رنگ های خنثی چه رنگ هایی هستند؟

زمانیکه از رنگ های خنثی صحبت به میان می آید، ناخودآگاه سوالات دیگری در مورد رنگ ها را ایجاب می کند. همیشه فکر می کردم خاکستری، سفید و سیاه تنها رنگ های خنثی واقعی هستند، هرچند همیشه فکر می کردم رنگ سنگ نیز باید در این فهرست باشد. همچنین در برخی از مجلات مد و فشن خواندم که (رنگ ) آبي مايل به سبز يا خاكسترى ، آبي سير و سرخ مايل به زرد (مرجانی) رنگ هایی هستند که به هر کسی می آیند، چون خنثی هستند و رنگ های خیلی گرم یا سردی نیستند. از این رو، آیا رنگ های خاصی وجود دارند که به هرکسی بیایند؟ و رنگ های واقعا خنثی کدام رنگ ها هستند؟

این سوالی است که توسط یکی از شما دوستداران مد برای من ارسال شده و سعی کرده ام در مطلبی به آن پاسخ دهم که برای شما هم آن را در این مطلب از مجله پوشاک و مد صفر یک ایران منتشر می کنم:

در وهله ی اول باید اشاره کرد که رنگ آبي مايل به سبز يا خاكسترى ، آبي سير و سرخ مايل به زرد (مرجانی) خنثی نیستند، و رنگ آبي مايل به سبز يا خاكسترى ، آبي سير رنگی است که در سراسر دنیا برای خودش طرفدارانی دارد و به اصطلاح می توان به آنها یک رنگ جهانی گفت، اما سرخ مايل به زرد (مرجانی) اینگونه نیست. این رنگ رنگی کاملا گرم است و برای چهره های سرد مناسب نیست.

البته اگر تصور کنید که رنگ های منتسب به یک سنگ در طبقه ی رنگ های خنثی قرار دارند. رنگ های خنثی به رنگ هایی گفته می شود که در واقع در چرخه ی رنگ ها قرار ندارند یا رنگ های واقعا تیره – مانند آبی سیر (سورمه ای) –  هستند. یا رنگ هایی که عنصر خاکستری در آنها زیاد است تا جایی که به طور آشکاری آنها را از طبقه بندی شدن به عنوان یک رنگ باز می دارد، یعنی کسی دیگر به آنها توجه خاصی ندارد و به همین دلیل است که در کمد لباس هایتان جزو رنگ های بسیار اصلی برای لباس ها قرار می گیرند، چون با بیشتر رنگ ها ست می شوند و مردم مثلا توجه نمی کنند که شما بارها و بارها یک جفت شلوار را بطور ثابت به پا کرده اید.

رنگ های خنثی

رنگ های روشن خنثی ارائه شده توسط ایموگنل در ساندرو

 

رنگ های خنثی متوسط (نه تیره نه روشن) ارائه شده توسط ایموگنل در کت های باربور

رنگ های خنثی متوسط (نه تیره نه روشن) ارائه شده توسط ایموگنل در کت های باربور

 

رنگ های تیره ی خنثی ارائه شده توسط ایموگنلدر کت و کاپشن های چرم واقعی

رنگ های تیره ی خنثی ارائه شده توسط ایموگنلدر کت و کاپشن های چرم واقعی

 

اینها تنها تعداد معدودی از هزاران نوع رنگ خنثی هستند که ممکن است در لا به لای لباس های خود ببینید. در حالت ایده آل، رنگ های خنثی گرم (قهوه اى مايل به زرد، قهوه اى كمرنگ یا شتری، قهوه ای های گرم، خاکی، سبز خاکستری) برای چهره های گرم تر مناسب هستند درحالی که رنگ های خنثی سرد تر (سیاه، خاکستری، سرمه ای، بژ سرخ، شکلاتی تیره) بهترین رنگ ها برای چهره های سرد هستند.

مجله صفر یک ایران

نمایش 4458 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *