چطور از جواهرات خودمان نگهداری کنیم؟

برای مطلب امروز مجله پوشاک و مد مطلبی در مورد چگونگی نگهداری از جواهرات شما (طلا، نقره و یا . . .) آماده کرده ام که در ادامه توجه شما را به آن جلب می کنم

پیش از این در مطلبی بطور کامل دو روش مختلف برای نگهداری از نقره را برای شما شرح داده ام و از این به بعد هم در مطالبی به چگونگی تمیز کردن دیگر انواع طلا و جواهر شما، چگونگی تشخصی اصل یا غیر اصل بودن انواع جواهرات و . . . می پردازیم. پس برای حفظ و نگهداری انواع جواهرات خودتان بر اساس روش پیشنهادی ما مراحل زیر را دنبال کنید:

چطور از جواهرات خودمان نگهداری کنیم؟

1- آن را بطور مرتب تمیز کنید. حتما بطور مرتب نسبت به تمیز کردن جواهر نقره خود اقدام کنید و همیشه بعد از استفاده آن را تمیز کنید. جواهرات نقره ای که زیاد از آنها استفاده می شود، به ندرت دچار تیرگی و کدری می شوند، مگر اینکه در تمیز کردن آنها بی دقتی نمائیم. پس زمانی که هنوز نقره شما کدر نشده یا زمانی که تازه در حال کدر شدن است، خیلی ساده آن را با استفاده از آب گرم همراه با یک شوینده بدون فسفات بشوئید.

— شستشوی فوری نقره خصوصا زمانی که در تماس با مواد غذایی حاوی سولفور، اسیدی یا حاوی نمک قرار گرفته است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. خصوصا، غذاهای معمولی از قبیل نمک سفره، تخم مرغ، برخی از میوه ها، پیاز، مایونز و سرکه بسیار برای نقره مضر هستند.

— در هر صورت، بلافاصله پس از مصرف بشورید ی اینکه حداقل با استفاده از آب گرم آن را آبکشی کنید و همچنین به هیچ وجه اجازه ندهید جواهر نقره شما با آب حاصل از شستشو ظروف که ممکن است آثاری از این مواد در آنها وجود داشته باشد در تماس قرار بگیرد.

چطور از جواهرات خودمان نگهداری کنیم؟

2- آنها بطور جدا از یکدیگر بشورید. شستشو دادن هر یک از قطعات جواهرآلات نقره شما در صورتی که جدا از دیگر اقلام نقره انجام شود، به مراتب بهتر است، مثلا دیگر اقلام نقره مانند سینی یا کاسه و … ، چرا دیگر اقلام نقره مانند سینی و … به شدت می توانند موجب خط افتادن جواهرات شما شوند.

— همچنین در شستشو های خود باید حتما دستکش ظرفشویی خود را کنار بگذارید، چرا که نقره در کنار پلاستیک واکنش داده و موجب خورده گی جواهرات شما می شود.

نگهداری از زیور آلات

— فولاد ضد زنگ یا استیل هم در صورتی که در تماس با نقره جات قرار داشته باشد موجب صدمه زدن به آن می شود، بنابراین توجه کنید که همزمان آنها را در سینک ظرفشویی در کنار یکدیگر قرار ندهید و برای شستشو جواهرات خود از یک کاسه جدا استفاده کنید.

نگهداری از زیور آلات

3- آنها را با استفاده از یک پارچه نرم که مناسب برای برق انداختن باشد، خشک کنید. استفاده از یک دستمال ظریف و ساده به منظور مالش دادن نقره ها پس از شستشو توصیه می شود. حتما توجه داشته باشید که آنها در این مرحله بطور کامل خشک شوند.

— نقره می تواند آنقدر نرم باشد که حتی با استفاده از یک حوله زبر و خشن هم خط و خش های زیادی بر روی سطح آن ایجاد شود. پس حتما توجه داشته باشید که از یک حوله نرم استفاده کنید.

نگهداری از زیور آلات

— همچنان که اقدام به خشک کردن جواهرات می کنید، به آرامی با استفاده از پارچه کتان آنها براق کنید.

چطور از جواهرات خودمان نگهداری کنیم؟

4- بطور صحیح از آنها نگهداری کنید. علاوه تمیز کردن سریع و البته به دفعات، بهترین راه نگهداری از نقره آلات حفظ و نگهداری از آنها بصورت صحیح می باشد. حتما توجه کنید هر قطعه بطور کامل خشک شده باشد و سپس آنها را به جایی برای نگهداری انتقال دهید. همچنین می توانید کیف ها یا محفظه ای مخصوص که ضد خش هستند را برای نگهداری این جواهرات تهیه کنید. اگر چنین کیف هایی در اختیار ندارید، می توانید به روش زیر عمل کنید:

— هر یک قطع نقره را در یک دستمال کاغذی بدون اسید (ضد اسید) یا ضد خش بپیچید. همچنین می توانید هر قطعه را بطور جدا در یک پارچه فلانل هم بپیچید.

Clean-Your-Silver-Jewelry-Step-7-preview-Version21

— این دست از جواهرات باید در بخشی از کمد خود جدا از دیگر جواهرات خود نگاه داری کنید هرگز آنها در جایی نگهداری نکنید که در تماس با پلاستیک، استیل یا رنگ قرار داشته باشد.
Clean-Your-Silver-Jewelry-Step-7-preview-Version22

صفر یک ایران | دایرکتوری ژورنال و پوشاک

نمایش 1973 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *