7 راهکار برای استفاده از لباس های قدیمی

به مد عادت دارید؟ به نوعی تشویق یا الهام برای لباس های خودتان نیاز دارید؟  باید احساس رهایی کنید و سعی کنید دوباره حس دوست داشتن و استفاده از لباس های قدیمی  را در خود بوچود بیاورید

همه ی ما این حس را تجربه کردیم… منظورم، حس اینکه هرگز لباسی برای پوشیدن ندارید … چرا که لباس هایی که قبلا دوستشان داشتید به طور مرموزی زشت و بد قیافه می شوند و کلا دیگر به شما نمی آیند.

مشکل این است، اگر هر دفعه که از لباس هایمان خوشمان نمی آید به خرید برویم، ورشکست می شویم و زیر انبوهی از لباس هایی که فقط یکبار آنها را پوشیدیم خفه می شویم … زندگی در رویا سخت است…

از این رو، قبل از اینکه همه لباس ها را با هیاهو از دراور بیرون بکشید و به خانواده، هم خانه و همسر و شریک تان بگویید که از همه لباس هایتان بدتان می آید، نفسی عمیق بکشید و این مراحل ساده را که برای این مطلب از مجله پوشک و مد تهیه کرده ایم، طی کنید.

 

استفاده از لباس های قدیمی

 

کمد لباستان را تمیز و مرتب کنیدو استفاده از لباس های قدیمی را به خودتان یاد آوری کنید.

ممکن است زمان بر باشد، اما یک بار تمیز و مرتب کردن کمد لباس ها دقیقا همان چیزی است که برای پیدا کردن لباس های واقعا خاص و منحصر به فرد در این بین به آن نیاز دارید.

همه لباس ها را در پنج دسته تفکیک کنید: لباس های مناسب این فصل، لباس های مناسب فصل بعد، ممکن است بعضی را بایگانی کنید (تا بعد ها به سراغشان بروید) و یا شاید قابل استفاده باشد و دسته آخر مواردی که باید دور بیندازید.

در مورد هر لباسی که شک داشتید سعی کنید آن را همراه با برخی از لباس هایی که حتما استفاده می کنید، پرُو کنید و در این حین از خود بپرسید: این لباس و تیپی که به من می ده رو دوست دارم؟ هر لباسی که استفاده ی زیادی نداشت را دور بیندازید – لازم نیست لباسی را که دوستش دارید ولی نمی توانید با هیچ چیزی ست کنید و بپوشید را نگه دارید.

 

7 راهکار برای زمانی که از تمام لباس هایتان متنفر شده اید

دوباره کمد لباستان را مرتب کنید

بسیاری از اوقات فقط یافتن لباسی مناسب برای پوشیدن می تواند نیمی از مشکلات شما را حل کند. کمد لباستان را بر اساس فصل و نوع لباس مرتب کنید – لباس های فصل فعلی در کمدتان قرار بگیرد، لباس های فصل قبل در جایی جدا بصورت ذخیره قرار بگیرد. خیلی زود متوجه می شوید که هر قدر آسان تر قادر به پیدا کردن لباس های مناسب باشید، ست کردن آنها با هم و استفاده از لباس های قدیمی هم نیز به همین ترتیب ساده تر می شود.

 

reorganize your wardrobe

 

استفاده از لباس های قدیمی

یک جلسه پرو برای خودتان ترتیب دهید

وقتی به مد عادت دارید، یک جلسه ی پرو عالی بهترین کاری است که می توانید انجام دهید تا ترکیب های تازه حاصل از لباس های فعلی خود را کشف کنید.

یک از دوستانتان که مانند شما از محتوی کمد لباستان اگاهی نداشته باشد را به این جلسه دعوت کنید و اجازه دهید از لباس هایی که پرو می کنید برایتان انتخاب کند. در این جلسه این شانس را دارید که وی چیزی را انتخاب کند که تا به حال با آن ترکیب نپوشیده اید – این کار به شما ایده هایی در مورد نحوه ی ترکیب و ست نمودن لباس هایتان به شیوه ای خلاقانه را می دهد.

 

از دایره ی ی امن خود خارج شوید (لباس هایی که در انها احساس راحتی و امنیت می کنید کنار بگذارید)

در میان لباس هایتان، دسته ای هستند که مکررا آنها را می پوشید و بر تن شما بسیار زیبا به نظر می رسند و اینگونه است که لباس های دیگر را تن نمی کنید و پوشیدنشان کمی دشوار دشوار شده است.استفاده از لباس های قدیمی را باید کمی جدی بگیرید

و منظورم از واژه ی حذف و کنار گذاشتن  این است که لباس هایی را که در آنها احساس راحتی و امنیت دارید جایی بگذارید که ساعت 7:30 صبح زمانی که شلوار جین مورد علاقه تان را می خواهید به آسانی به آن دسترسی نداشته باشید.

با این کار مجبورید خلاقانه تر رفتار کنید و لباس های مورد علاقه جدیدی را پیدا کنید.

 

یک لباس، ده روش

یکی از لباس های موردعلاقه تان را انتخاب کنید و خود را در چالش ایجاد ده نوع ست کامل از آن با ترکیب برخی از اقلامی دیگر از کمد لباس های خودتان بیندازید. در مورد موقعیتهایی که بخاطر تنبلی از دست داده اید تا لباسی را بپوشید که می دانید شیک و قشنگ است متعجب خواهید شد.

shopping-winkelstraat

جاهای خالی را پر کنید

منظور من از جاهای خالی دقیقا موقعیت ها و مواردی است که احساس نیاز به یک لباس خاص می کنید که در حال حاضر آن را در کمد خود ندارید. منظور داشتن بهانه خوبی برای خرید سه دست لباس بی فایده که تنها می توانید در موقعیت های خاص بپوشید، نیست!!!

منظور از این نکته مثلا خرید یک تی شرت سفید است که بتوانید از آن در کنار شلوار جین آبی یا دامن جیر خودتان، یا در زیر ژاکت بدون آستین و یا . . .  استفاده کنید، به شرط آنکه نمونه مشابهی از آن را در بین لباس های فعلی خودتان نداشته باشید.

 

از رسانه های اجتماعی تاثیر بگیرید

لباس پوشیدن و آماده شدن در صبحی که واقعا دوست ندارید این کار را بکنید به راحتی به روزی تبدیل می شود که راحت ترین لباس نزدیک به خودتان را بپوشید و سپس تمام روز را به شکوه و شکایت بگذرانید.

اما اگر مجبورید هر روز عکسی از لباس و تیپ تان در شبکه های اجتماعی پست کنید، آیا نباید اهمیت بیشتری به چیزی که می پوشید بدهید؟ اگر نمی خواهید این کار را خودتان انجام دهید، می توانید از یک دوست کمک بگیرید.

مجله صفر یک ایران

نمایش 3854 بار !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *