر می کنم راه خیلی خوب و در عین سادگی است که موجب میشه بتونیم از کفش های فعلی خودمون به مدت بیشتری استفاده کنیم، بنابراین تصمیم گرفتم که این روش را بصورت مصور و کامل در قالب یک مطلب برای شما دنبال کننده گان وفادار سایت صفر یک ایران ارائه کنم. پس با من همراه باشید . . .

راهکارهایی برای کفش های تنگ

راهکارهایی برای کفش های تنگ

این روش را یکی از همکاران من در سال گذشته به من یاد داد و از آن زمان به بعد هر کفش جدیدی که خریده ام مدتی را در فریزر گذرانده است.

این کفش ها رو هم هفته پیش خریدم، ولی با وجود اینکه قدری در کناره ها تنگ بود و اذیت می کرد، ولی از مدل و ارتفاع پاشنه اش خوشم اومد و تصمیم گرفتم با وجود تنگ بودن باز هم اون رو بخرم، با امید به اینکه با روشی که برای گشاد کردن آن بلد هستم بتوانم قدری مشکل را کمتر کنم.

راهکارهایی برای کفش های تنگ

راهکارهایی برای کفش های تنگ

تا کمتر از نصف یک کیسه زیپ دار را از آب پر کنید. حتما توجه کنید که درب کیسه با فشردن دو طرف انگشت شصت و سبّابه محکم بسته باشید و قبل از بستن هم هوای اضافی موجود در آن را بخوبی تخلیه کرده باشید، چرا که وجود هوا در کیسه هیچ منفعتی برای شما نداشته و تنها موجب سخت شدن کار شما برای وارد کردن کیسه حاوی آب به درون پنجه کفش می شود.

راهکارهایی برای کفش های تنگ

راهکارهایی برای کفش های تنگ

این کیسه آب به مرور به دیواره های کناری کفش چسبیده و با سفت شدن یخ به این دیواره ها فشار وارد می کند و ذره ذره موجب گشاد شدن این قسمت از کفش می شود . . . فقط و فقط باید توجه کنید که درب این کیسه آب به بیرون نشت نکند.

راهکارهایی برای کفش های تنگ

راهکارهایی برای کفش های تنگ

سپس کفش ها را در داخل فریزر قرار دهید. این کفش هایی که من برای تهیه این مطلب از عکس های آن استفاده کردم، کفش های نویی بودند که چند روز جلوتر خریده بودم، و بنابراین از بابت هرگونه و آلودگی و گرد و غبار بر روی کفش خیالم راحت بود. اما اگر شما نیاز به قرار دادن کفش هایی در داخل فریزر داشتید که پیش از این چندین بار از آنها استفاده کرده اید، می توانید قبل از قرار دادن در فریزر آنها را در یک پلاستیک دیگر قرار دهید و توجه کنید که باید فکر شستن کفش ها را از سر خود بیرون کنید، چرا که شستن کفش به شدت به چرم و زیره کفش صدمه می زند. =) اما الان که دارم به این عکس نگاه می کنم تازه آن قالب یخ موجود در یخچال توجه من را به خودش جلب کرده، شاید من هم بهتر بود قبل از قرار دادن در فریزر آنها را در یک کیسه قرار می دادم =)

من اغلب کفش ها را از شب تا صبح در فریزر نگاه می دارم و بعد از آن از فریزر خارج کرده و یخ درون آنها را می شکنم و سپس با قرار دادن یک کیسه محتوی آب دیگر این کار را برای کشش بیشتر به مدت یک شبانه روز دیگر تکرار می کنم. توجه کنید که نباید اجازه دهید یخ داخل کیسه در داخل کفش آب شود، که در غیر اینصورت موجب خیس شدن داخل کفش و صدمه زدن به آن می شود. اگر موفق به خارج کردن کیسه از داخل کفش نشدید، می توانید با استفاده از چاقو و همچنین احتیاط لازم اقدام به خرد کردن یخ ها بکنید.

راهکارهایی برای کفش های تنگ

راهکارهایی برای کفش های تنگ

من خودم این کار را تاکنون با تمامی کفش هایی که خریده ام انجام داده ام و نتایج خوبی هم گرفته ام، اما به هشدار هم می دهم که ممکن است برای همه کفش ها موثر نباشد . . . از قبل گفته باشم =)

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 53948 بار !

7 پاسخ
  • گــــوگ شو
   گــــوگ شو گفته:

   سلام

   خیر دوست عزیز ، این روش بیشتر برای چرم های طبیعی و مصنوعی مناسب هست و کفش های اسپورت را از فرم زیبای خود خارج میکند .

   موفق و پایدار باشید .

   پاسخ دادن
 1. R...
  R... گفته:

  سلام، ببخشیداین عکس واقعییه ؟؟؟؟
  یعنی واقعا کفش رو بدون هیچ محافظی در کنار سایر خوراکی ها در فریزر قرار دادیییید؟؟؟؟

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *