راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان

به عنوان والدین کودکان بخوبی می دانید که دانستن راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان چقدر در کمتر هزینه کردن منابع مالیتان  به شماکمک می کند  تهیه کردن لباس برای این جوانان در این سن با سختی ها و همچنین هزینه هایی روبرو می باشد. برخلاف افراد بزرگسال که ممکن است مثلا یک کت یا ژاکت را تهیه کرده و برای یک دهه از آن استفاده کنند، هر کودکی تنها می تواند امیدوار باشد که پس از خرید یک پوشاک تنها برای یک یا دو فصل قادر به استفاده از آن باشد. با این وجود، هنوز راه هایی برای مقرون به صرفه کردن هزینه های صرف شده برای کت و ژاکت کودکان وجود دارد.

راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان

راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان

بزرگ خرید کردن

زمانی که کودکان شما واقعاً کوچک هستند، با سرعتی شگفت انگیز رشد می کنند. به همین دلیل است که مثلا پوشاک نوزادان نه بر اساس اندازه بلکه بر اساس سن آنها به دسته های با بازه های 3 ماهه مانند 3 تا 6 ماه یا 6 تا 9 ماه تقسیم می کنند. در حالیکه این الگو از حیث داشتن لباس های نو و جدید و همواره به روز و بر اساس مد بودن بسیار زیاد و پسندیده است، اما داشتن اینگونه لباس های جدید و به روز در حقیقت برای کوچولوها از اهمیت آنچنانی برخوردار نیست. همچنان که سن این کودکان افزایش پیدا می کند، رشد آنها نیز تا حدودی کاهش پیدا می کند؛ با این وجود داشتن کتی که برای دو سال متوالی برای آنها اندازه و قابل استفاده باشد تا قبل از سنین نوجوانی بسیار کم است.

راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان

راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان

با این وجود از آنجاییکه هدف کت و ژاکت گرم و خشک نگاه داشتن کودکان در هر نوع آب و هوایی است، انتخاب کت و ژاکتی که خیلی کوچک باشد به شدت خطرناک تلقی می شود. با این وجود انتخاب کتی که خیلی بزرگ باشد، خصوصا در شرایطی که کودک باید در زیر این کت از بلوز یا جلیقه ای علاوه بر دیگر لباس های خود استفاده کند و بنابراین نیاز به فضای اضافی در زیر آن دارد، به نظر منطقی می آید. بنابراین یکی از روش ها برای صرفه جویی بیشتر در هزینه صرف شده جهت خرید لباس برای این کودکان خرید لباس با یک سایز بزرگتر می باشد. استفاده از یک کت با سایز بزرگتر اما نو و شیک برای یک سال و شاید کتی که قدری اندازه و چسبیده به بدن باشد نیز برای یک سال دیگر تقریبا در توان و تحمل هر کودکی می باشد و همچنین به والدین آنها اجازه می دهد تا در این بین در بخشی از هزینه ها صرفه جویی کرده و یا کتی با کیفیت بالاتر در مرحله اول خریداری کنند.

کت های دست دوم یا کت برادر و خواهر بزرگتر

به همان دلایلی که در بالا به آنها اشاره شد، استفاده از لباس های دست دوم کودکان نیز منطقی به نظر می رسد. خصوصا برای والدینی که دارای چند فرزند با جنسیت یکسان هستند، خرید یک کت که ظاهری مورد پسند و قابل قبول برای هر دو آنها دارد و سپس در اختیار خواهر یا برادر کوچکتر قرار دادن آن می تواند شروع خوب و مفیدی باشد. حتی خواهر و برادرها هم می توانند در صورتی که از مد و سبک های خنثی استفاده کنند می توانند از لباس های یکدیگر بعد از بزرگ شدن دیگری استفاده کنند.

کت های سه فصل

یکی دیگر از راه های مناسب برای راهکار صرف هزینه کمتر در خرید کت و ژاکت کودکان لباس هایی است که بتوان آنها را در شرایط آب و هوایی مختلف و بیش از یک فصل در شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار داد. مثلا برند  Columbia Sportswearکت هایی را با عنوان 3 در 1 تولید می کند که شامل یک لایه داخلی، یک لایه ضد آب خارجی و یک لایه میانی می شود که ترکیبی از دو لایه دیگر است. این کت ها در تمامی ماه های خنک سال قابل استفاده بوده و موجب صرفه جویی مقادیر قابل توجهی در هزینه ها برای خرید کتی مخصوص هر یک از فصول بهار، پاییز و زمستان می شود.

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1329 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *